HTEC kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: HTEC
A HTEC támogatásával indul a Budapest Data+ML Fórum
A globális digitális mérnöki szolgáltatásokat nyújtó HTEC aranyfokozatú támogatóként vesz részt a Budapest Data+ML Fórum konferencián (június 10-12.). Ez a szponzoráció kifejezi a vállalat elkötelezettségét az innovatív technológiák mellett, különös tekintettel a mesterséges intelligenciát (AI) és a Data Science-t illetően. Az HTEC nyitott arra, hogy tovább építse stratégiai kapcsolatait a helyi vállalkozásokkal és véleményvezérekkel.
Amerikai üzleti kapcsolatfejlesztés magyar IT vállalatokkal
A HTEC program keretében a Hungarian Technology Center amerikai irodája meghívására szeptember végén Budapestre látogat Dendy Young, a GTSI igazgatóságának elnöke, hogy tárgyalásokat folytasson magyar IT vállalatokkal.
Magyar informatikai vállalatok az amerikai piacon - avagy piacra lépés amerikai és magyar szemmel
2006. május 11-én az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (IHM) és a Magyar Technológiai Központ (HTEC) "Magyar IKT vállalatok az amerikai piacon - avagy piacra lépés amerikai és magyar szemmel" címmel szakmai fórumot rendezett a magyar infokommunikációs szektor külpiaci megjelenése kérdéseiről. A konferenciát Kovács Kálmán informatikai és hírközlési miniszter és George H. Walker, az Amerikai Egyesült Államok magyarországi nagykövete nyitotta meg.
Jövőre cégek üzemeltetik a külföldi HTEC-irodákat
A magyar IT-cégek amerikai és kínai piacra jutását helyben segítő Hungarian Technology Center (HTC) irodáit jövő évtől az informatikai tárca helyett cégek üzemeltetik - mondta a programiroda vezetője az MTI-nek szerdán.
IHM és IVSZ az amerikai és kínai HTEC-irodák működéséről
Az IHM-ben tarott mai sajtótájékoztatón mind Kovács Kálmán miniszter, mind Morenth Péter IVSZ-ügyvezető bíztatónak nevezte az USA-ban már működő, Kínában pedig most megnyitott Magyar Technológiai Központ (HTEC) irodák eredményeit, illetve perspektíváit.
Magyar Technológiai Központ nyílik Kínában
Magyar Információs Technológiai Központ nyitja meg kapuit Kína Shenzhen városában 2005. október 13-án - jelentette be Kovács Kálmán informatikai és hírközlési miniszter 2005. október 4-én, Zu Zhusou kínai nagykövettel folytatott tárgyalásán.
Magyar Technológiai Központ Kínában
Kovács Kálmán informatikai és hírközlési miniszter a Gyurcsány Ferenc miniszterelnök által vezetett delegáció tagjaként 2005. szeptember 7. és 11. között Kínába látogat, ahol elsőként, szeptember 8-án - immár negyedik alkalommal - Wang Xudong informatikai miniszterrel folytat tárgyalásokat.
IHM - HTEC: Lehet-e sikert elérni az amerikai piacon?
2005. április 7-én több mint százan voltak kíváncsiak az első, az USA-ban létrehozott Magyar Technológiai Központ és az IHM közös rendezvényére. Az IHM-ben tartott esemény résztvevői megismerhették a HTEC eddigi munkáját, eredményeit és rövid beszámolót hallhattak arról, hogy milyen újabb projektet indít az IHM a magyar infokommunikációs cégek világpiaci szereplésének elősegítésére.
Kínában nyit irodát a HTEC az ősszel
Kínában nyit újabb irodát a magyar informatikai kis- és középvállalkozások piacra jutásának elősegítésére az Informatikai és Hírközlési Minisztérium (IHM) által finanszírozott Hungarian Technology Center (HTEC) - mondta Kovács Kálmán informatikai és hírközlési miniszter csütörtökön Budapesten.
Amerikában keres lehetőséget az AITIA és a FreeSoft
Az Egyesült Államokban tájékozódott, és részt vett a Gartner rangos orlandói információs technológiai szoftverkiállításán a magyar informatikai cégek számára meghirdetett, az amerikai piacra való bejutást megkönnyítő pályázat két nyertes cége, az AITIA Informatikai Rt., valamint a budapesti tőzsdén nemrég debütált FreeSoft.
Medgyessy Péter felkereste a Magyar Technológiai Központot az USA-ban
Az USA-ban tartózkodó Medgyessy Péter miniszterelnök és kísérete 23-án látogatást tett az Informatikai és Hírközlési Minisztérium által alapított, a magyar IT cégek amerikai piacra jutását támogató Magyar Technológiai Központban.
Kétszázmillió forintos IHM-támogatás informatikai cégeknek
Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium 200 millió forinttal támogat tíz magyar informatikai céget azért, hogy megkönnyítse az amerikai piacra való jutásukat.
Hogy juthatunk termékünkkel Amerikába? - Egy tudományszervező gondolatai
Jobb, ha az egész témát egyes szám első személyben tárgyalom. Minthogy hat évet töltöttem tudományszervezői feladatkörben, a felsőoktatási kutatások és számítástechnika támogatása terén, a most alakult IHM HTEC magyar-amerikai vállalkozói inkubátorház indító nagyrendezvénye kapcsán néhány hasznosíthatónak tűnő gondolatot próbálok eladni az olvasónak. Részben, a rendezvény eseményeit visszaidéző szándékkal.
Informatikai és távközlési miniszterek találkozója Budapesten
"New Opportunities for Growth in an Enlarged Europe" címmel február 26-án és 27-én Budapesten tartanak európai miniszteri konferenciát, amelyen az EU 15 tagállamának informatikai és távközlési miniszterein kívül a csatlakozó országok tárcavezetői, illetve további három európai, de EU-n kívüli ország minisztere vesz részt.
IHM-HTEC: pályázat és konferencia
Az IHM egy ma megrendezett tájékoztató konferenciával egyidejűleg hirdeti meg az "Amerikai piacra jutás támogatása kis és közepes méretű vállalkozásoknak" pályázatát.
Cikkgyűjtő
További híreink
Ezek a MI legnagyobb veszélyei az oktatásban
Két szemeszteren keresztül kísérelték meg matematikai kurzusaikon ChatGPT-szerű mesterséges intelligencia használatát a Corvinus oktatói: diákjaik mindvégig szabadon használhatták feladataik elkészítéséhez, sőt, vizsgáikhoz is a MI-t. Az eredmény a két oktatót is meglepte: csökkent a hallgatók motivációja és a csoport általános tudásszintje, valamint jobban kiéleződtek a hallgatók közötti társadalmi egyenlőtlenségek is.
Techóriások özönlöttek a Városligetbe
Az AI Summit 2024 grandiózus eseményként vonzotta a mesterséges intelligencia iránt érdeklődőket a Városligetbe szeptember 9-én és 10-én. Az Indamedia kiadó által szervezett konferenciára a jegyek már az indulást megelőző napokban elfogytak – a rendezvény két napjára közel 3000-ren léptek be. Itt az AI-t gyakorlatilag minden aspektusból megközelítették, és olyan nemzetközi technológiai nagyágyúk is képviseltették magukat, mint a Microsoft, az Amazon, a Google, de még a Financial Times is.