Az ABB brazíliai üzeme az okosépületekhez szükséges berendezések energiahatékony gyártására áll át
Az ABB éves szinten 530 MWh energiamegtakarítást és 160 tonna CO2e-kibocsátás-csökkenést ért el a délkelet-brazíliai Contagemben található belói gyártóüzemben. A megtakarítás azoknak a bevezetett fenntarthatósági intézkedéseknek köszönhető, amelyek keretében napelemeket, napkollektoros vízmelegítőket, LED-lámpákat, tetőablakokat, valamint frekvenciaváltókat építettek be. A létesítmény az ABB Ability Energy Manager rendszert is telepítette az energiafogyasztás mérésére, szabályozására és optimalizálására.
• Az ABB Belóban lévő gyárában megtett intézkedések a működésben évi 530 MWh energiamegtakarítást és 162 tonna CO2e-kibocsátás-csökkenést eredményeznek az első évben.
• Új frekvenciaváltók, napelemek, LED lámpák és tetőablakok, valamint az ABB Ability intelligens energiagazdálkodási rendszerének alkalmazása növeli az energiahatékonyságot.
• A lakossági felhasználásra szánt kismegszakítókat gyártó, az amerikai piacokra szállító üzem napjainkban a fenntartható módon előállított termékek iránti növekvő piaci keresletet elégíti ki.
Az ABB belói üzeme 1975-ben kezdte meg működését, és naponta 42 000 pólust gyárt a NEMA lakossági kismeg-zakítókhoz. Ezek a kismegszakítók megvédik az otthonokat a túláram vagy rövidzárlat okozta lehetséges károktól. A telephely részt vesz az ABB Mission to Zero programjában, amely támogatja azt a kötelezettségvállalását, hogy 2050-ig 100%-kal csökkentse a Scope 1 és Scope 2 üvegházhatású gázok kibocsátását. A helyi szakemberek intézkedései nyomán a telephelyek az ABB innovatív technológiáira és a külső felek integrálására támaszkodva az energiatermelés, -kezelés és -tárolás révén a hatékonyság javítására összpontosítanak.
Az új kezdeményezések a 2023-ban elért kiváló eredményekre támaszkodnak, amikor is zöldenergia vásárlásának köszönhetően több mint 128 tonnával csökkentették a CO2e-kibocsátást. További 34 tonnás csökkenést értek el a napelemek telepítésével, a fűtési, szellőzési és légkondicionáló (HVAC) berendezések korszerűsítésével, valamint korszerű frekvenciaváltók alkalmazásával a formázó és sajtoló üzem gépeinél. Az energiafogyasztást évente mintegy 420 MWh-val csökkentették azáltal, hogy két nagy energiaigényű fő termelési területen frekvenciaváltókat építettek be. A napelemek telepítése a becslések szerint évente mintegy 220 MWh helyben termelt megújuló energiával járult hozzá a kiváló eredményekhez. Az ABB Ability Energy Manager átfogó, elemzett adatokat szolgáltat az energiafogyasztás további lehetséges csökkentésének meghatározásához, és optimalizálja a folyamatok energiahatékonyságát, figyelembe véve a különböző helyeken és időpontokban jelentkező igényeket. Az ISO 50001 szabvány szerinti energiagazdálkodási irányítási rendszer folyamatban lévő bevezetése tovább fogja erősíteni az energiahatékonysági intézkedések bevezetését a gyárban.
„Az ABB Mission to Zero programja keretében, a gyárban bevezetett intézkedések is azt példázzák, hogy célunk az alacsonyabb szén-dioxid-kibocsátású társadalom megteremtése, jelzik elkötelezettségünket a fenntarthatóbb gyártásra való átállás felgyorsítása mellett, miközben lehetővé tesszük ügyfeleink számára, hogy optimalizálják, villamosítsák és dekarbonizálják működésüket” – mondta Mike Mustapha, az ABB Energetika üzletághoz tartozó Smart Buildings divízió vezetője. „Az energiafogyasztás és a CO2e-kibocsátás jelentős csökkenését sikerült elérni a változtatások bevezetését követő egy éven belül. A gyár rendkívül motivált csapata a hatékony energiagazdálkodáson túlmenően a hulladékgazdálkodás terén is lépéseket tesz; intézkedéseiknek köszönhetően az üzem az év végén már egyáltalán ne szállít gyártási hulladékot a hulladéklerakókba.”
A belói csapat további energiamegtakarítást is tervez 2024-ben. Újabb napelemek telepítésével az energiaigény 30%-át kívánják fedezni, invertereket telepítenek a kompresszor- és szivattyúgépekhez, és a meglévő targoncákat villamos meghajtásúakra cserélik.
Az ABB Mission to Zero programjáról az alábbi weboldal közöl további információkat: https://new.abb.com/mission-to-zero.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB felavatta új energiahatékony gyárát Belgiumban
- Energiatakarékos megoldások: Az üveg szerepe a zöld otthonokban
- Az ABB célja a nettó zéró kibocsátású gyártás a bulgáriai Rakovszkiban lévő üzemében
- Az ABB bemutatja „Kőbe zárt zene” sorozatának legújabb részét
- A műanyaghulladékot a felére csökkentették az ABB finnországi gyárában
- Az ABB Santa Palomba-i gyártóüzeme évi 675 tonnával csökkenti a szén-dioxid-kibocsátását
- Az ABB segíti a Feröer-szigetek zöld energiára való átállását
- Az ABB "A" minősítést kapott az éghajlatváltozással kapcsolatos átláthatóságáért
- Így reagálnak az energiakrízisre a hazai cégek
- Az ABB bemutatja „Kőbe zárt zene” sorozatának legújabb részét, a szingapúri Guoco Towert
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.