Új távlatok a videó-biztonsági megoldások területén
Lezárult a Young B.T.S. Kft. „A rendszerbe csatolt (IP) kamerák képein az emberi arcokat nagy pontossággal felismerni és azonosítani képes szoftver és eszköz fejlesztése” című kutatás-fejlesztési projektje. A WhatsON újgenerációs videórendszer a lakosságnak és az iparnak egyaránt használható, speciális képességű videó megfigyelést és elemzést tesz lehetővé.
A Young B.T.S. Kft. egy új videómegfigyelő rendszert fejlesztett ki. A WhatsON névre hallgató rendszer az Európai Regionális Fejlesztési Alap támogatásával valósult meg. A 2013 júliusában elindult fejlesztés eredményeként mind a lakossági, mind az üzleti felhasználók egyedi képfeldolgozási képességű hardver és szoftver rendszerhez juthatnak hozzá.
A mai videó rögzítő (NVS) rendszerek között kevés olyan fejlett megoldás van, ami képes többféle ügyféligénynek is megfelelni. Léteznek csupán rögzítő rendszerek, melyek semmilyen intelligenciával nem rendelkeznek, ám ezek mára elavultak. Az intelligens rögzítők piacán több tíz képfeldolgozó tulajdonsággal is bíró szoftvert találhatunk, de közülük kevés képes valóban intelligens keresésre vagy akár arcfelismerésre.
A Young B.T.S. Kft. projektjének célja egy olyan egyedi képfeldolgozásra és HW/SW megoldásra épülő videó megfigyelőrendszer kifejlesztése volt, amely nagy hatékonysággal tudja a beérkező nagyfelbontású videó folyamokat elemezni és biztonságosan letárolni. A másik egyedi vonás a központi egység felhő alapú architektúrája, melynek köszönhetően versenyképes SaaS (Szoftver, mint szolgáltatás) alapú szolgáltatás is nyújtható. A projekt keretében kifejlesztett WhatsON univerzálisan használható rendszer tanuló funkciókkal és tanítható képességekkel, a meglévő szabványokra építkezve. Így született meg egy jól skálázható, moduláris felépítésű, gyártó független megoldás, mely képes az elhagyott tárgyak érzékelésére, az objektumok követésére, valamint személyek észlelésére és arcfelismerésre is.
A fejlesztésnek köszönhetően a vállalatok és a lakosság számára is elérhetővé vált a nagyfelbontású és intelligens videó megfigyelés. Az erre épülő szolgáltatások (pl.: marketing célú tömegelemzés, arc alapú azonosítás/követés, intelligens eseménydetektálás) olyan lehetőségeket biztosítanak, melyek ma még csak néhány, nagyon magas árfekvésű rendszerben érhetőek el.
Kapcsolódó cikkek
- Új őrület a YouTube-on – telefontok lufiból [Videó]
- Új funkcióval frissült a Vine
- Franciaország drónelhárító rendszert fejleszt ki
- Jelnyelvi videótolmácsolással bővülnek a WEBBeteg egyes cikkei
- Közös fejlesztés a Neptun és az SAP szoftverek gyártóitól
- Szemmel vezérelhető egér mozgáskorlátozottak számára
- Online filmterveket finanszíroz a Médiatanács
- Mesterséges intelligenciával segíti az ügyfélkezelést a Xerox
- Katasztrófa esetén a Facebook értesíti a barátokat, rokonokat
- Megkezdődött az Alba Volán elektronikus utastájékoztatási rendszerének tesztüzeme
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.