Magyarországon egyedülálló innováció-menedzsment platformot tesztelhetnek az SZTA portfóliócégei

Az iLex Sytems a hazai tőkebefektetői piac innováció iránt leginkább elkötelezett állami szereplőjét választotta együttműködő partnereként

forrás: Prím Online, 2016. október 27. 07:47

Az SZTA kiválasztott portfóliócégei tesztelhetik Magyarországon az innoICON nevű, egyedi innováció-menedzsment platformot, miután a Széchenyi Tőkealap-kezelő és a magyar iLex Systems startup fejlesztőcég együttműködési megállapodást írt alá. 

Az innoICON egyedi megoldást nyújt a vállalkozásoknak innovációs folyamataik menedzselésére, stratégiai és operatív feladataik újrastrukturálására, valamint újabb üzleti modellek kialakítására. A fejlesztés nemzetközi tapasztalatokra és tudásbázisra épül, és nagy hangsúlyt fektet olyan új technológiák felhasználására is, mint a virtuális és a kiterjesztett valóság.

 

A legnagyobb hazai tőkebefektetői portfólióval rendelkező Széchenyi Tőkebefektetési Alap több körben, különböző iparágakban tevékenykedő portfóliócégei kapnak lehetőséget arra, hogy saját működésére adaptálva tesztelhesse az innoICON nevű, egyedi fejlesztésű innováció-menedzsment platformot. A vállalkozások innovációs tevékenységét jelentős mértékben támogató fejlesztés béta tesztfázisa az SZTA és a magyar iLex Systems startup fejlesztőcég együttműködése révén indul el Magyarországon, olyan növekedési potenciállal rendelkező kis- és középvállalkozásoknál, amelyek nagy hangsúlyt fektetnek az innovációra.

 

„Az SZTA számára – még ha befektetői döntésnél nem is feltétel – fontos érték az innováció. Portfóliótársaságaink háromnegyede innovatív tevékenységet végez, és itt nem csak az IT vagy a biotechnológia területén működő cégeinkről van szó, számos divatipari, fémipari, környezetipari és egészségügyi területen működő vállalkozás mondhatja el ezt magáról. Az iLex Systems is éppen azért választott minket partnernek, mert a cég minket tart a hazai tőkebefektetői piac innováció iránt leginkább elkötelezett állami szereplőjének, ráadásul a kiterjedt és a legkülönfélébb kkv-kból álló portfólió is lehetőséget ad a platform széleskörű tesztelésére.” – mondta el Csuhaj V. Imre, a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. elnök–vezérigazgatója. Hozzátette: „Úgy gondoljuk, hogy az együttműködés mindkét félnek, de a piaci bevezetés után leginkább a folyamatmenedzsment terén problémákkal küzdő innovatív hazai vállalkozásoknak lesz előnyös.”

 

A platform egyelőre béta fázisban van, a termék piaci bevezetése előtt az iLex Systems valódi, hiteles információkat kíván szerezni a magyar vállalatok innovációs tevékenységéről. Az adatgyűjtés eredményeire építve a fejlesztők a gyártás-előkészítéshez és gyártáshoz kapcsolódó funkciókat is integrálják a programba, hogy ezután a vállalat teljes működését támogató vállalatirányítási rendszert elérhetővé tegyék a magyar vállalkozások számára.

 

„Míg a hagyományos folyamatszabályozáson alapuló vállalati innovációs folyamatok gyakran követhetetlenné válnak, időbeli csúszásokat generálnak, információvesztéshez vezetnek vagy éppen a fejlesztési és innovációs költségek válnak nehezen tervezhetővé és ellenőrizhetetlenné, addig az innoICON ezekre képes hatékony megoldást nyújtani. Az új platform lehetőséget ad a cégek innovációs folyamatainak és döntéseinek nyomon követésére, a stratégiai felügyelet és az operatív munka szétválasztására, a határidőre történő végrehajtások ütemezésére és ellenőrzésére, számos partnercég folyamatainak integrálására, valamint alkalmas lesz a follow-up nyomon követésre is. Nem csak termékek vagy a szolgáltatások, de az üzleti modellek innovációja során is jól alkalmazható megoldás” – hangsúlyozta dr. Ritter Marianna az iLex Systems Zrt. vezérigazgatója.

 

Az innoICON az iLex Systems korábbi platformjainak oktatását végző egyetemi partnerek ismereteire, valamint több éves piaci tapasztalatokra épül, és lépést tart a kor nemzetközi technológiai trendjeivel. A platform felhő alapú, okostelefonokra és hordozható okoseszközökre (pl. Apple Watch) is optimalizált, számos innovációs és kontrolling funkciót tartalmaz, emellett pedig nagy hangsúlyt fektet az innovációk vizualizálására olyan technológiákat is felhasználva, mint például a virtuális vagy a kiterjesztett valóság.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Megjelent a NEXT 3D konferencia programja

Megjelent a NEXT 3D additív gyártás és digitalizálás konferencia programja. Nem kevesebb, mint 15 hazai mérnök és vezető szakember fogja megosztani 3D technológiai sikereit és tapasztalatait a résztvevőkkel. A konferenciaprogram alapján a NEXT 3D látogatói felbecsülhetetlen értékű tudással bővíthetik 3D nyomtatási és 3D szkennelési ismereteiket.

2024. május 14. 16:29

Ezek az idei kulcstémák a webes és marketing stratégiák terén

Mások mellett Balogh Levente, a Szentkirályi ásványvíz alapítója, Wolf Gábor kisvállalati marketing szakértő, Sárospataki Albert, a Billingo vezérigazgatója és Huszár Viktor, a Teqball társalapítója is előadást tart az idei Maximum Web és Marketing Konferencián, ahol a résztvevő vállalkozók elsősorban a sikeres cégvezetés és online működés megvalósításához gyűjthetnek hasznos tudást a leghitelesebb példaképektől.

2024. május 14. 14:52

A BASF a sikeres Ethernet-APL kísérletet követően az ABB-t választotta zöldmezős projektjeihez

A BASF első európai zöldmezős Ethernet Advanced Physical Layer (Ethernet-APL) projektjének részeként az ABB-t választotta az elosztott vezérlőrendszerekhez (DCS).

2024. május 14. 11:40

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36