Internet Hungary: átveszik felettünk az irányítást a gépek?
Valóra váló sci-fi forgatókönyvek: a gépek már önállóan kommunikálnak egymással
Eddig csupán a legvadabb írói fantázia elrugaszkodott szüleményének hitt szituációk a szemünk láttára válnak valósággá az internet rohamos fejlődésének köszönhetően. A gépek közötti kommunikáció lehetőségei gigantikus léptékben bővülnek. Nyomtatók, riasztók, autók, gyártósorok, kamerák, liftek vagy akár italautomaták – hamarosan mind kommunikálnak majd egymással, emberi beavatkozás nélkül. A web és a digitális világ legforróbb kérdéseit vizsgáló, rekordszámú külföldi előadót felvonultató Internet Hungary egyik kulcstémája az M2M, azaz a gép-gép közötti kommunikáció lesz. A konferencia ezzel összefüggésben azt is kiemelten vizsgálja, hogy a robbanás előtt álló automatizáció milyen hatással lehet majd a munkaerőpiacra és a vállalatok HR politikájára.
Az internet által hálózatba kötött világ már eddig is életünk számos területét – kommunikáció, kapcsolattartás, információszerzés, szórakozás - változtatta meg gyökeresen. A fejlődés azonban nem ért véget, sőt még inkább felgyorsul: a mindennapi életünk során használt számtalan készülék és eszköz újabb generációi már képesek kommunikálni egymással. A Földön élő 7 milliárd emberre már most 200 milliárd különböző elektronikai eszköz és egyéb készülék jut. Iparági szakemberek szerint pedig 10 éven belül ezek többsége képes lesz kapcsolódni egymáshoz. A digitális korban zajló második ipari forradalomnak köszönhetően a gépek emberi beavatkozás nélkül lépnek kapcsolatba „géptársaikkal”, mellyel egyszerűbbé, kényelmesebbé és hatékonyabbá teszik életünk szinte minden szegmensét.
A 2014. október 14-15-én megrendezésre kerülő, idén tizenötéves Internet Hungary konferencia olyan hívószavak mentén vizsgálja a digitális iparág, az internet és a mobilkommunikáció legfrissebb trendjeit, mint a szélessáv, a felhő, a mobilitás, a big data, az M2M (gép-gép közötti kommunikáció), az Over-the-top és az automatizáció.
A gépek még nem lázadnak
Arról még nincs szó, hogy a mobiltechnológia és internet segítségével „felokosított” gépek hollywood-i értelemben életre kelnének, azonban az M2M már most életünk számos területét formálja át. Egyre több gép-gép közötti kommunikációra alapuló szolgáltatás érhető már el mind lakossági, mind céges felhasználásra. Ilyen pl. a betegek és idősek „távfelügyeletét” lehetővé tevő telemedicina, mely különféle orvosi műszerek által mért és mobilhálózaton továbbított adatok központi feldolgozását és webalapú megjelenítését biztosítja. Vagy a már egyre inkább mindennapi rutinná váló mobilfizetés, a különböző gépjárműves alkalmazások (védelem, flottakövetés stb.), illetve a „smart metering” is, ami a közmű mérőórák (pl. víz, áram, fűtés) távleolvasását jelenti. De ide sorolhatjuk még a világítás, fűtés, illetve otthonunk egyéb funkcióinak mobil applikációval történő távszabályozását is. A technológiában rejlő határtalan lehetőségekkel számos előadás keretében foglalkozik az Internet Hungary, olyan cégek nemzetközi és hazai tapasztalatait tárva az érdeklődők elé, mint a Vodafone, a Waberer vagy az Ericsson.
De mi lesz velünk, emberekkel?
A gépek közötti kommunikáció, az automatizáció és a digitális ipari forradalom egyéb folyamatai által hevített változások óriási kihívást jelentenek a munkaerőpiac és a HR szakma számára. Számos ma, még rengeteg ember megélhetését biztosító munkakör hamarosan egészen egyszerűen feleslegessé válik, illetve megszűnik az automatizáció miatt. Emellett az internetnek köszönhetően kiszélesedő világban a munkaadóknak és a munkavállalóknak árgus szemekkel kell ügyelnie arra, hogy milyen képet festenek magukról a közösségi médiában, ahol semmi sem marad titokban. A digitális ipari forradalom fényében a HR és ezen belül a munkaadói és személyes online márkaépítés aktuális kérdéseit is alaposan körbejárja az Internet Hungary.
A webes világ legnagyobb hazai konferenciája 17 szekcióval, több mint 200 előadással és rekordszámú külföldi szakemberrel várja az érdeklődőket. A digitális fesztivál a web és a mobilkommunikáció rengeteg olyan további izgalmas aktualitását járja körbe többek között, mint a megosztáson alapuló üzleti modellek, az e-kereskedelem, a hazai startup szféra helyzete, az online tartalomfogyasztás és hirdetések legfrissebb trendjei, vagy a reklámadó hazai bevezetésének hatásai.
Részletes információk és regisztráció: https://www.internethungary.com/
Kapcsolódó cikkek
- YuMi, az emberek és robotok jövőbeni együttműködésének a hírnöke
- Robottechnológia Soroksáron
- Internet Hungary: újrahuzalozza világunkat a digitális ipari forradalom
- Kézhez hozza a dokumentumokat a Fuji Xerox robotnyomtatója
- A mosogatógép feltöltésére is képes robotot terveztek
- ABB-robotok a Royal Caribbean új Quantum Class hajóinak fedélzetén
- Átkelt egész Észak-Amerikán az autóstoppos robot
- Robotok főznek és szolgálnak fel egy új kelet-kínai étteremben
- Magát rakja össze az origami ihlette új robot
- Vodafone: M2M megoldás segíti a biztonságos Szigetelést
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.