A Samsung is okos karórán dolgozik
Vajon ki fut be előbb a célba?
Úgy tűnik, hogy az Apple-höz hasonlóan a Samsung is gőzerővel dolgozik saját okos karóráján, melynek felépítéséről néhány dizájnterv árulkodik. Rögtön felmerül a kérdés, hogy vajon melyik gyártó kütyüje jelenik meg előbb a piacon?
Alig néhány hete járta be a világot a hír, hogy az Apple az iWatch okos karórán dolgozik, s máris arról számolhatunk be, hogy a Samsung boszorkánykonyhájában is egy efféle eszköz készül.
Lee Young Hee, a Samsung mobil részlegének alelnöke napokkal ezelőtt azt nyilatkozta a Bloomberg számára, hogy cége már hosszú ideje tervezi egy karóra piacra dobását, melynek fejlesztésén most is nagy erőkkel dolgoznak. Nem kérdés tehát, hogy az új kiegészítő fel fog bukkanni a jövőben megjelenő Samsung termékek között .
Bizonyára nem a véletlen műve, hogy most került előtérbe a Samsung-féle okosóra, de továbbra is kérdéses, hogy a dél-koreai óriás vajon azért vágott bele komolyabban a kiegészítő fejlesztésébe, hogy az iWatch megjelenése után – annak dizájnját alapul véve – pikkpakk elő tudjon rukkolni egy hasonló készülékkel, vagy azért, hogy megelőzze amerikai riválisát.
Jól tudjuk, hogy az okostelefonok frontján már volt példa az előbbire, ugyanakkor a Samsung már tíz éve szabadalmi beadványokkal jelezi, hogy készül egy okosórával és simán elképzelhető, hogy van elég vér a pucájában ahhoz, hogy az Apple előtt letegye az asztalra a megoldását – hiszen anno ő teremtette meg a phablet kategóriát a Note-tal, ami azért nem semmi húzás volt. Utóbbi (szimpatikusabb) lehetőség megvalósulását támogathatják a már piacon lévő okos karórák (Pebble, SmartWatch, I'm Watch, stb.) is, melyek dizájn és tudás frontján is remek irányvonalat mutathatnak a Samsungnak a saját készüléke megalkotásához.
Az utóbbi években egy sor dizájntervet készített a vállalat, melyek egyike valószínűleg visszaköszön majd az első piacra kerülő modellről. Szerintem a bal alsó sarokban látható, kifordítható fedlappal szerelt megoldás lenne a legjobb választás. Neked melyik kivitel tetszik a legjobban?
Forrás: Unwired View
Kapcsolódó cikkek
- Holnap végre lehull a lepel a Galaxy S IV-ről
- A Samsung következő nagy dobása – Galaxy Note III
- Felbukkant az Apple iWatch feltételezhető szabadalma
- Megérkezett a Galaxy S IV
- A Samsung vezet az európai okostelefon-piacon
- Németországban betilthatják a Google Térképet
- Képalkotási szabadalmakat cserél az Aptina és a Sony
- Aggódik a Google a Samsung-dominancia miatt
- A Samsung bemutatta a sokoldalú Galaxy Note 8.0 táblagépet
- Duplázna idén a Samsung
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.