Intelligens hűtésvezérlés csökkenti az adatközpontok energiafelhasználását
A Schneider Electric bemutatta a Data Center Operation: Cooling Optimize szoftvert, amely a StruxureWare for Data Centers adatközponti infrastruktúra menedzsment (DCIM) csomagjának új, kiegészítő modulja. A szoftver intelligenciával ruházza fel az adatközpontok meglévő hűtési rendszerét, jelentősen csökkentve a villamosenergia- és működési költségeket, valamint a hűtési problémákkal összefüggő kockázatokat.
Optimális hűtés
A Cooling Optimize egy zárt visszacsatolással működő rendszer, amely az adatközpontban végzett változtatások alapján biztosítja a folyamatos optimalizálást. Ilyen változtatás lehet a belépő hőmérséklet szabályozása, a berendezések telepítése, mozgatása vagy az informatikai terhelés változása.
A Cooling Optimize program telepítését követően az üzemeltetők valós időben képesek nyomon követni az adatközpont állapotváltozásait, és bármilyen hűtési esemény hatását megfigyelhetik. Így előre jelezhetővé és elháríthatóvá válnak a túlmelegedések, a melegpontok és a kapacitás problémák. A hűtési rendszer folyamatos elemzésével a jövőbeni kapacitás igények jól tervezhetők, illetve a kihasználatlan kapacitások megszüntethetők. A szoftver automatikusan reagál az adatközponti környezet változásaira, ezáltal csökkenti a melegpontok kialakulását ott, ahol a terhelés meghaladja a hűtést, illetve redukálja az energiaveszteséget azokon a pontokon, ahol a hűtés felülmúlja az igényeket.
Megtakarítás a gyakorlatban
Egy nemrég készült esettanulmány az Egyesült Államok egy jelentős telekommunikációs szolgáltatójánál telepített rendszert mutat be, amely automatikusan méri, elemezi és vezérli a hűtési teljesítményt annak érdekében, hogy a dinamikusan változó adatközponti környezet által támasztott igényeknek megfeleljen. A tesztelésre kiválasztott gépteremben a felhasználó 13 beltéri hűtőgépet tudott kikapcsolni, miután a telepítés és konfigurálás befejeződött. Ez a működés első évében átlagosan 37%-os energiamegtakarítást eredményezett. Mivel a projekt eredményeképpen a beruházás megtérült, az ügyfél adatközponti telephelyének további géptermeiben is telepíti a Data Center Operation: Cooling Optimize szoftvert.
A Schneider Electric átfogó DCIM szoftvercsomagja analitikai funkcióinak köszönhetően lehetővé teszi az adatközpontok felügyeletét, továbbá az energiaellátás, a hűtés, valamint a biztonsági megoldások optimalizálásával segíti az üzemeltetést. A Data Center Operation: Cooling Optimize elérhető a Schneider Electric kínálatában.
A szoftverrel kapcsolatos további információt itt talál.
Kapcsolódó cikkek
- A jövő adatközpontjai a Delltől
- A Schneider Electric az Eplannel közösen vezeti be E-CAD megoldásait
- Svédországban épül a világ első klimatikus szempontból pozitív adatközpontja
- 520 milliárdból építi új európai adatközpontjait az Apple
- Közös Schneider Electric - Autodesk projekt az épületinformációs modellezés terén
- APC Mobile Power Pack: külső aksi mobil kütyüinkhez
- 790 millió forint értékű fejlesztés a T-Systemsnél
- Dell - VMware NSX megoldások szoftveralapú adatközpontokhoz
- Nyílt hálózatkezelés, avagy szabadulás a jogvédelem markából
- Közösen fejleszt adatközpont menedzsment megoldást a Schneider Electric és a HP
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.