Az ABB brazíliai üzeme az okosépületekhez szükséges berendezések energiahatékony gyártására áll át
Az ABB éves szinten 530 MWh energiamegtakarítást és 160 tonna CO2e-kibocsátás-csökkenést ért el a délkelet-brazíliai Contagemben található belói gyártóüzemben. A megtakarítás azoknak a bevezetett fenntarthatósági intézkedéseknek köszönhető, amelyek keretében napelemeket, napkollektoros vízmelegítőket, LED-lámpákat, tetőablakokat, valamint frekvenciaváltókat építettek be. A létesítmény az ABB Ability Energy Manager rendszert is telepítette az energiafogyasztás mérésére, szabályozására és optimalizálására.
• Az ABB Belóban lévő gyárában megtett intézkedések a működésben évi 530 MWh energiamegtakarítást és 162 tonna CO2e-kibocsátás-csökkenést eredményeznek az első évben.
• Új frekvenciaváltók, napelemek, LED lámpák és tetőablakok, valamint az ABB Ability intelligens energiagazdálkodási rendszerének alkalmazása növeli az energiahatékonyságot.
• A lakossági felhasználásra szánt kismegszakítókat gyártó, az amerikai piacokra szállító üzem napjainkban a fenntartható módon előállított termékek iránti növekvő piaci keresletet elégíti ki.
Az ABB belói üzeme 1975-ben kezdte meg működését, és naponta 42 000 pólust gyárt a NEMA lakossági kismeg-zakítókhoz. Ezek a kismegszakítók megvédik az otthonokat a túláram vagy rövidzárlat okozta lehetséges károktól. A telephely részt vesz az ABB Mission to Zero programjában, amely támogatja azt a kötelezettségvállalását, hogy 2050-ig 100%-kal csökkentse a Scope 1 és Scope 2 üvegházhatású gázok kibocsátását. A helyi szakemberek intézkedései nyomán a telephelyek az ABB innovatív technológiáira és a külső felek integrálására támaszkodva az energiatermelés, -kezelés és -tárolás révén a hatékonyság javítására összpontosítanak.
Az új kezdeményezések a 2023-ban elért kiváló eredményekre támaszkodnak, amikor is zöldenergia vásárlásának köszönhetően több mint 128 tonnával csökkentették a CO2e-kibocsátást. További 34 tonnás csökkenést értek el a napelemek telepítésével, a fűtési, szellőzési és légkondicionáló (HVAC) berendezések korszerűsítésével, valamint korszerű frekvenciaváltók alkalmazásával a formázó és sajtoló üzem gépeinél. Az energiafogyasztást évente mintegy 420 MWh-val csökkentették azáltal, hogy két nagy energiaigényű fő termelési területen frekvenciaváltókat építettek be. A napelemek telepítése a becslések szerint évente mintegy 220 MWh helyben termelt megújuló energiával járult hozzá a kiváló eredményekhez. Az ABB Ability Energy Manager átfogó, elemzett adatokat szolgáltat az energiafogyasztás további lehetséges csökkentésének meghatározásához, és optimalizálja a folyamatok energiahatékonyságát, figyelembe véve a különböző helyeken és időpontokban jelentkező igényeket. Az ISO 50001 szabvány szerinti energiagazdálkodási irányítási rendszer folyamatban lévő bevezetése tovább fogja erősíteni az energiahatékonysági intézkedések bevezetését a gyárban.
„Az ABB Mission to Zero programja keretében, a gyárban bevezetett intézkedések is azt példázzák, hogy célunk az alacsonyabb szén-dioxid-kibocsátású társadalom megteremtése, jelzik elkötelezettségünket a fenntarthatóbb gyártásra való átállás felgyorsítása mellett, miközben lehetővé tesszük ügyfeleink számára, hogy optimalizálják, villamosítsák és dekarbonizálják működésüket” – mondta Mike Mustapha, az ABB Energetika üzletághoz tartozó Smart Buildings divízió vezetője. „Az energiafogyasztás és a CO2e-kibocsátás jelentős csökkenését sikerült elérni a változtatások bevezetését követő egy éven belül. A gyár rendkívül motivált csapata a hatékony energiagazdálkodáson túlmenően a hulladékgazdálkodás terén is lépéseket tesz; intézkedéseiknek köszönhetően az üzem az év végén már egyáltalán ne szállít gyártási hulladékot a hulladéklerakókba.”
A belói csapat további energiamegtakarítást is tervez 2024-ben. Újabb napelemek telepítésével az energiaigény 30%-át kívánják fedezni, invertereket telepítenek a kompresszor- és szivattyúgépekhez, és a meglévő targoncákat villamos meghajtásúakra cserélik.
Az ABB Mission to Zero programjáról az alábbi weboldal közöl további információkat: https://new.abb.com/mission-to-zero.
Kapcsolódó cikkek
- Az ABB felavatta új energiahatékony gyárát Belgiumban
- Energiatakarékos megoldások: Az üveg szerepe a zöld otthonokban
- Az ABB célja a nettó zéró kibocsátású gyártás a bulgáriai Rakovszkiban lévő üzemében
- Az ABB bemutatja „Kőbe zárt zene” sorozatának legújabb részét
- A műanyaghulladékot a felére csökkentették az ABB finnországi gyárában
- Az ABB Santa Palomba-i gyártóüzeme évi 675 tonnával csökkenti a szén-dioxid-kibocsátását
- Az ABB segíti a Feröer-szigetek zöld energiára való átállását
- Az ABB "A" minősítést kapott az éghajlatváltozással kapcsolatos átláthatóságáért
- Így reagálnak az energiakrízisre a hazai cégek
- Az ABB bemutatja „Kőbe zárt zene” sorozatának legújabb részét, a szingapúri Guoco Towert
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.