Frischmann: mindkét készülő törvény korszakalkotó
Az elnök hangsúlyozta, hogy az elektronikus aláírással kapcsolatban a HÍF-nek két vonalon van fontos szerepe. Egyrészt a hitelesítés-szolgáltatóknak az életpályáját a törvényjavaslat szerint végig kell kísérnie. A hitelesítés-szolgáltatók nyilvántartásba vételétől kezdve, a nyilvántartásba vett szolgáltatók közszámlára való közzétételén át, az ellenőrzésen - szükség szerint a szankcionáláson - keresztül, egészen esetleges szolgáltatás beszüntetésekig, mindenütt meghatározza a törvényjavaslat a hírközlési hatóság szerepét. A másik terület, ahol a HÍF-nek szerepe van: az elektronikus aláírás terméktanúsító szervezetek nyilvántartásba vétele, a tanúsító szervezetek kijelölése illetve akkreditálása után, illetve a tanúsított termékek nyilvántartása és nyilvánosságra hozatala.
Az elnök szerint az EHT, amely nagyon helyesen a piaci viszonyokat határozza meg, megteremti a piaci szereplőknek a felhasználókkal, a másik piaci szereplőkkel, illetve az államigazgatással való kapcsolatát. A HÍF mindkét törvényt támogatja, elismerve azt is, hogy a módosító indítványok még további jobbítást fognak a két alaptörvényben tenni.
Hírek szerint az elektronikus aláírásról szóló törvény újabb parlamenti tárgyalási fordulóját várhatóan május 3-án tartják meg.
Kapcsolódó cikkek
- Hiteles elektronikus cégeljárás a NetLock-kal
- Készen állnak a közjegyzők az e-dokumentumok fogadására
- Jogbiztonságot veszélyeztető technológiai visszalépéstől tart a MELASZ
- Nyílt levél az elektronikus aláírás használata érdekében
- Miként kell hozzálátni a vezetékes számhordozás bejelentéséhez?
- Országgyűlési igen az elektronikus adóbevallás kiterjesztésére
- Elektronikus hírközlési törvény: januártól megtakarítás
- Az Országgyűlés elfogadta az elektronikus hírközlésről szóló törvényt
- EHT: Az ingyenes internetszolgáltatók átadták petíciójukat
- A NETÉRT 7 pontja az új EHT kapcsán