Az Ingram Micro megveszi az RRC-t a régióban
Az Ingram Micro cégvásárlással erősít Kelet- és Dél-Európában, a value-add - hozzáadott értékű - disztribúciós szolgáltatásainak kibővítéséért. Az akvizíció során az orosz tulajdonú RRC Group CEE divíziója amerikai tulajdonba kerül, így a kaliforniai cég komoly piaci pozícióval rendelkező RRC leányvállalatokat integrál szervezetébe.
2016. február 11-én a két cég hivatalosan aláírta az akvizíciós megállapodást, amely alapján az RRC kelet- és dél-európai leányvállalatait megvásárolja az Ingram Micro Inc. A felvásárlás célja, hogy az RRC által képviselt hozzáadott értékű disztribúciós szolgáltatásokkal (value added distribution, VAD), gyártókkal, termékekkel, kiterjedt viszonteladói hálózatával az Ingram Micro megerősítse piaci helyzetét és tovább növelje részesedését IT nagykereskedőként.
A varsói központú RRC Group CEE divízió leányvállalatai, képviseletei Lengyelországban, Csehországban, Magyarországon, Szerbiában, Romániában, Bulgáriában, Horvátországban, Szlovéniában, Macedóniában, Albániában, működnek sikeresen az informatikai piacon (valamint lefedik Boszniát, Montenegrót, Koszovót is Szerbián keresztül) value-add disztribútorként több mint 10 éves IT piaci jelenléttel.
Az RRC viszonteladó partnerei számára nyújtott szolgáltatásai közé tartozik a mérnöki, informatikai tervezés, tanácsadás, logisztikai, képzési, marketing és pénzügyi támogatás is – speciálisan a közép- és nagyvállalati IT megoldásokkal. A cég olyan hálózati, biztonsági, IT infrastruktúra, adattárolási és azonosítási termékek gyártóit képviseli a kelet- és dél-európai régióban, mint az APC, Avaya, CheckPoint, Cisco, Citrix, Dell-Sonicwall, EMC, Forcepoint (korábbi Websense), Hitachi, HP Security, IBM, Imperva, Lenovo, NCR, Splunk, Toshiba Retail Solutions, Trend Micro, Vasco, Xplore, Xyzmo, Zebra.
„A két cég egyesülése rendkívül erős IT nagykereskedő vállalatot hoz létre a régiónkban, stabil pénzügyi háttérrel, kiemelkedő gyártói és partneri kapcsolatokkal, üzleti hálózattal, piacismerettel.
Az RRC több mint 10 éve dolgozik a hozzáadott értékű disztribúcióban Kelet- és Dél-Európában – Magyarországon pedig már 16 éve.
Hatalmas előrelépés lesz az akvizíció mindkét fél részére, sokéves nemzetközi üzleti jelenléttel, kiterjedt régiós hálózattal, jól képzett szakemberekkel kiegészítve egymást.
Rengeteg tapasztalatot, ismeretet felhalmoztunk a cégnél, melyet most az Ingram Micro szervezetében fogunk hasznosítani. Value-add gondolkodást, széles ügyfélbázist, komoly piaci részesedést, kapcsolati tőkét, munkaminőséget, rugalmasságot, megoldásközpontú mentalitást képviselünk, mellyel komoly plusz versenyelőnyre tehet szert az Ingram Micro” – nyilatkozta Virágh Attila, az RRC Hungary Kft. cégvezetője a cégakvizíció kapcsán.
Az akvizíció jelentősen növelni fogja az Ingram Micro forgalmát a régióban, és nagymértékben erősíti a hozzáadott értékű szolgáltatások piacán az amerikai disztribútor pozícióit.
A kaliforniai vállalat szolgáltatási portfóliója is számottevően növekszik majd a régióban, az RRC által képviselt gyártók nyolcvan százaléka új megoldásként jelenik meg az Ingram Micro termékpalettáján. Ezzel az akvizícióval az egyik legnagyobb IT nagykereskedő szereplővé lép elő a cég Kelet- és Dél-Európában.
A felvásárlás várhatóan 2016 első felében zárul le a versenyhivatali, jogszabályi ellenőrzések után. A jóváhagyásig a két cég önálló vállalatként működik, önálló szervezetben, önálló ügyfélkörrel, ezt követően indul el az összeolvadási lépések koordinációja, a szervezeti kapcsolódás, szolgáltatások harmonizálásának végrehajtása. A két vállalat minden képviselt IT gyártói terméket és szolgáltatást továbbvisz a közös szervezetbe és minden munkatársra számítanak az akvizíció során.
Kapcsolódó cikkek
- A Kingston felvásárolta az Imation IronKey USB-technológiáját és -eszközeit
- Műholdcéget vett a Google
- LTE modemgyárat vett a Sony
- A Foxconn megvásárolná a japán Sharp elektronikai konszernt
- FRISSÍTÉS: az IBM megvette a UStreamet
- Felvásárolják az Extreme Digital egy részét
- Óriási IT-üzlet: a Dell felvásárolta az EMC-t
- Az Oracle felvásárolja a Maxymiser vállalatát
- A Twitter megvenné a Flipboardot
- GPS céget vásárolt az Apple
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.