A Volvo 300 elektromos teherautóra kapott megrendelést a DSV-től
A Volvo Trucks és a DSV globális logisztikai vállalat 300 elektromos nehézkategóriás tehergépjárműről szóló együttműködési megállapodást írt alá. Ez az üzlet a Volvo elektromos teherautók eddigi legnagyobb kereskedelmi megrendeléseinek egyike. A megrendeléssel a DSV az egyik legnagyobb elektromos nehézkategóriás tehergépjármű-flottával rendelkezik Európában.
A DSV, a szállítás és logisztika globális vezető vállalata gyorsan halad a fenntarthatóbb jövő felé az utakon és az autópályákon. Naponta több ezer teherautó szállít árut a vállalat ügyfelei számára szerte a világon, és az elkövetkező években egyre több lesz elektromos vagy megújuló üzemanyag meghajtással.
A DSV és alvállalkozói a Volvo Trucks-szal együtt megállapodtak abban, hogy 300 kipufogógáz-mentes elektromos teherautó integrálását tervezik a DSV európai tevékenységei során azon terv részeként, hogy a vállalat 2030-ig 2000 elektromos teherautót telepít flottájába. A megrendeléssel a DSV az egyik legnagyobb elektromos nehéz tehergépjármű-flottával rendelkezik Európában.
A megállapodás 500 Volvo teherautóra is kiterjed, a rendkívül üzemanyag-hatékony dízel és gáz hajtásláncokra. Az összes teherautót 2024 és 2026 között tervezik leszállítani.
A grandiózus megrendelés figyelembevételével, a DSV-nek lesz Európa egyik legnagyobb elektromos nehézkategóriás tehergépjármű-flottája. Balra Søren Schmidt – DSV, jobbra Roger Alm – Volvo Trucks (KRPR.hu)
„Nagyon büszke vagyok arra, hogy elmélyíthetem együttműködésünket a DSV-vel. A fenntartható közlekedés és a szén-dioxid-kibocsátás nagymértékű csökkentésének valóra váltásához elengedhetetlen az együttműködés és a valódi változás iránti elkötelezettség. Ez a megrendelés a cégünkbe vetett bizalmuk bizonyítéka, és azt mutatja, hogy a kipufogógáz-mentes szállítás életképes megoldás itt és most” – nyilatkozta Roger Alm, a Volvo Trucks elnöke.
„Az ágazatok közötti együttműködés kulcsfontosságú az éghajlatváltozás elleni küzdelemben, és örömmel bővítjük partnerségünket a Volvóval a közlekedési ágazat károsanyag-kibocsátásának csökkentésére irányuló közös erőfeszítéseinkben. Globális logisztikai vezetőként meg kell próbálnunk a zöld átállás élvonalában maradni, és ez a megállapodás fantasztikus példája annak, hogyan lehet az új technológiákat nagyarányúan piacra vinni, hogy ügyfeleink számára elérhetőbbé tegyük azokat. A Volvóval kötött megállapodás fontos lépés a teherszállítás fenntarthatóbb jövőjének megteremtése felé” – mondta Søren Schmidt, a DSV Road vezérigazgatója.
A DSV-nek szállított új teherautók között szerepel majd az új Volvo FH Aero Electric is, amely egyedülálló aerodinamikus kialakításával még energiahatékonyabb.
A DSV a Volvo csoport legnagyobb áruszállítója, és a cég flottájában már vannak elektromos Volvo teherautók. Ezeket a járműveket Svédországban és Dániában használják, és a DSV mindkét országban töltési infrastruktúrát hozott létre működő elosztóközpontjaiban napelemek által termelt áram felhasználásával.
Mind a DSV, mind a Volvo Csoport elkötelezett a tudományos alapú célok kezdeményezése mellett, amely a Párizsi Megállapodás céljaival összhangban ambiciózus klíma műveleteket hajt végre a magánszektorban.
3800 elektromos teherautó 46 országban
2019 óta a Volvo Trucks több mint 3800 elektromos teherautót szállított ügyfeleinek a világ 46 országába. A Volvo jelenleg az iparág legszélesebb termékpalettáját kínálja nyolc teljesen elektromos modellel, amelyek az alkalmazások széles skálájában kielégítik az igényeket – a városi elosztástól és hulladékkezeléstől a regionális szállításig és építésig. Eddig a Volvo elektromos teherautói több mint 90 millió kilométert vagy 2200 kört tettek meg a világ körül.
Kapcsolódó cikkek
- Mozgásban a gyógyszeripar: az EU-ban már minden harmadik új gyógyszer speciális hűtést igényel
- Az ABB az elektromos buszokhoz készült, energiahatékony motor- és invertercsomagot vezet be a piacra
- Nagy hatótáv, nagy lehetőségek
- Újabb akadály hárul el a nagy hatótávolságú e-kamionok elterjedése elől
- Innováció a légi szállítmányozásban
- Közel félmillió e-töltőpontra is szüksége lehet Franciaországnak néhány éven belül
- A kánikula sem akadály az új csúcstöltőnek
- Az ABB E-mobility a SMART márkájú villanyautót vásárlók otthonában kínál járműtöltési megoldást
- 500 millió eurót lehetne spórolni a vegyes elektromos flottákkal
- Nagy dobásra készül az amerikai posta
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.