Moszkva blokkolná a Wikipédiát
Egy orosz parlamenti képviselő elérhetetlenné tenné a Wikipédia internetes enciklopédiának a Krím félszigetről szóló fejezeteit, mert azokban a terület elcsatolásáról írnak - írta az Izvesztyija című orosz napilap.
A duma liberális demokrata párti (LDPR) képviselőnek a Wikipédia orosz változatában sem tetszik, hogy ott a Krím Oroszországgal való erőszakos újraegyesítéséről írnak. Azt is kifogásolja, hogy az internetes enciklopédia szerzői az orosz pártokról szóló fejezetben ugyancsak arra utalnak, hogy Oroszország annektálta a félszigetet, vagyis elcsatolta Ukrajnától.
Oroszbarát szeparatisták és az orosz fegyveres erők tagjai idén február végétől alig három hét alatt megszállták az Ukrajnához tartozó Krímet. A március 16-án megtartott népszavazáson orosz hivatalos adatok szerint a félsziget lakosságának többsége a Krím és az ott lévő, különleges státusu Szevasztopol város Oroszországhoz csatlakozása mellett döntött. Két napra rá Moszkvában Vlagyimir Putyin orosz államfő és a félsziget képviselői már alá is írták az erről szóló dokumentumot. Az orosz parlament pedig március 21-re jóváhagyta a Krím elcsatolását, amelyet sem Ukrajna, sem más országok nem ismernek el.
Hugyakov az Izvesztyijának elmondta, mint törvényhozó és mint hazafi is fel van háborodva, ezért szerinte a Roszkomnadzornak sürgősen lépnie kell. Vagy meg kell akadályoznia a hozzáférést az internetes enciklopédia adott ismertetőihez, vagy fel kell szólítani a Wikipédia működtetőjét, hogy "hozzák megfelelő állapotba" a weboldalt, és "ne tévesszék meg annak olvasóit".
Ivan Begtyin, az Információs Kultúra nevű társaság igazgatója nem ért egyet a tiltás kezdeményezésével. Szerinte az orosz parlamenti képviselők ezen az alapon a CNN amerikai hírtelevízió és a brit BBC médiavállalat internetes oldalának betiltását is követelhetnék Oroszországban, hiszen azok is hasonlóan ítélik meg a Krím félszigettel történteket.
Kapcsolódó cikkek
- Hackerek háborúellenes jelszavakat helyeztek el Szentpétervár központjában
- Az iráni elnök türelmet kért az internettel szemben vallási személyiségektől
- Közösségi médián nyomul a Kínai Kommunista Párt
- Betiltották az anonim wifi-csatlakozást az oroszok
- "Megmért én" - az egyik legfontosabb veszélyforrás a helymeghatározás
- Újabb körben tisztítják meg a káros információktól a kínai csevegőprogramokat
- Sikerült megfélemlítenie a közösségi oldalak használóit Kínának
- Vandalizmus miatt megtiltották a Wikipedia szerkesztését az amerikai képviselőház gépeiről
- Milyen veszélyes tartalmakkal találkoznak gyermekeink a neten?
- Törölhetőek lesznek személyes adataink a webről
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.