Rádióhallgatás és webtelefon - hangkártya nélkül
A sorozatból az egyik csúcsmodellt, a DSP-500-ast volt szerencsénk kipróbálni, amely elsősorban agreszszív, mondhatni "cool" designjával a fiatalok játékmániájához is illeszkedik. Ha irodai alkalmazásra szánja valaki, akkor "full duplex" üzemmódja miatt leginkább az internettelefont emelnénk ki, mivel nemcsak hogy hangkártya nélküli számítógépeken teszi lehetővé a táveszmecserét, hanem a hangkártyások esetében is javít a minőségen. A digitális és USB-portos headset a hangkártya kikerülésével tisztább hangot produkál, a hangfelismerő szoftverek tíz százalékkal jobb eredményt regisztrálnak, mint a hagyományos headsetek esetében.
A headsethez való szoftvert, a minden igényt kielégítő PerSono Audio Controlt akár a webről is letölthetjük a www.plantronics.com site-ról. Bonuszként a gyártó beszéd- és hangfelismerő rendszert, illetve MP3-lejátszót is kínál.
A Digital Signal Processzor - amely a készülék nevében DSP-vé rövidül - nagyon kellemes, dinamikus hangzást eredményez, amelynek hangereje a masina vezetékén található apró kapcsolóval is szabályozható, illetve elnémítható.
Amellett, hogy minőségében felveszi a versenyt bármelyik "fülessel", be kell vallanunk, hogy igazából nincs kivel versenyezni, mivel ilyen digitális és USB-portos headsetet a Plantronicson kívül nem ismerhetünk.
Jelenlegi információink szerint az általunk is kipróbált DSP-500-as még eléggé magányos Magyarországon, de más DSP-modelleket már forgalmaz a Quantum-R Kft., a Plantronics magyarországi képviselője.
A magyar Plasma
Egy teljes egészében magyar kutatók ötletein alapuló hálózattervező platform és termékcsalád vált rövid idő alatt ismertté az Ericsson-világon belül és a nemzetközi piacon. Az Plasma platform néven gyors sikert aratott termék lényegében egy olyan szoftvereszköz, amely telekomhálózatok tervezésére és azok működésének szimulációjára szolgál.
A termék használatával jelentős anyagi megtakarítás érhető el, valamint más módszereknél jobban és pontosabban meghatározhatók a hálózatok fontos paraméterei.
A Plasma platformot használják az Ericsson számos, más országban működő fejlesztőrészlegénél is a hálózattervező munka során. A megoldás folyamatos fejlesztés alatt áll, a korábban megkötött megállapodások keretében több magyar egyetem kutatói szintén fejlesztenek e platformra.
Az Ericsson Magyarország Kutatási-fejlesztési Igazgatóságán belül működő Netperf egység a jelen és jövő kommunikációs hálózatainak tervezésére szolgáló szoftverek fejlesztésével foglalkozik. Az 1998-ban alakult Netperf (Network Performance Analysis Product Unit) a jelenleg 350 főt számláló k+f igazgatóság legfiatalabb csapata, eredetileg 10 fővel kezdték meg működésüket, mára pedig több mint 60 munkatársat foglalkoztatnak.
A mostani siker jól mutatja, hogy egy világcég miként hasznosíthatja nemzetközi és helyi erőforrásait, hagyományait, ugyanakkor bizonyítja azt is, hogy egy fiatal csapattal, hogyan kamatoztatható nemzetközi szinten is a hazai tudás.
Kapcsolódó cikkek
- Sms-olvasás tükörből
- Vodafone az EFOTT-on
- GPS-alapú szolgáltatást indított a Nokia
- Új wapos zeneletöltés a Pannonnál
- 300 Mb/s-os "Super 3G" szolgáltatást tesztel Japánban az NTT DoCoMo
- T-Mobile a Balaton Soundon
- GPRS-modem a laptopról való mobilozáshoz
- Ericsson-díj 2007: kilencedik alkalommal díjazzák a pedagógusokat
- Casio-DoCoMo vegyes vállalat vezeték nélküli elektronikus fizetésre
- Megjelent Microsoft Natural Ergonomic Desktop 7000