A Schneider Electric újabb gyárait jelölte meg Példaképként a Világgazdasági Fórum
A Schneider Electric újabb két üzeme, a Monterrey 1 és a sanghaji érdemelte ki a Világgazdasági Fórum Példakép elismerését. Ez azt jelenti, hogy most már a vállalat hét gyára tartozik a Globális Példakép Hálózathoz.
A Világgazdasági Fórum a Schneider Electric, az energiamenedzsment és ipari automatizálási megoldások területén vezető multinacionális vállalat két további gyárának ítélte oda a Példakép elismerést. A mexikói Monterrey 1 Fejlett Példakép lett, míg a Sanghajban található üzem End-to-End Példakép minősítést kapott.
A két létesítmény már a hatodik és a hetedik Schneider Electric gyár, amely csatlakozott a Világgazdasági Fórum Globális Példakép Hálózatához. A kínai Wuxiban, az indonéziai Batamban, a franciaországi Le Vaudreuil-ben, a Kentucky állambeli Lexingtonban és az indiai Hyderabadban található Schneider Electric üzemek már a korábbi években elnyerték a Példakép státuszt. A vállalat Le Vaudreuil-ben, Lexingtonban és Hyderabadban lévő létesítménye pedig azon 17 gyár közé tartozik, amelyek a környezeti lábnyomuk korszerű technológiák révén történő csökkentéséért kiérdemelték a Fenntarthatósági Példakép elismerést.
A Világgazdasági Fórum Globális Példakép Hálózata egy olyan, az együttműködést támogató platform, amely a negyedik ipari forradalom technológiáinak bevezetésében élenjáró ipari szervezeteket tömöríti. A McKinsey & Company-val közösen 2018-ban alapított hálózat jelenleg 172 példamutató gyárból áll, amelyek a technológiai innovációkat – például a mesterséges intelligenciát, a 3D-nyomtatást és a nagymennyiségű adat elemzését – kihasználva növelik a hatékonyságot, a versenyképességet és új üzleti modelleket alkalmaznak.
A Schneider Electric sanghaji gyárában az elektromos hálózatokban használt olyan kritikus fontosságú eszközöket gyártanak, mint a kontaktorok, túlterhelés relék és motorvédő árammegszakítók. A növekvő piaci keresletre reagálva a gyár csapata 20 százalékkal növelte az automatizálást a termelésben olyan fejlett technológiákat integrálva, mint a gépi tanulással támogatott prototípusgyártás, az intelligens tervezés és ütemezés, valamint a generatív mesterséges intelligencia által vezérelt karbantartás. Mindez a gyártástól a megrendelésig tartó átfutási idő 67 százalékos csökkenéséhez és a munkatermelékenység 82 százalékos növekedéséhez vezetett.
Az összetett termékek iránti bővülő kereslet miatt a Monterrey 1 gyárban digitális technológiákat vetettek be az ellátási lánc rugalmasságának és agilitásának növelése érdekében. Az autonóm robotok és a dróntechnológia hatékonyabbá tette az anyagmozgatást, az épület- és energiagazdálkodási rendszerek pedig hozzájárultak az energia- és vízfogyasztás mintegy 30 százalékos csökkentéséhez. Az olyan fejlett technológiák, mint a gépi tanulás és a deep learning segítségével az üzem három év alatt 24 százalékos éves növekedési ütemet ért el, miközben a gyártási költségeket 16 százalékkal, a termékhibákat 20 százalékkal, a vevői átfutási időt pedig 49 százalékkal csökkentette.
„A sanghaji és a Monterrey 1 telephelyeink jól mutatják a negyedik ipari forradalom technológiáinak értékét. Fontos, hogy egész iparágunk továbbra is nagyobb léptékben fektessen be ezekbe a digitális technológiákba – és az őket használó emberekbe – a működésünk erősítése és a kockázatok csökkentése érdekében” – mondta el Mourad Tamoud, a Schneider Electric ellátási láncért felelős vezetője.
„A Példakép üzemek magasabbra teszik a digitális átalakulás mércéjét. Ezek a létesítmények integrálják a fejlett technológiákat a működésükbe, nemcsak a termelékenység növelése érdekében, hanem azért is, hogy fenntartható és befogadó jövőt teremtsenek a munkaerő és a szélesebb közösség számára” – mutatott rá Kiva Allgood, a Világgazdasági Fórum „Centre for Advanced Manufacturing and Supply Chains” központjának vezetője.
Kapcsolódó cikkek
- A legjobbak közé került a Schneider Electric okosgyár-projektje a CRE Awards-on
- Szintet léphet a CO2-kibocsátás csökkentése a Schneider Electric új megoldásával
- Új képzési lehetőségekkel segíti partnereit a Schneider Electric
- Fontos mérföldkőhöz érkezett a Schneider Electric Energize programja
- Új eszközt kínál az épületek dekarbonizációjához a Schneider Electric
- Az energiaátállás felgyorsításáért áll ki a New York-i klímahéten is a Schneider Electric
- Új vezető a Schneider Electric európai Secure Power csapatában
- A legjobbak között a Schneider Electric dunavecsei okosgyára
- Akadályok nélkül – mindenkire gondoltak a Schneider Electric új gyárának építésekor
- Történelem és csúcstechnológia: régészeti leletekből nyílt kiállítás a Schneider Electric okosgyárában
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.