16 csapat versengett a Microsoft technológiai maratonján

forrás: Prím Online, 2018. május 30. 15:19

Görögországból, Szlovákiából, Lengyelországból és Oroszországból is érkeztek versenyzők a Microsoft Magyarország háromnapos technológiai maratonjára.

Májusban 16 csapat több mint 80 indulója feszegette forradalmi ötletekkel a Windows Mixed Reality (WMR) és a HoloLens technológiák, illetve a saját határait. A szabad témaválasztás számtalan terület működési kereteinek újragondolására inspirálta a versenyzőket, így olyan koncepciók születtek, amik a WMR és a HoloLens platformok integrálásával megteremthetik a felhasználói élmény új dimenzióját, legyen szó éttermi kiszolgálásról, hotel foglalásról, orvos edukációról vagy lakberendezésről. Az eredetileg csak diákokat célzó rendezvény helyett a Microsoft végül Kelet- Közép-Európa legnagyobb HoloLens fejlesztői versenyét hozta Budapestre hat ország és olyan cégek képviseletével, mint az NNG, a Kuka Robotics, a Possible, az Accenture, a MadeInHolo, a Planner5D vagy az Innobie.

 

 

A csapatok teljesítményét neves szakmai zsűri értékelte: Mihályfi Zsolt, a 360World ügyvezetője, Erki Szabolcs, az IoT Pioneers szervezője, Királyházi Csaba VR producer, Dehelán Gábor, a StartIT@K&H startup konzulense és Alex  Yakubov, az orosz HoloGroup ügyvezetője független szakértőként, míg Tomas Koska, a HoloLens közép- és kelet-európai vezetője és Szabó Márk, Partner Techical Strategist Microsoft színekben szemezgettek a forradalmi ötletekből. „Ennyi energiával és szenvedéllyel számos iparágban alkothatunk átütő megoldásokat” – emelte ki Tomas Koska. Az eseményt a 360world, a Unity és a HP is támogatta.

 

 

A zsűri két kategóriában is díjazta a legígéretesebb innovációkat. A „Legjobb képi megjelenítés”, azaz a kevert valóság design győztese, a BME Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékének csapata virtuális hologrambetegekkel reformálná meg a képalkotó diagnosztikát és a sebészeti beavatkozásokat. Megoldásuk a meglévő képalkotási technológiák, például a röntgen, CT, MR vagy az ultrahang felhasználásával leképezik a beteg holografikus képét, ezzel támogatva a diagnosztikai folyamatot.

 

 

A „Legjobb technikai megvalósítás” pedig a lengyel MadeInHolo fejlesztőinek érdeme, akik újszerű módon teremtenének interaktív kapcsolatot az előadó és a közönsége között. A megoldás segítségével az előadónak lehetősége nyílik valós idejű visszajelzéseket fogadni a hallgatóság tagjaitól, a mesterséges intelligencián alapuló speech-to-text feliratozás pedig bármely előadást elérhetővé tesz akár a halláskárosultak számára is.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Három új 3D nyomtató és több ráadás a FreeDee standján

A FreeDee Kft. az additív gyártás egyik élen járó hazai specialistája. Márkafüggetlen szakértőként számos piacvezető 3D nyomtató és 3D szkenner márkával dolgoznak együtt, így a FreeDee standján idén három új 3D nyomtató is egyszerre debütál! Most lehet majd itthon először élőben megnézni a Markforged FX20 robusztus kompozit nyomtatót, az UltiMaker Factor 4 ipari FDM nyomtatót és a Formlabs Form 4 mSLA nyomtatót is. Emellett látványos SLM fémnyomtatásokra és 3D szkennelés bemutatóra is számíthatnak az Ipar Napjain a 101F (A pavilon) stand látogatói.

2024. május 6. 14:51

Érettségi-para szülőként? HR szakértői tippek következnek!

Elindult a 2024-es érettségi szezon: országszerte 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700 középiskolás érettségizik. Ez az időszak legalább olyan megterhelő és kihívásokkal teli a szülők számára, mint a diákoknak, hiszen a gyermekük jövőjéről van szó, és az érettségin nyújtott teljesítményen sok múlhat. Rengeteg a kérdés: felveszik a gyermeküket a kívánt szakra? Mi lesz, ha nem nyer felvételt, vagy meggondolja magát időközben és egy másik irányba szeretne menni? Egyáltalán mi történik, ha mégsem úgy alakul minden, ahogyan azt a gyermek és a szülő eltervezte? Most ezekre az eshetőségekre hívja fel a figyelmet és ad néhány szakértői tippet a Mind-Diák Szövetkezet vezetője, Göbl Róbert.

2024. május 6. 13:14

Növényvédelmi drónpilótaképzést indít a Széchenyi-egyetem, az ABZ Drone és a CloudIA

A Széchenyi István Egyetem, az ABZ Drone Kft. és a Cloud for Intelligent Airplace Zrt. (CloudIA) együttműködési megállapodást kötöttek, amelynek keretében növényvédelmi drónpilóta-képzést indítanak, először május végén. Az oktatás az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Karon valósul meg, elérhetővé téve a legmagasabb szintű drónképzést a régió szakemberei számára.

2024. május 6. 11:50

Mitől lesz okos a jövő hálózata

A jövőben a megújuló energiaforrások arányát növelnék a legtöbben, 2030-ra pedig a digitalizáció és az energiaellátás zöldülése a legmarkánsabban megmutatkozó igény - derül ki az E.ON Hungária Csoport reprezentatív kutatásából. A vállalatcsoport felkészülve a jövő kihívásaira, az elkövetkező években 1 milliárd eurót tervez költeni áramhálózatának fejlesztésére Magyarországon és folyamatosan keresi és alkalmazza azokat a megújuló energia használatát segítő innovatív eszközöket, amelyek a hálózat stabilitását és rugalmasságát szolgálják.

2024. május 6. 10:26

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55