Magyar szoftver óvja a világ vasútjait
Továbbfejlesztette vasúti biztosítóberendezési-tervező és szimulátor alkalmazásait a Tran-SYS Kft. A 100 százalékban magyar cég megoldását már most is számos európai és távol-keleti ország mintegy 20 vasúttársasága és intézménye használja. A mintegy 33 millió forintos uniós támogatással megvalósult, összesen 71 millió forintos projekt világszerte piacvezetővé teszi a céget a szegmensben működő független fejlesztők között.
A vasúti biztosítóberendezések és szimulációs rendszerek tervezése egy speciális mérnöki feladat, amellyel csak néhány vállalkozás foglalkozik világszerte − ismertette a munka hátterét a 23 főt foglalkoztató cég ügyvezetője. Dr. Parádi Ferenc hangsúlyozta, a mostani újítással a Tran-SYS lett az egyetlen univerzális, gyártóktól független megoldással rendelkező vállalkozás, amely így meglévő osztrák, német, belga, luxemburgi, svájci, finn, szingapúri és magyar referenciái mellé Európa más országaiban és a távol-keleten is erősítheti jelenlétét, például Indiában és Kínában. A cég a tavalyi 694 millió forintos árbevételét a befektetés révén jelentősen növelni tudja, így a fejlesztés néhány éven belül megtérül.
Kapcsolódó cikkek
- ESET: Böngészőn keresztül támadnak a vírusok!
- Két nap alatt a legnagyobb hazai vállalatok rendszerei is feltörhetők
- Feltörte a szociális hivatal honlapját az Anonymous
- A brit belügyminisztériumot támadta az Anonymous
- ESET Endpoint Solutions a tesztelés az utolsó fázisába lépett
- Mobil kütyükre fókuszálnak a hekkerek
- Csehország - Az Anonymous hackerei újra feltörték az ODS honlapját
- Tiltakoznak Ausztriában az adatmegőrzési törvény ellen
- Kínai védelmi minisztérium: Peking nem támogat hackereket
- Kürt: Robbanás előtt a mobilos visszaélések száma?
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.