Intelligens kártyarendszert fejlesztett a Sárkány Informatika
A Sárkány Informatikai Zrt. 4 évvel ezelőtt a Velencei tó Kistérség mellett tette le a voksát. Egy GOP-os pályázat keretében összegyűjtötte addigi közösségi kártyás rendszer tapasztalatait és egy RFID keretrendszert fejlesztett kártyára és mobiltelefonra.
Az NFC európai szabvány mind az intelligens kártyára, mind pedig a mobiltelefonra éppen csak körvonalazódott, amikor a cég fejlesztői egy úttörőnek számító innovációval, bővíthető és nyitott keretrendszer kifejlesztésére pályáztak.
A rendszer elkészült több próbának, tesztnek is alávetették: 2011-ben a Zöldkatlan Fesztivál, 2012-ben a Velencei tó Úszás és még tavaly elkezdődött Pázmánd Község Önkormányzatával az egyeztetés, hogy helyi közösségi funkciókat is kialakíthassanak.
A Velencei tavi Zöld Kártya, a Pázmánd Kártya rendszerek után több település is jelezte érdeklődését, mivel a mobiltelefonnal kombinált intelligens kártyarendszerek számos közösség életét segítik.
A készpénzkímélő funkciók, a helyi szolgáltatások-beszerzések preferálása vagy akár a fizetési elszámolás és adminisztráció csökkentése pénzt is megtakarít. Pázmándon kb. 10-12 millió forintot is spórolhat az önkormányzat évente, a postázási és adminisztrációs költségeken, amiből támogathatják a helyi termelők számának növekedését vagy a szociálisan rászorulókat. Pázmánd egy 2000 fős település, arányaiban, kistérségi szinten, az elnyert pályázati támogatás többszörösét is meg lehet takarítani.
A fejlesztés egyeztetését és tesztelését jelentősen lassították a jegyző és önkormányzatváltások illetve számos gazdasági szabályozó megváltozása az elmúlt 4 évben. Mindezeket nem láthatták előre, és ezért többször is hosszabbítást kértek a pályázat zárását illetően.
A GOP - 131-09/A-2010-0101 - Okos Régió - Velencei tó Kistérség keretrendszer pályázat tehát lezárult ez év júliusában. Következik a rendszer alkalmazásainak feltöltése és a rendszer következményeként kialakuló hatékonyabb ügyintézés előnyeinek élvezete. A fejlesztés hírére és következményeként megalakult egy innovációs klaszter, amely további hasonló rendszerek fejlesztésével és kialakításával immár az egész Kárpát-Medencét megcélozta.
Kapcsolódó cikkek
- Megkezdődött „Az Év Honlapja” véghajrája
- Csinálod vagy nem?!
- A Telekom civil díjcsomagjaira pályázhatnak nonprofit szervezetek
- Két hét múlva eldől, kié lesz „Az Év Honlapja” cím
- Biztonsági fenyegetés vagy lehetőség a BYOD?
- A Sanoma pályázatot hirdet a Citromail üzemeltetésére
- HP nyílt ökoszisztéma – szabad a pálya
- Városfejlesztési pályázat egyetemistáknak
- Egyetemisták fejlesztéseit támogatja a Siemens
- 15 éves a Cisco Hálózati Akadémia
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.