A legmodernebb digitális oktatási rendszert valósította meg a Delta Systems a Corvinus Egyetemen

forrás: Prím Online, 2024. július 1. 12:59

Míg néhány éve elég volt kiváló oktatókkal és lelkes diákokkal megtölteni az oktatási tereket ahhoz, hogy nagyszerű legyen egy egyetem, addig ma már a digitalizáció is elengedhetetlen a kiválósághoz, a felsőoktatási intézmények közül való kitűnéshez. A Corvinus Egyetem Gellért Campusán a Delta Systems Kft. a legmodernebb oktatástechnikai rendszert valósította meg térmikrofonokkal, robotkamerákkal és hatalmas, egyedi ledfalakkal.

A Corvinus Egyetem Gellért Campusa 2024 februárjában nyitott meg kapuit. Az ország legfenntarthatóbb épületét úgy alakították ki, hogy az egyetem számára létrejöjjön egy hazánkban kiemelkedő, innovatív, inspiráló terekből álló, jövőorientált új kampusz. 

 

Ehhez a Delta Systems – a Delta Technologies Nyrt 100%-is leányvállalata – biztosította az oktatástechnikai megoldásokat 67 teremben, szabadidős és közösségi terekben. A teljes rendszerben mintegy 674 új eszközt integráltak, 85 tantermi kijelző, 21 térmikrofon rendszer és 22 robotkamera került felszerelésre az egyszerűbb, megjelenítőt és hangosítást tartalmazó kialakítástól a legkorszerűbb, mennyezeti térmikrofonokkal és robotkamerákkal támogatott, nagyméretű kijelzőket tartalmazó, központi vezérlőrendszerrel irányított, távoktatásra is alkalmas kollaborációs terekig.  

 

 

„Rendszerintegrátorként nem csak eszközökben gondolkodunk, hanem megértve az ügyfelek igényét mindenből a legmegfelelőbb eszközt alakítjuk egy komplex rendszerré. A Corvinus Egyetemmel való együttműködésben a legmodernebb technikai megoldásokat úgy hangoltuk össze a meglévő rendszerrel, hogy a könnyen kezelhető audio-vizuális elemek az oktatás magas színvonalát tudják kiszolgálni, a digitális megoldások mindezt tovább tudják emelni” – mondta el a fejlesztés kapcsán Korcsok Katalin a Delta Systems Kft. kereskedelmi vezérigazgató-helyettese.

 

A tapasztalatok szerint az online jelenlét ma már elengedhetetlen az egyetemek számára, azonban ennek minősége és könnyen kezelhetősége is fontos szempont egy-egy rendszer megújításánál, amelyre a Corvinus Egyetem fejlesztése kiváló példa.  

 

„A kampusz informatikai hálózati és oktatástechnikai képességeinek kialakítását egy hosszú tervezési és egyeztetési időszak előzte meg. Úgy alakítottuk ki a rendszert az oktatókkal és a hallgatókkal együttműködve, hogy az a lehető legmodernebb és leghasználhatóbb legyen. Külföldi benchmarkokat és a magyar tapasztalatokat is figyelembe vettük, és a már meglévő rendszerekhez illesztettük az új oktatástechnikai eszközöket. A Gellért Campus Magyarország legmodernebb technológiával felszerelt oktatási területe lett” – emelte ki az első félév tapasztalatai alapján Sopronyi Tibor, a Corvinus Egyetem IT vezetője.

 

 

A campus két nagy előadójában a nemzetközileg elismert Cleverwall LED kijelzők kerültek felszerelésre. A gyártó egybefüggő videófalai közül az Auditóriumban 180 colos (3,9m x 2,2m) és az Adattér teremben 220 colos (4,9m x 2,7m) megjelenítőket hazánkban itt installálták először.

 

Az Auditóriumba minden oktatást támogató technika szerepet kapott a több robotkamerát kezelő vezérlő egységtől a térmikrofonrendszerekig, kiegészítve a közvetlen streaminget előállító egységgel, a rendezvények megtartásához elengedhetetlen keverőrendszerrel és nagy teljesítményű hangosítással.

 

„Olyan épületegyüttesről van szó, amelyben minden a kreatív kooperációt szolgálja. Lehetőséget ad és ösztönöz arra, hogy az oktatók a legkorszerűbb oktatási módszereket tudják a mindennapokban is használni. Mindehhez már rendelkezésre áll az az oktatástechnológia is, amely kifejezetten támogatja, hogy sokféleképpen tudjanak az emberek kapcsolatba kerülni egymással. Olyan oktatástechnológia, amely nem önmagáért való, hanem minden esetben a kapcsolódást és a tanulást szolgálja” – mondta el a fejlesztés kapcsán Barta Márton, a Corvinus Egyetem stratégiai vezetője. 

 

A hallgatók és az oktatók első szemeszteres tapasztalatai és visszajelzései alapján egy kifejezetten előremutató és könnyen kezelhető technológiával rendelkező fejlesztés valósult meg a Corvinus Egyetem Gellért Campusán, amely a Delta Systems rendszerintegrációjával Magyarország leginnovatívabb digitális egyetemi terévé vált. 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat

Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében.  Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.

2024. november 21. 16:35

Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup

Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.

2024. november 21. 14:56

Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket

A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.

2024. november 21. 11:39

A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell

Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.

2024. november 21. 10:12

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01