Piacon az új Oracle Transportation Management és Oracle Global Trade Management verzió
A fenti két Oracle termék új funkciói segítségével a szállítmányozási és logisztikai szolgáltatók tovább egyszerűsíthetik munkafolyamataikat és csökkenthetik a kapcsolódó költségeket és kockázatokat.
Az Oracle az innováció és a logisztikaszervezési piacon betöltött vezető szerepe iránti elkötelezettségének nyomatékosítása érdekében bejelentette az Oracle Transportation Management és az Oracle Global Trade Management új verzióinak megjelenését. A piaci igényekkel találkozó fejlesztések széles palettájának bemutatásával az Oracle Transportation Management 6.2 és az Oracle Global Trade Management 6.2 termékek még jobban támogatják a globális szállítmányozási és a kereskedelmi előírásokkal kapcsolatos folyamatokat. A továbbfejlesztett flottakezelési, szállítmányozáshoz kapcsolódó erőforrás-kezelési, üzleti intelligencia, tervezési, kiscsomag-kiszállítási, vasúti szállítási, rakodótér-ütemezési, termékosztályozási és kereskedelmi irányítási funkciók révén az új verziók fokozottan támogatják a szállítmányozási és a globális kereskedelmi folyamatokat.
Az Oracle Transportation Management 6.2 új funkciói a teljesség igénye nélkül:
A flottakezeléssel kapcsolatos továbbfejlesztett funkciók közé tartoznak az áruk és eszközök optimalizálása, a szállítási munkamenet automatizálása, a földrajzi megjelenítés, illetve a mobilkommunikáció lehetősége.
A szállítmányozás területén történt fejlesztések támogatják a nem teljes teherautónyi rakomány (less-than-truckload – LTL) szállítmányozási szolgáltatásának lebonyolításához és optimalizálásához kapcsolódó követelményeket.
A szállítmányozástervezési fejlesztések optimalizálják a megrendelések teljesítését és a berendezések berakodásának háromdimenziós konfigurációját (pl. a több részből álló és ívelt tetejű berendezések figyelembe vétele a rakodásnál).
A szállítmányozási üzleti intelligencia terén történt fejlesztések, melyek az Oracle Data Integrator beágyazott támogatását is magukba foglalják, leegyszerűsítik az elemzési adatmodellek bővítésének és konfigurálásának módját.
A kiscsomag-kiszállítás terén a kartondoboz-osztályozás és -nyomkövetés, valamint szállítmány-kifizetés és a kifizetések könyvelése funkciók kerültek továbbfejlesztésre.
A fejlettebb vasúti szállítmányozás funkciók közé tartoznak a szállítmányozás-osztályozás, szállítmányozás-kivitelezés és a berendezések vasúti nyomon követése.
Az új verziókban immár egységes platformon kínált szállítmányozási és globális kereskedelem-gazdálkodási funkciók páratlan gazdagsága – a munkafolyamatok fokozott szabványosítása és automatizálása révén – csökkenti a szállítmányozási költségeket, növeli az üzemeltetési hatékonyságot, javítja az ügyfélkapcsolati szolgáltatásokat, valamint egyszerre mérsékli a beszállítói lánc átfutási idejét és a beszállítói lánchoz és a kereskedelmi előírásokhoz kapcsolódó kockázatokat. A munkafolyamatok további egyszerűsítése érdekében az új verziók az Oracle Global Trade Management és az Oracle E-Business Suite 12.1 közötti folyamatintegrációt is lehetővé teszik.
Az Oracle Transportation Management 6.2 és az Oracle Global Trade Management 6.2 révén a vállalatok globális szinten, egyetlen központi platformot használva teljesíthetik az átfogó kereskedelmi és szállítmányozási előírásokat, többek között a flottakezelési követelményeket is.
Az Oracle Global Trade Management 6.2 új funkciói a teljesség igénye nélkül:
Mivel az értékesítés-megrendelés és a leszállítással kapcsolatos kereskedelmi előírásoknak való megfelelőség átvilágítása céljából az Oracle E-Business Suite 12.1 megoldással egy csomagban forgalmazzuk, a termék egy, a nemzetközi értékesítést megkönnyítő, integrált készpénzes megrendelési folyamat révén automatizálja a kereskedelmi előírásoknak való megfelelést.
A használhatóság terén történt fejlesztések a kereskedelmi megfelelőség szem előtt tartása mellett egyszerűsítik a megrendelések teljesítését, javítva a munkamenetek hatékonyságát és az ügyfélkapcsolati szolgáltatásokat.
Tételek osztályozása a termék összetevőinek „felgöngyölítésén” alapuló osztályozással (pl. rendelésre konfigurált tételek osztályozása).
Kapcsolódó cikkek
- Nőtt az Oracle forgalma és nyeresége a második negyedévben
- Az Oracle fejlesztési központot hoz létre Magyarországon
- Bemutatkozott az Oracle Sparc T5 processzor (első részletek)
- Következő generációs szerverprocesszorok a HOTchips 2012 konferencián
- Az Oracle vezeti az üzleti elemző szoftverek világpiacát
- Negyedik negyedéves pénzügyi eredmények az Oracle-nél
- Memóriaháborúk
- Jelentős pénzügyi kimutatáskészítő rendszer fejlesztések
- Oracle IDM specializált partner lett a CDSYS
- Robog az Oracle
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.