Pedagógusokkal épít közösséget a médiatudatosság növelése érdekében az NMHH
Október 25-én kezdte meg a munkát az újmédia-pedagógia képzés második évfolyama. A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) és az Apor Vilmos Katolikus Főiskola (AVKF) közös kezdeményezésének célja, hogy a felvételt nyert résztvevők a fiatalok és a családok médiaértését, digitális tudatosságát támogató szakemberekké váljanak.
„A magyar pedagógusokkal olyan tudásközösséget építünk, amely segít a diákoknak és a családoknak megérteni az újmédia világát és sikeresen megküzdeni a digitális élet kihívásaival” – mondta Koltay András, az NMHH elnöke köszöntőjében.
A képzést korábban elvégzett huszonhat tanár és pszichológus már az NMHH által szervezett net-coach tanácsadói közösségben segíti az NMHH és az iskolák közös törekvéseit. A net-coach-ok előadásokat tartanak, illetve tanácsadást végeznek a fiatalok médiaértését és a médiatudatos szülői nevelést támogatva.
„A Net-Coach Program a világháló metaverzumában ösztönző, továbblépésre sarkaló motor, értő és segítő támasz egyszerre” – jelentette ki az AVKF rektora a megnyitón. Gloviczki Zoltán elmondta, az AVKF küldetésének tekinti, hogy az újmédia veszélyeivel és lehetőségeivel megismertesse a szélesebb közönséget.
Az NMHH szakemberei által kidolgozott Net-Coach Program oktatási bázisaként szolgáló képzés a gyermekekkel a mindennapi munkájuk során foglalkozó szakembereket kívánja támogatni, hatékony segítséget nyújtva a családoknak, iskolai közösségeknek az online térben jelen levő kihívások kezeléséhez. A második évfolyamban részt vevő 30 fő képzése decemberig tart, felkészítésüket a képzés sikeres teljesítéséhez az első évfolyamban végzett mentorok is segítik. A képzést sikeresen elvégzők a net-coach-közösség tagjává, vagyis a médiaértést, digitális tudatosságot elősegítő szakemberekké válhatnak.
Kapcsolódó cikkek
- A valóságshow-gyártás kulisszatitkait mutatja be az NMHH friss tanulmánykötete
- Megújul az ÁHK-mutató – könnyebb lesz a mobiltarifák összehasonlítása
- Merj segítséget kérni! Online visszaélések elleni kampány a gyermekek védelmében
- Az NMHH mérőlaborja is látható idén a Kutatók Éjszakáján
- Internethasználat: az első tíz között Magyarország az Európai Unióban
- Ismét tévesen klasszifikált több médiaszolgáltató
- Októbertől ismét indul az ösztöndíjas Net-Coach képzés
- NMHH-kutatás: a gyakori tiktokozás ronthatja az álhírfelismerési készségeinket
- Újabb támogatásokról döntött a Médiatanács
- Megkezdi működését az Online Platform Vitarendező Tanács
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Átformálják a villamos hálózatokat a Schneider Electric Enlit Europe-on bemutatott újdonságai
Az európai villamos hálózat mintegy 40 százaléka több mint 40 éves, ezért jelentős változtatásokra van szükség, hogy képesek legyenek integrálni az új technológiákat, kezelni a növekvő mennyiségű megújuló forrásból származó energiát és kiszolgálni a jövőbeli fogyasztói igényeket. A Milánóban megrendezett Enlit Europe 2024 kiállításon a Schneider Electric számos innovációt mutatott be, amelyek támogatják a hálózatok üzemeltetőit, hogy megfeleljenek a legújabb kihívásoknak.
A magyar ipari dróngyártás Európa csúcsán
Exkluzív eseményen mutatták be október 30-án az ABZ Innovation Kft. legújabb fejlesztésű drónját, amely jelentős előrelépést jelent a hagyományos tisztítási módszerekkel szemben. Az új technológia különösen alkalmas épületek homlokzatai, tetők, ablakok, valamint napelemek hatékony és biztonságos tisztítására. A drón nagynyomású vízsugár-technológiával hatékonyan és biztonságosan végzi el a nehezen hozzáférhető felületek alapos tisztítását.
Kyndryl: generatív mesterséges intelligenciával a kiberbiztonságért
Sok vállalat két fő kérdéssel küzd: Hogyan tudjuk kihasználni az AI és a generatív AI eszközöket kiberbiztonságunk érdekében? E mellett hogyan akadályozhatjuk meg, hogy ugyanezek az eszközök több kockázatnak tegyenek ki minket, tehát fegyverként fordítsák őket ellenünk? A Kyndryl egyrészt globálisan is felmérte a „2024 Kyndryl Readiness Report” – című jelentésében számos vállalat informatikai felkészültségét, másrészt megoldásokat javasol. A cég szerint öt alapvető stratégiával előzhetjük meg a potenciális kibertámadásokat.
Egyre több fiatal diagnosztizálja magát félre pusztán az internetre hagyatkozva
TikTok-videók hatására a fiatalok közel fele hajlamos diagnosztizálni magát vagy másokat nem létező, kitalált mentális betegséggel – állapította meg a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) középiskolások és egyetemisták bevonásával készített kutatása. A tanulmány szerint a fiatalok sok esetben hajlamosak kritikus kétely nélkül valósként elfogadni az online térben eléjük táruló, bizonytalan eredetű információkat.
Engedd szabadjára a kreativitásod és találd meg az egyensúlyt a TCL emberközpontú technológiájával
Idén ősszel a TCL tovább dolgozik azon, hogy a művészet, a technológia és a kiegyensúlyozottabb életmód ötvözésével inspirálja a nagyszerűséget. Ez az év remek alkalom arra, hogy megismerjük, miképpen alakítja át a technológia a mindennapos olvasást és írást. A TCL NXTPAPER kijelzőtechnológia papírszerű és tükröződésmentes, melyet úgy terveztek, hogy enyhítse a szemfáradtságot és segítse az egészség fenntartását. Akár kültéren olvasol a napon, akár órákig dolgozol a négy fal között, a NXTPAPER kijelző minimalizálja a kékfény kibocsájtását, ezáltal természetes és kényelmes élményt biztosít bárhol és bármikor.