Az ABB és a Cleanwatts együttműködési megállapodást írt alá
Az ABB, a villamosítás és automatizálás globális technológiai vezető vállalata és a Cleanwatts Digital s.a. (Cleanwatts), az összekapcsolt, fenntartható energiaközösségekben alkalmazott MI-alapú energiamegosztás szoftvermegoldásainak szolgáltatója bejelentette, hogy együttműködési megállapodást kötöttek a közösségek és épületek energiahatékonysági és energiagazdálkodási technológiáinak fejlesztésére.
• A MI-ra alapozott energia-megosztási platformot integrálják az ABB energiagazdálkodási technológiájába.
• A partnerség célja az alacsonyabb költségek elérése, az energiafelhasználási adatok vizuális megjelenítésének és hatékonyságának javítása, az energia megosztása és rugalmassága, valamint a megújuló energia-közösségek felhasználói kényelme.
• A két vállalat együttműködési megállapodást írt alá közös megoldások kidolgozására.
Az együttműködés Európa kulcsfontosságú piacain megvalósítandó projektek kivitelezésére összpontosít, valamint arra, hogy a felhasználók és az ingatlanüzemeltetők számára intelligens felügyeleti és vezérlési megoldásokat nyújtsanak a hatékony és fenntartható energiafelhasználás céljára.
A két vállalat olyan megoldásokat fog kifejleszteni, amelyek a Cleanwatts fejlett energia-megosztási platformját kombinálják az ABB kiemelkedő minőségű energiamenedzsment technológiájával, többek között az InSite energiamenedzsment-rendszerrel, az energiafogyasztásmérőkkel, az érzékelőkkel és az EV-töltőkkel. A két fél képességeinek kihasználásával mindkét vállalat egységes és skálázható megoldást kínál majd a megújuló energiatermelés, az energiatárolás és az energiahatékony működés összehangolására.
Az együttműködés jelentős előnyökkel jár az energiaközösség tagjai számára, többek között a saját termelésű megújuló energia optimalizált fogyasztása révén alacsonyabb energiaköltségekkel, a villamosenergia-csatlakozási díjak csökkentésével és a villamosenergia-csúcsok minimalizálásával, valamint a megújuló energiaforrásokkal működő berendezések – beleértve az energiatárolást is – hatékonyságának és teljesítményének növelésével. Lehetőség nyílik a helyi energiafelhasználás zökkenőmentes kezelésére, az eszközök és a terhelések szabályozására, a keresletre való reagálást ösztönző eszközök alkalmazására és az energiakereskedelmi megoldásokhoz való hozzáférésre.
„Az együttműködés keretében a két fél olyan, az ABB energiagazdálkodási technológiáját a Cleanwatts MI-alapú energia-megosztási platformjaival ötvöző közös megoldást kínál, amely a kulcsfontosságú piacokon jelentős előnyöket nyújt a közösségeknek és a lakosoknak egyaránt” – mondta Laura Socci, az ABB Energy Distribution Digital Solutions részlegénél dolgozó globális portfóliómenedzser. „Ez a mérföldkőnek számító partnerség a legfejlettebb energiagazdálkodás-optimalizálási megoldásokat kínálja az energiaközösségek vezetőinek és befektetőinek egyaránt.”
„Elkötelezettek vagyunk a közösségek és az iparágak fenntartható és hatékony jövő felé történő átalakítása iránt. Ez a partnerség lehetővé teszi számunkra, hogy szoftvermegoldásainkat az ABB energiagazdálkodási portfóliójával fejlesszük, és ezzel olyan zökkenőmentes integrációt hozzunk létre, amely optimalizálja az energiafogyasztást és elősegíti a fenntarthatóságot” – nyilatkozta Luisa Matos, a Cleanwatts vezérigazgatója. „Együtt fogjuk alakítani a fenntartható energetika jövőjét, forradalmasítjuk az energiagazdálkodást, és élen járunk az energetikai átmenetben.”
A partnerség bejelentésére azt követően került sor, hogy az ABB, a Cleanwatts és más technológiai cégek együttműködtek abban a projektben, amelynek keretében eszközöket és megoldásokat szállítottak a Stockholm közeli Brobyholmban megvalósult „energy-smart” település lakosai számára az energiafelhasználás egyszerű és intelligens kezeléséhez. A projektről további információ ezen a linken érhető el: https://new.abb.com/news/detail/109794/energy-smart-high-tech-living-sustainability-cost-effectiveness-and-comfort-are-combined-at-brobyholm-smart-community
Kapcsolódó cikkek
- Kihirdették az Európai Unió mesterséges intelligenciáról szóló rendeletét
- A Lenovo lett a PC piac legnagyobb nyertese 2024 első félévében
- A világon elsőként magyar betegek számára lesz elérhető az MI által támogatott, élő, 3D-s kapszula-endoszkópiás vizsgálat
- Az ABB felavatta új energiahatékony gyárát Belgiumban
- Az ABB új megoldást vezet be a sörgyártás hűtési fázisában
- A felújított ABB-robotok ragyogó kilátásokat kínálnak a német motorkerékpár-gyártónak
- Az ABB az elektromos buszokhoz készült, energiahatékony motor- és invertercsomagot vezet be a piacra
- Az ABB célja a nettó zéró kibocsátású gyártás a bulgáriai Rakovszkiban lévő üzemében
- Az ABB Robotics és a koreai Pulmuone az MI-alapú automatizálás alkalmazásának lehetőségeit vizsgálja
- Stratégiai együttműködési megállapodást kötött az Alstom és a Miskolci Egyetem
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.