Hosszabbítás a Greennovációs Nagydíjon!
A Professional Publishing Hungary idén is elindította a környezettudatos vállalati működést díjazó versenyét, a Greennovációs Nagydíjat. A verseny nevezési időszakát két héttel meghosszabbították, így február 26-ig lehet beküldeni a pályázatokat.
A pályázaton a legfontosabb újítás, hogy a még csak ötletként létező megoldásokat is be lehet nevezni az innovációs ötletek / projektek kategóriába, tehát a még csak tervezési szakaszban lévő projektek is esélyesek a díjra, a közönség pedig már az elgondolásokat is megismerheti.
A kiadó idén is szeretné megtalálni Magyarország legzöldebb települését, így civil közösségek, önkormányzatok is pályázhatnak.
A Greennovációs Nagydíjat 2016 tavaszán adják át, az eredményhirdetést workshoppal kötik egybe, ahol a pályázók röviden bemutatják a győztes projektjeiket. A versenyre nevező cégek további publicitást kapnak, hiszen tavasszal valamennyi pályázat összefoglalója megjelenik a Greennováció 2016 kiadványban, amelyet a Professional Publishing Hungary juttat el ingyenesen a különböző érdeklődő csoportokhoz.
Az V. Greennovációs Nagydíj kategóriái:
- Edukációs projektek
- Egészségügy
- Elektronikai megoldások
- Energiaszolgáltatók
- Építőipar
- FMCG (food / non food)
- Gyógyszeripar
- Hulladékkezelés
- Közlekedés
- Mezőgazdaság
- Promóció/kommunikáció
- Szolgáltatás
- Technológiai megoldások
- Településfejlesztés
- Turizmus, szálloda- és vendéglátóipar
- Újrahasznosítás
- Innovációs ötletek/projektek (még meg nem valósult tervek, projektvázlatok)
Nevezési határidő: 2016. február 26. További részletek: www.greennovacio.hu
Kapcsolódó cikkek
- A fenntarthatóság szerelmeseinek is Boldog Valentin Napot!
- Áramforrások hiányának európai szintű megszüntetése
- Folyik a verseny a fenntarthatóságért, és a témában elnyerhető címekért
- Energetikai portál indult az energiatudatosság növelése érdekében
- A klímaváltozás elleni küzdelembe aktívan bekapcsolódik a Xerox is
- Mintegy 500 millió forintból vált energiatakarékosabbá egy magyar számítástechnikai cég
- Új irodai applikációval vet véget a papír korszaknak a Xerox
- A tengerből is ihatunk vizet a GE miniatürizált, 3D-nyomtatott gépének segítségével
- Okosváros alkalmazást tesztelnek Budapesten
- Energiafelhasználást optimalizáló rendszert fejlesztett egy magyar cég
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.