Újabb Híf-tanulmány: Nemzetközi Távközlési Régiók
Kovács Attila, 2001. június 11. 17:23
Juhászné dr. Huszty Katalin, a Híf elnökhelyettese június 11-én sajtótájékoztatón mutatta be a Hírközlési Főfelügyelet Piaci Monitoring igazgatóságának újabb, immár nyolcadik piaci tanulmányát, amely a nemzetközi távközlési régiók helyzetét hasonlítja össze.
Ezzel a piaci gyorsjelentéssel hármas célja volt a Hífnek: a távközlési szektor globális folyamatainak bemutatása, a nagyobb régiók összehasonlítása, valamint a magyarországi folyamatok nemzetközi tendenciákkal való összevethetőségének biztosítása. A Híf honlapján megtalálható, ábrákkal és táblázatokkal gazdagon illusztrált anyag négy fő részből áll: világgazdasági erőviszonyok a telekommunikációs szektorban, vezetékes és mobiltávközlés, internet, valamint kábeltévé-szolgáltatás.
Az elnökhelyettes asszony a bemutatás során kiemelt néhány számadatot. Így például a világ távközlési piacának nagysága 2001 elején mintegy 2200 milliárd eurót tett ki, a fejlődés mértéke a világon 10%-os, az EU tagállamaiban meghaladta a 14%-ot, míg Magyarországon 2000-ben elérte a 14%-ot. Az internetezők száma a világon 2000 végén 370 millió volt, az EU országaiban a lakosok 25%-a, míg Kelet-Európában mindössze 8,4%-a használ internetet. A tanulmány adatait elsősorban az EU, az OECD, az ITU és a különböző országok szabályozó hatóságainak anyagaiból merítették. További információ június 12-től a Híf honlapján (www.hif.hu) található.
Kapcsolódó cikkek
- Elektronikus hírközlési törvény: januártól megtakarítás
- Idén először: növekedett a fővonalszám
- HTE: kongresszus az elektronikus hírközlési törvényről
- Számhordozhatóság: kész a referencia-adatbázis
- EU/távközlés: a jogi liberalizáció nem hozott meghatározó változást
- Vitafórumok a távközlés-szabályozásról
- Újabb összekapcsolási szerződést kötött a Matáv
- Konferencia az EU távközlés-szabályozásának reformjáról
- HÍF-gyorsjelentés: 15% fölötti ISDN-fővonalszám
- 4 piacon 10 JPE: HDB-határozat a jelentős piaci erővel rendelkező szolgáltatókról