Együttműködési megállapodást jelentett be a SentinelOne és a Lenovo

forrás: Prím Online, 2024. szeptember 18. 11:36

Többéves együttműködést jelentett be a SentinelOne és a Lenovo, amely keretében Lenovo felhasználók millióinak teszik elérhetővé világszerte a mesterséges intelligencia által vezérelt végpont alapú biztonságot. A Lenovo a SentinelOne iparágvezető Singularity Platformját és generatív AI funkcióit (Purple AI) építi be új PC-ibe, valamint olyan frissítéseket kínál a felhasználóknak, amivel bővíthetik a ThinkShield biztonsági portfólióját és autonóm módon védhetik meg az eszközöket a modern támadásoktól.

„A mai kiberfenyegetések összetettsége és sebessége intelligens, széles körben alkalmazható védelmet igényel" – mondta Nima Baiati, a Lenovo Intelligens Eszközök Csoportjának kiberbiztonsági megoldásokért felelős ügyvezetője és vezérigazgatója. „A SentinelOne Singularity Platform és a Purple AI ezeknek a fejlesztéseknek az élvonalába tartozik, páratlan AI-alapú védelmének köszönhetően. Miközben a Lenovo úttörő új AI PC-ket vezet be a piacra, mi ezeket az elsőrangú AI-alapú végpont alapú biztonsági funkciókat integráljuk a Lenovo ThinkShield biztonsági platformjába. Ez fokozza a végpontok védelmét, és megerősíti a vállalatok ellenállóképességét a folyamatosan változó fenyegetésekkel szemben."

 

A Lenovo vezető vállalati PC-gyártó, amely évente több tízmillió készüléket értékesít. A stratégiai megállapodás célja, hogy jelentős mértékben növelje a SentinelOne mesterséges intelligencia alapú biztonsággal ellátott Lenovo eszközök számát, a Lenovo széleskörű globális értékesítési és partnerhálózatára építkezve. Ennek eredményeként a Lenovo közvetlen értékesítési csapata és a csatornapartnerek kiemelkedő, beépített biztonságot képesek nyújtani a különböző méretű vállalkozások számára.

 

„Mivel a vállalatok egyre gyakrabban szembesülnek kiszámíthatatlan helyzetekkel, a kiberbiztonság kiemelten fontos a zökkenőmentes üzletmenet szempontjából. A SentinelOne-nal kötött biztonsági szolgáltatási együttműködésünk a Lenovo kiberbiztonsági és kiberellenállási szolgáltatásainak egy újabb kulcsfontosságú eleme, amelynek célja, hogy megvédje az ügyfeleket a különböző fenyegetésektől" – mondta Patricia Wilkey, a Lenovo Megoldások és Szolgáltatások Csoportjának nemzetközi értékesítésért felelős alelnöke és ügyvezetője. 

 

A kibővített együttműködés részeként a Lenovo egy új MDR (Managed Detection and Response) szolgáltatást is kiépít, amelynek alapját a SentinelOne Singularity Platformjának AI és EDR funkciói adják. 

 

„A végpontok továbbra is a kibertámadások elsődleges célpontjai és a vállalkozások folyamatos működésének legkritikusabb elemei. A piacvezető Lenovoval való együttműködésünk lehetővé teszi, hogy a mesterséges intelligencia alapú biztonságot PC-k és szerverek millióira terjesszük ki hatékonyan világszerte" – mondta Akhil Kapoor, a SentinelOne beágyazott üzletágának alelnöke. „A Lenovo és a SentinelOne együttműködése egyértelmű biztonsági és rugalmassági előnyt biztosít ügyfeleiknek a valós idejű védekezést alkalmazó intelligens eszközök segítségével.” 

 

A SentinelOne megoldásai már elérhetőek a Lenovo ügyfelei számára.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban

A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.

2024. december 21. 16:47

A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne

Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.  

2024. december 21. 13:49

Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből

A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.

2024. december 20. 18:11

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32