A Gartner méltatta a Fujitsu PRIMEFLEX integrált rendszereit
A Fujitsu PRIMEFLEX portfóliója rangos elismerést kapott az Andrew Butlers és csapata által készített, 2016. októberében közzétett Gartner Magic Quadrant jelentésben.
A Gartner Magic Quadrant 19 integrált rendszereket szállító vállalatot vizsgált meg „a jövőkép teljessége” és „végrehajtási képesség” szempontjából, és a Fujitsut a kihívók csoportjába sorolta.
Jövőképük értelmében a PRIMEFLEX integrált rendszerek öt fontos területen segítik elő az IT-szervezetek számára az adatközpont működésének további egyszerűsítését – virtualizáció, privát felhő, big data, nagy teljesítményű számítástechnika (HPC) és SAP – a végfelhasználói igények reagálókészebb és rugalmasabb kielégítése érdekében.
A PRIMEFLEX kínálatot teljes körűen elődefiniált, előintegrált és előtesztelt, konkrét igényekre szabott rendszerek alkotják. Minden PRIMEFLEX rendszer a szerverek, a tárolók, a hálózati csatlakozási elemek és a szoftverek kombinációjával segít a szervezeteknek mérsékelni a komplexitást, és lefaragni az adatközponti infrastruktúra kiépítésének és üzemeltetésének költségét. A PRIMEFLEX megoldások – az ügyféligényektől függően – kulcsrakész rendszer vagy könnyen testre szabható, referencia-architektúra formájában érhetők el.
„A Gartner felismerte, milyen hatékonyan sikerült a Fujitsunak hasznosítania mélyreható tapasztalatait a frissített PRIMEFLEX megoldásportfólióban. Az integrált rendszerekhez kínált szolgáltatásaink az életciklus minden szakaszában értékes segítséget nyújtanak az összes adatközpont-technológia használatához. A PRIMEFLEX ideális megoldás azoknak az ügyfeleknek, akik egy lépéssel az egyre komplexebb számítási igények előtt szeretnének haladni” – nyilatkozta Michael Keegan, a Fujitsu terméküzletágának EMEIA-régióbeli vezetője.
Kapcsolódó cikkek
- A Fujitsu piacra lép legbiztonságosabb „2 in 1” eszközével
- A Fujitsu szupergyorssá teszi a szoftveresen definiált adatközpontok kiépítését
- Új, felhő-alapú üzleti modell a hálózati menedzsmentben
- Fujitsu ETERNUS: All-Flash tárolók tömegpiaci felhasználásra
- A Fujitsu Európában is bevezeti biometrikus személyazonosításra épülő PalmSecure beléptető eszközét
- A Fujitsu forradalmi újítása a hagyományos kiskereskedelemben
- Egyszerűsített kliensszolgáltatás kifejezetetten a kkv szektornak
- A Fujitsu PRIMERGY M2 szerverekkel turbózza a PRIMEFLEX vShape teljesítményét
- A Fujitsu új szolgáltatása garantáltan a felhőbe repíti a vállalatokat
- Extra biztonságos mentési megoldás a Fujitsu kínálatában
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.