Xerox kamerák a dokumentum-fejlesztésen túl
A Xerox új kameráiban használt technológia nem egyszerűen csak arra alkalmas, amire kitalálták: az érzékelők segítségével a stroke megelőzését is elősegítheti.
Lalit K. Mestha, a Xerox szakértője három évvel ezelőtt, a digitális nyomtatók színhelyességét helyreállító megoldás kidolgozása során döbbent rá arra, hogy az elvégzett mérései és az újonnan kifejlesztett, spektrális érzékelővel ellátott kamerái messze túlmutatnak a dokumentumkezelés határain.
Kiderült, hogy az egészségügyben, többek közt a kardiológia területén is használható a Xerox technológiája. A vállalat "cybervitals" néven futó, kórházi környezetben végzett vizsgálatsorozata arra világított rá, hogy a kórteremben elhelyezett, speciális lencsével felszerelt, fényérzékeny kamerák képesek érzékelni a kisbabák bőrén végbemenő színváltozásokat.
A berendezések rögzítették a kutatásba bevont 90 újszülött véráramlását minden szívdobbanás után. Az ezekről készült képeket aztán a kamera továbbította a vele összekötetésben álló számítógéphez, amely kiszámolta például a babák szervezetének oxigén ellátottsági szintjét, és a pulzusszámukat is.
A csecsemők monitorozása csupán az első lépés azon az úton, amely azt célozza, hogy speciális webkamerákkal a távolból is vizsgálható legyen az otthonában, vagy akár a munkahelyén tartózkodó páciens szíve.
Ez az innováció hatalmas távlatokat ad a gyógyászatnak. Segítségével időben felismerhetőek lesznek az olyan kardiológiai kockázatok és veszélyek, mint a stroke, vagy azt megelőző pitvarfibrilláció. Továbbá a fény-színváltásokat lekövető kamerarendszer alkalmazható lesz a hirtelen csecsemőhalál megelőzése során, vagy a diabétesz időbeli felfedezésékor is.
Kapcsolódó cikkek
- Interneten követhető egy parlagi sas élete
- Magyar technológiai innováció a szívritmuszavarok feltérképezésére
- Kilométerre "ellátó" háromdimenziós lézerkamerát mutattak be Skóciában
- Digitális ápolót vet be a kórházakban a Xerox
- Hibrid nyomtatóval készülhet helyettesítő porcszövet
- Biztonsági megfigyelő rendszer az EVOLVE-tól
- Táncoló robotok segítenek az autista gyerekeknek a tanulásban
- Szívinfarktust gyógyító nanotechnológia
- Okostelefonokra épülő Fujitsu megoldás segít a vakok számára az eligazodásban
- Gumiszalagként viselkedő elektronikát hoztak létre
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.