Integrált vércukorszintmérővel ellátott kontaktlencse a Google-től
A Google X csapata által kifejlesztett kontaktlencse beépített vércukorszintmérővel rendelkezik, és képes figyelmeztetni viselőjét, ha nem megfelelő a glükóz mennyisége a vérben. A találmány bevezetésével elhagyhatók lehetnek a vércukorszint méréséhez használt, kényelmetlen módszerek.
A cukorbetegeknek gyakran át kell esniük a vércukorszint mérésen, aminek bevett módszere az ujj megbökése, s az abból nyert vér géppel történő vizsgálata. Bizonyára e nem túl kellemes procedúra kiküszöbölése volt a Google X csapatának célja, amikor megalkotta az okos kontaktlencsét, mely beépített vércukorszintmérővel rendelkezik.
A lencsébe miniatűr, vezeték nélküli chipet építettek a fejlesztők, amely a szemünkkel érintkezve képes mérni a vérünkben lévő glükóz mennyiségét. Ha a szenzor túl sok, vagy túl kevés glükózt érzékel, figyelmezteti viselőjét. A Google elárulta, hogy jelenleg egy külső eszközre (okostelefonra vagy számítógépre) küldi a lencse a riasztást, de a tervek szerint egy kis LED-et integrálnak bele, így a beteg azonnal értesülhet arról, hogy baj van.
A keresőóriás már tárgyalásokat folytat az FDA-val (Food and Drug Administration: az USA egyik, a közegészségügy szabályozásáért, támogatásáért és ellenőrzéséért felelős szerve) az okoslencse bevezetésének és gyakorlati alkalmazásának lehetőségeiről, de egyelőre nem tudni, hol tart az ügy. Mindenesetre biztosak vagyunk abban, hogy sok diabéteszes beteg örülne a praktikus kütyü megjelenésének, persze azok is sokan lehetnek, akik megbékéltek a jó öreg "ujjbökős" vizsgálati módszerrel.
[Forrás: Übergizmo]
Kapcsolódó cikkek
- Egyetlen "szempillantással" lehet képet készíteni a Google okosszemüvegével
- Tizenegy milliárd forintos egészségügyi informatikai fejlesztés indul
- Hogyan építsünk sugárhajtóművet Google-szemüveggel
- Léon Foucault előtt tiszteleg a Google
- Hazánkban csökkenhet először a betegeket érő ionizálósugárzás
- Xerox kamerák a dokumentum-fejlesztésen túl
- Magyar technológiai innováció a szívritmuszavarok feltérképezésére
- Hibrid nyomtatóval készülhet helyettesítő porcszövet
- Táncoló robotok segítenek az autista gyerekeknek a tanulásban
- Szívinfarktust gyógyító nanotechnológia
Színes ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Már most nézőrekordot állított fel a Hogyan tudnék élni nélküled?
Még messze a december 12-ei premier, de az érdeklődés folyamatosan nő az év lejobban várt magyar filmjének ígérkező Hogyan tudnék élni nélküled? iránt. A Demjén Ferenc slágereire felfűzött zenés romantikus vígjáték első előzetese egy hónap alatt elérte az 1 millió megtekintést, ami azért kiemelkedő, mert ezt eddig idén sem hazai, sem külföldi film nem tudta utána csinálni. Sőt erre az eredményre az elmúlt évtizedben egyetlen magyar film sem volt képes.
Utazási konferencia az Angyalok városában
Egy új tévé színt visz a mindennapokba
Ma már nemcsak azért vásárolunk televíziót, mert a sugárzott műsorokat szeretnénk nézni, hanem mert a forradalmian új készülékek számtalan lenyűgöző funkcióval lettek ellátva. Hozzájárulnak ahhoz, hogy magasabb szintre emeljük a tévézés élményét.
A múlt feltárása, a jövő segítségével!
Kevés izgalmasabb terület létezik a régészetnél. Vajon mi rejtőzik a régi idők, épületek falai mögött? Felfedezések, meglepetések sokasága, amire nem igazán lehet felkészülni. Egy ilyen terepmunkát azonban nem lehet csak úgy, ásóval elvégezni, és még Indiana Jonesnak is óriási segítség egy-egy digitális, innovatív, 21. századi eszköz!
Megéri-e az elektromos autózás?
Az elektromos autók használata ugyan már nem új keletű dolog, mégis még mindig nagyon megosztó témának számít. Vannak megrögzött ellenzői és szinte már vallásos áhitattal tisztelői is ennek a közlekedési eszköznek, de az igazság vélhetően valahol a kettő között lesz. Nagyban múlik ugyanis sok dolog azon is, hogy milyen felhasználói szokásaid vannak a mindennapokban. A következő cikkben azonban összegyűjtöttük az elektromos autózás néhány pozitívumát.