Startup-feszt a 8kerben – nevezés május 2-ig
Május 2-ig lehet nevezni az ország egyik legfontosabb tech eseményére, a Magyar Innovációs TechShowra, az esemény részeként tartott Fintech&Sales Demo Day-re és az első Central European Startup Awards-ra (CESA). A hazai digitális ipar leginnovatívabb új fejlesztéseit bemutató TechShow egyetlen eseménnyé olvad össze május 30-án az első CESA díjkiosztó gálájával, a startup cégeket és a velük partneri kapcsolatot kereső nagyvállalatokat összekötő Fintech&Sales Demo Day-jel, valamint a 21. Körkapcsolás konferenciával. A közösen tartott társrendezvényekben teljesedik ki a Startup Tavasz rendezvénysorozat is, amelynek célja erősíteni Budapest mint startup központ szerepét a közép-európai régióban.
A HITS célja, hogy egy inspiratív platformot teremtsen Magyarország és a közép-kelet-európai régió legkiemelkedőbb új info-kommunikációs termékei és szolgáltatásai számára, hogy bemutatkozzanak a startup szcéna, az iparági szereplők, a hazai és nemzetközi befektetők, a média és az érdeklődő nagyközönség előtt. A kiállítók kiválasztási folyamata az elmúlt évek gyakorlatának megfelelően történik: az eseményt szervező MMKlaszter idén is nyílt felhívásban keresi az ország legizgalmasabb új tech fejlesztéseit. 2014. május 2-ig lehet nevezni. A független szakmai zsűri által legjobbnak ítélt 15 jelentkező május 30-án, egységes dizájnú standokon, illetve a rendezvény nagyszínpadán egy rövid prezentációban mutathatja be projektjét. A HITS főszponzora 2009 óta a Magyar Telekom, 2014-ben kiemelt támogatója az AVEC Csoport.
A 2014-es HITS különlegessége, hogy az esemény egyszerre kerül megrendezésre egy új regionális ambíciójú kezdeményezés, a Central European Startup Awards (CESA) díjkiosztó gálájával. A Startup Awards koncepciója 2012-ben született meg az észak-európai régióban. A 2014. májusban lezajló második Nordic Startup Awards-ot idén testvér-rendezvényként követi az első CESA, melynek célja hogy közelebb hozza egymáshoz a közép-kelet-európai országok startup ökoszisztémáit, továbbá hogy hidat építsen a két régió szereplői között. A közép-európai és az észak-európai rendezvénynek közösek a szervezői, a tanácsadó-testülete, továbbá a zsűritagok egy része is. A verseny a régió országait felölelő kampány keretében keresi hat kategóriában a legkiemelkedőbb szereplőket: startup-okat, alapítókat, befektetőket, fejlesztőket, designereket és szolgáltatókat. Az egyes országok nyerteseinek kihirdetését követően a 2014. május 30-i díjkiosztó gálán adják át a közép-kelet európai régió legjobbjainak járó díjakat. A versenyre május 2-ig lehet nevezni a rendezvény honlapján. A CESA fő partnerei és támogatói a Nemzeti Innovációs Hivatal, a Design Terminal, a White Summers Caffee & James, LLP, a Misys és a Ustream.
Különleges lehetőséget kínál a május 30-i esemény résztvevői számára az OTP Hungaro-Projekt, a Magyar Projektmenedzsment Szövetség és a Kárpát Régió Üzleti Hálózat Zrt. által szervezett, az Fintech&Sales Demo Day, amelynek célja, hogy közös platformot teremtsen az új technológiai megoldásokat kínáló startup cégek, spinoff vállalatok és KKV-k, illetve a velük partneri kapcsolatot kereső nagyvállalatok számára. Az idei Demo Day-en elsősorban az innovatív pénzügyi megoldásokat, illetve a nagyvállalati értékesítést és marketinget támogató megoldásokat keresők és kínálók találhatnak egymásra. A Demo Day-re szintén május 2-ig lehet jelentkezni a HITS honlapján. A Fintech&Sales Demo Day főszponzora az OTP Mobil.
A társrendezvények negyedikének, a Magyar Projektmenedzsment Szövetség 21. Körkapcsolás konferenciájának célja a startupok, nagyvállalatok és kormányzati szervek vezetői közötti párbeszéd erősítése, és a legsikeresebb startup projektmenedzsment technikák bemutatása. A Körkapcsolás gyémánt fokozatú partnere a T-Systems Magyarország.
A május 30-i rendezvény-együttes a számos hazai szakmai szervezet összefogásában, a Nemzeti Innovációs Hivatal kezdeményezésére született Startup Tavasz rendezvénysorozat záróeseménye, ahol a Startup Tavasz keretében április elején lezajlott verseny tíz győztese is bemutatja, hogy mekkorát lépett előre projektjével a verseny két köre között.
Kapcsolódó cikkek
- Mobil szegmensre fókuszáló startup seregszemle a Smartmobil ’13-on
- Mobil szegmensre fókuszáló startup seregszemle a Smartmobil ’13-on
- Az Ethical Hacking Konferencián indul a 4. mobilszolgáltató
- Az Ethical Hacking Konferencián indul a 4. mobilszolgáltató
- Nemzetközivé nőtte ki magát a Hackathon-in-a-Box
- Nemzetközivé nőtte ki magát a Hackathon-in-a-Box
- Egy héttel később lesz az idei Sziget
- Egy héttel később lesz az idei Sziget
- IAITAM ACE konferencia Budapesten
- IAITAM ACE konferencia Budapesten
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Az AI használata a munkavállalók 22%-át érinti a magyar ingatlanpiacon
A mesterséges intelligencia egyre nagyobb szerepet kap az ingatlan- és építőiparban, de vajon hogyan áll Közép-Európa ezen a téren? Egy friss kutatás szerint a magyar ingatlanpiacon dolgozók mindössze 22%-a használ mesterséges intelligenciát, 23%-uk napi szinten, 46%-uk pedig heti rendszerességgel, de mégis érzékelhető a változás: az ingatlan- és építőiparban dolgozók 60%-a mindhárom piacon kifejezte, hogy szívesen elsajátítaná az új technológia alkalmazását.
Az állam megteheti, hogy digitalizál, kérdés, hogy miként fogjon hozzá
A modern közigazgatás támogatja a modern gazdaságot, és a kormányok és a közszféra szervezetei is haladnak a digitális átalakulás útján. Most azonban gyorsítaniuk kell a tempón, és dolgozniuk kell azon, hogy megfeleljenek állampolgáraik elvárásainak. A KPMG a Global Tech Report 2024 adatai alapján igyekezett választ adni a digitális közigazgatással kapcsolatos aktuális kérdésekre, és felvázolni azokat a lehetséges lépéseket, amelyeket a kormányzati tisztviselők tehetnek meg a digitális átalakulás érdekében. Az adatok 118 kormányzati technológiai vezető és döntéshozó válaszain alapulnak, többségében (60%) Európából, továbbá Ázsia és a Csendes-Óceán térségéből (21%), valamint Észak-, Közép- és Dél-Amerikából (19%).
A félelem és a kapzsiság irányítja a kriptopiacot
A befektetői hangulat jelentősen befolyásolja a kriptovaluták értékét a metaverzum kriptopiacán visszaeséskor – derül ki a Budapesti Corvinus Egyetem új kutatásából.