Átütő sikerként értékelik a kiállítók az 56. Műegyetemi Állásbörzét
A szervezők munkájával, az előzetes tájékoztatással és az ügyintézéssel is maradéktalanul elégedettek voltak az 56. Műegyetemi Állásbörze kiállítói. A rendezvényt követően készített felmérés szerint a résztvevő vállalatok kiemelkedően jónak ítélték az esemény előtti és alatti kommunikációt, a többség a látogatók számával is elégedett volt. A következő állásbörzét 2025. március 11-12-én rendezik, a megkérdezett cégek 90 százaléka arra készül, hogy kiállítóként ismét megjelenik majd az eseményen.
Az 56. Műegyetemi Állásbörzét 2024. október 8-9. között rendezték meg a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen, ahol a hagyományoknak megfelelően kötetlen formában találhattak egymásra a pályakezdő hallgatók és a munkáltatók. Az ismét tízezreket megmozgató eseményen idén is változatos programokkal várták az érdeklődőket, a látogatóknak több, mint 120 kiállítóval volt lehetőségük személyesen is megismerkedni.
Az eseményt követően, a szervezők által készített felmérésből kiderült, hogy a kiállítók kiemelkedően elégedettek voltak: a 81 megkérdezett cég 60 százaléka az értékelésnél megadott ötfokozatú skálán maximálisra értékelte a rendezvény színvonalát.
A kiállítóktól 4,6-os átlagot kapott a skálán a szervezők által előzetesen nyújtott tájékoztatás, valamint az állásbörzéhez kapcsolódó ügyintézés és a szervezők munkája egyaránt.
A kiállító vállalatok képviselőit kérdezték arról is, hogy mennyire elégedettek a Műegyetemi Állásbörze közösségi oldalaival, ideértve a Facebook és az Instagram mellett a LinkedIn-t, a Youtube-ot, a Spotify-t és a Tiktokot is. A túlnyomó többség 4-es vagy 5-ös értékelést adott, ami ugyancsak 4,6-os átlagnak felel meg.
Hasonlóan magas elégedettséget mért a kutatás a rendezvény honlapjáról, az ott fellelhető információkról, a rendezvény előtti és alatti kommunikációról, illetve a cégkatalógusról is.
Az esemény minőségével történő elégedettséget jelzi az is, hogy a megkérdezett cégek 90 százaléka jelezte, jövő tavasszal is meg kíván jelenni kiállítóként. Az immár 57. Műegyetemi Állásbörzét 2025. március 11-12-én rendezik, az őszi kiállítás pedig a jelenlegi tervek szerint, 2025. október 14-15-én lesz.
A következő állásbörzéken ismét újdonságok várják majd a résztvevőket, a szervezők sok új ötlettel készülnek, hogy tovább emeljék a színvonalat. A jövő év a Műegyetemi Hallgatói Kft. életében a megújulásról szól, ami garantáltan visszaköszön majd a társaság által szervezett eseményeken is.
Kapcsolódó cikkek
- Kiderült, hol helyezkednének el leginkább az egyetemi hallgatók
- Állásbörzét és karrierfelkészítést tart szerdától a Corvinus
- Csaknem ötven munkaadó várta a hallgatókat a Széchenyi-egyetem Állásbörzéjén
- Így áll a munkaerőpiac 2024-ben: hány jelentkezést nyújt be egy átlagos álláskereső?
- Több időt igényel az álláskeresés, mint egy évvel korábban
- Ezek a diplomák a legkeresettebbek jelenleg a munkaerőpiacon
- Óriási veszteségeket okoz a cégeknek az „interjúhalál”
- Mire kíváncsiak az IT-sok az álláskeresés során?
- Félszáz kiállító és több száz álláslehetőség várta a hallgatókat a Széchenyi-egyetem állásbörzéjén
- Mindenidők legsikeresebb állásbörzéjét tartották ősszel
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új verzióval jelentkezik a Siemens fejlesztői környezete
Erős tartalmi bővítéssel érkezik a piacra a TIA Portal legújabb, 20-as verziója. Az iparvállalatok által használt Siemens fejlesztői platform olyan képeségekkel segíti a mérnökök munkáját, mint a mesterséges intelligencia, az integrált tesztelés, valamint a felhőalapú képességek. Segítségével még hatékonyabbá válhat például az ipari vezérlők (PLC-k) és kijelzők (HMI-k) programozása.
Brüsszelig jutott a magyar diákok ötlete
Haladnak a megvalósítás felé a hazai orvosegyetemek és egészségipari vállalkozások által felkarolt hallgatói fejlesztési ötletek. A diákok projektjei több hazai és külföldi konferenciát megjártak, a legjobbak pedig már a saját vállalkozásukat készítik elő.
Az ABB továbbfejlesztett hajtása új életre kelti a NASA szélcsatornáját
Az ABB Motion OneCare szerviz-megállapodás részeként az ABB az Amerikai Nemzeti Repülési és Űrhajózási Hivatal (NASA) számára korszerűsítette a változtatható sebességű hajtást (VSD), amivel legalább 10 évvel meghosszabbítja a hamptoni (Virginia állam) Langley Kutatóközpontban található National Transonic Facility (NTF) elnevezésű szélcsatorna élettartamát. A nagy magasságú és a hangsebességhez közeli repülési körülmények közötti szimulálására alkalmas szélcsatornát a repülőgépek teljesítményének és üzemanyag-fogyasztásának optimalizálására használják. Ezt a szélcsatornát használták korábban a Boeing 777-es, az űrsikló és gyorsítórakétájának tesztelésére is.
Így készüljünk az ünnepi online-rohamra
Az ünnepi szezon közeledtével egyre többen böngészik a webáruházak kínálatát. A korábbi évek tapasztalatai alapján karácsony előtt többszörösére emelkedik a rendelések mennyisége, különösen a Black Friday-t követően. A futárszolgálatok is készülnek az év legforgalmasabb időszakára.