Az IP Systems készíti a svájci Alpiq régiós energiakereskedelmi megoldását
A legnagyobb svájci energetikai vállalat, az Alpiq AG 20 országban végez majd energiakereskedelmi tevékenységet – a kockázatok minimalizálása mellett – egy rendkívül összetett, az egyes országok helyi sajátosságait is kezelő informatikai keretrendszerrel. Az ennek fejlesztésére kiírt nemzetközi tendert a magyar IP Systems nyerte.
A cég korábban már dolgozott a svájci vállalatnak, akkor egy energetikai aukciókat modellező szoftvert készítettek el az Alpiq számára. „A most elnyert tender keretében egy jóval összetettebb, lényegében 20 országra kiterjedő kereskedési megoldást készítünk el az Alpiqkal partnerségben, a már meglévő informatikai fejlesztések hasznosításával” – tette hozzá Füzi Ákos, az IP Systems társalapítója.
A fejlesztés már meg is kezdődött, a végcél, hogy a rendszer segítségével fizikai (gáz és villamos energia), illetve pénzügyi termékekkel (pl.: CO2 kvóta, fizikai szállítási opció, megújuló energiaforrások tanúsítványai) is lehessen kereskedni. „Az általunk kifejlesztett megoldás nem pusztán az országok közötti energiakereskedelem informatikai támogatását szolgálja majd. Valós időben lesz képes kiszámolni az Alpiq számára az aktuális energetikai portfóliók pozícióját, és ezen keresztül megfelelő előrejelzésekkel segíteni a kereskedők munkáját a minél hatékonyabb és rizikómentesebb adásvétel érdekében” – tette hozzá Hock Tamás. A komplett megoldás átadására 2016-ban kerül sor.
Kapcsolódó cikkek
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.