Az asztali videokonferenciás megoldásoké a jövő
2016-ra 1,2 millió percnyi, azaz több mint kétévnyi videoforgalom száguld majd a világhálón a nap minden másodpercében - jósolják a világ elsőszámú hálózati és kommunikációs eszköz-gyártó vállalatának szakemberei. A Cisco Systems előrejelzése szerint az üzleti felhasználást tekintve a leggyorsabban az asztali videokonferenciás megoldások fognak bővülni: a 2011-es 36,4 millió felhasználóról 2016-ra 219 millióra nő az alkalmazók köre.
Ezek a prognózisok nagyon kedvezőek az alapítása óta magyar tulajdonban lévő, budapesti infokommunikációs kisvállalkozás, a TC&C Kft. számára. A gyorsan felívelő, nemzetközi elismerésekkel és a világ öt földrészén több száz elégedett felhasználóval rendelkező cég ezúttal is az élvonalbeli trendek irányában halad fejlesztéseivel, ahogy ezt a kezdetektől teszi. A telefon- és videokonferencia-rendszerekhez, valamint call centerekhez kapcsolódó innovatív szoftvermegoldásokra szakosodott, idén húsz esztendős cég szinte valamennyi terméke piaci réseket tölt be. A portfóliójának zászlóshajója, a CARIN hívásrögzítő rendszer abban egyedülálló, hogy a legkülönfélébb elektronikus csatornákon bonyolódó intézményi, vállalati kommunikációt (beleértve a hang- és videó hívásokat, a TelePresence videokonferenciákat és a mobiltelefon beszélgetéseket) egyetlen egységes rendszerben képes rögzíteni és reprodukálhatóvá tenni, mindezt kiemelkedő megbízhatósági és biztonsági paraméterekkel. A TC&C világsikerének egyik bizonyítéka, hogy idén nyártól az USA második legnagyobb bankjában is a többszörösen díjazott magyar szoftvertermékkel rögzítik az ügyfelek és távoli szakértők közötti videokonferencia beszélgetéseket.
Juhász Csaba ügyvezető igazgató szerint a gazdasági világválság ellenére is folyamatosan növekvő export árbevételt produkáló cégük sikerének öt biztos titka van: a nemzetközi piacokon is versenyképes termékötletek, egy nagyszerű fejlesztő csapat, partnerség egy világcéggel, továbbá a földkerekség minden sarkába eljutó online marketing és a közvetett modell az értékesítésben.
A siker-titkok közé tartozik, hogy nagyon hamar felismerték: egy magyar kisvállalkozásnak, rendelkezzék bármilyen innovatív termékekkel, saját erőből szinte elérhetetlen, hogy a potenciális felhasználókhoz világszinten eljusson. Ezért is meghatározó a TC&C számára a több mint 10 éves fejlesztői és üzleti partnerség a Cisco-val, amely megnyitja előttük a világ cégeinek kapuit. A Cisco az elismerését azzal fejezte ki, hogy ez évben a közvetlen beszállítói státuszt is megadta a kis magyar vállalkozásnak.
A TC&C kimagasló nemzetközi sikereiből a hazai felhasználók is profitálnak, hiszen egyik erősségük épp az, hogy a termékeiket a világ számtalan országában, a legkülönbözőbb környezetekben használó ügyfeleiktől beérkező visszajelzéseket, tapasztalatokat és igényeket rövid átfutási idővel, rugalmasan képesek fejlesztéseikbe beépíteni. Így például a mind több magyar banknál és szolgáltatónál mostanában megjelenő IP-alapú üzletkötői telefonkészülékeken (dealer board-okon) zajló beszélgetések felvétele is a legkorszerűbb, egységes módon valósulhat meg a TC&C CARIN hívásrögzítőjének kifejezetten erre a célra kifejlesztett, legújabb funkciója segítségével.
További információ: www.tcandc.com
Kapcsolódó cikkek
- Togethet HD
- Magyar videokonferencia-rögzítő alkalmazást választott a Cisco
- FutureZone 2.0: T-Systems és Cisco közös fejlesztések
- A NET’54 Kft. szakértelmét a Cisco igazolja
- Üzleti táblagéppel rukkolt elő a Cisco
- Jót tett a videó-konferenciának a légi közlekedés leállása
- Videókonferencia tévén keresztül a Cisco-tól
- IP telefónia biztonsága a téma az ITBN-en
- Cisco Navigátor díjat kapott a CIB Bank Zrt.
- Cisco IP telefonrendszer a most megnyíló BSR Centerben
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.