Készül Európa legjelentősebb informatikatörténeti gyűjteménye
2011. szeptember 21-én került sor Szegeden az AGÓRA SZEGED PÓLUS kulturális központ alapkőletételére, amely az Európai Unió támogatásával épül. Ez az intézmény ad majd otthont annak az európai színvonalú informatikatörténeti kiállításnak is, amely a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) támogatásával jön létre.
A kiállítandó gyűjtemény az Informatika-történeti Múzeum Alapítvány (ITMA) tulajdona, ennek egyik alapító tagja az NJSZT. Az Agóra Pólus várhatóan 2012. év végén lesz látogatható (szeptemberében nyitja meg kapuit). Az impozáns informatikatörténeti kiállításról addig is modellkiállítás készül, amely a gyűjtemény jelenlegi helyén, az öthalmi volt szovjet laktanya területén tekinthető meg 2012 áprilisától.
A legmodernebb környezetbarát és energiatakarékos technológiával létrehozandó 4 szintes intézményben az Informatikatörténeti Múzeum kiállításán (Neumann János Számítógép-tudományi Társaság) kívül interaktív kiállítótér (SZTE Informatórium), kreatív foglalkoztató terek, látványlaborok (MTA SZBK Pólus disszeminációs tere), valamint közösségi terek (a Százszorszép Gyermekház átalakulásával) is kifejlesztésre kerülnek. A központnak pontos neve még nincs, erre Szeged Város polgármestere pályázatot írt ki.
Az intézmény Szegeden a Jósika utca – Kálvária sugárút – Londoni körút – Gogol utca által határolt tömbbelsőben épül, ehhez már elbontották a volt IKV telepen lévő épületeket, az alapkőletétellel most megkezdődhet az építkezés. A főépület összes hasznos alapterülete 6751 m² lesz.
A központban rendkívül korszerű építészeti megoldásokkal találkozhatunk: a hűtést és a fűtést főként napkollektoros és hőszivattyús megoldásokkal biztosítják, az elektromos áramot napelemek. Ezekre a környezetbarát és energiatakarékos megoldásokra szintén az Európai Uniós forrásból kerülhet sor. A gépészeti terek kialakítása lehetővé teszi látogatók fogadását, ezáltal bármely érdeklődő megismerheti a megújuló energiákat előállító gépeket és rendszereket (hőszivattyú, napkollektorok, napelemek) működés közben is.
Kapcsolódó cikkek
- Budapest Calling: Nemzetközi call center szakkiállítás októberben
- Ingyenes WiFi a Budavári Borfesztiválon
- A magyar fotográfia napja - Kiállítások országszerte
- DOStalgia a Közlekedési Múzeumban
- Százéves az IBM, a számítástechnika úttörője és óriása
- Kovács Attila díjat kapnak ősszel a legjobb informatikai újságírók
- Budapesten az EuroNanoForum konferencia, indul a Nanocsodák kiállítás
- Természettudományos megfigyelések hétköznapi webkamerával
- ECDL képző- és vizsgaközpont alakult a bicskei menekülttáborban
- NJSZT: számítógépek a vakok és gyengénlátók számára
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Ez most Magyarország 10 legjobb munkáltatója a dolgozói vélemények alapján
A Munkahelyeink.hu nemzetközi karrierplatform közzétette a legnépszerűbb munkaadók rangsorát. A Top Employers Hungary lista jelenleg az egyetlen független rangsor, amely kizárólag a munkavállalók értékeléseire épül. Az idei toplistát a Coloplast Hungary, a Yettel Magyarország és a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary vezeti.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.