Microsoft Device Day: A 3D hamarosan az otthonodban van
Október 26-án, New Yorkban zajlott a Microsoft nagyszabású eseménye, a Device Day. A vállalat nem mást tűzött ki céljául, minthogy felhasználói asztalát egy kreatív stúdióvá alakítsa, így a világ minden lakóját hozzásegítse a kreativitása kibontakozásához és kiaknázásához. Méghozzá 3D-ben!
A 2017 elején érkező Windows 10 Creators Update elhozza otthonunkba a jövőt. Az olyan újításoknak köszönhetően, mint a Paint 3D vagy a Sketchup, a felhasználóknak lehetővé válik, hogy akár a nappaliban ülve 3D modellezzenek, a Microsoft Edge pedig a világ első 3D-t támogató böngészőjévé válik. A virtuális valóság megoldások révén az új Windows forradalmasítja az alkotó tevékenységek világát és folyamatait, így még hatékonyabbá és eredményesebbé téve felhasználóit.
A gamerek számára is jelentős újításokat hoz majd az új frissítés: a Beam nevezetű interaktív közvetítő technológia segítségével nem csak a saját játékukat közvetíthetik, de a nézők is interaktív felületet kapnak, hogy a játékossal kommunikálhassanak. Az eSportok növekvő népszerűségére való tekintettel, személyre szabható bajnokságokat is létrehozhatunk, hogy összemérhessük tudásunkat barátainkkal és a Windows Live közönségével!
A Microsoft az eszközök terén is több újítást vezetett be: bemutatta az új, minden eddiginél erősebb és hosszabb üzemidejű Surface Bookot, a Surface Dialt és a lenyűgöző külsejű és teljesítményű Surface Studiot. A Surface család legújabb tagjainak köszönhetően a forradalmi szoftver megoldások a tökéletes eszközön futhatnak, teljeskörű Microsoft élményt nyújtva mindenkinek.
„Abból indultunk ki a Microsoftnál, hogy mind alkotók vagyunk. Bármilyen módon is teszed ezt, a Windows-t érted építjük és fejlesztjük, így támogatjuk, hogy nyomot hagyj a világban. A Windows az élmények és játékok otthona lesz, ahová jó megérkezni” – emelte ki Terry Myerson, a vállalat Windowsért és eszközökért felelős alelnöke.
Kapcsolódó cikkek
- Visszatér Budapestre a CREW: a világ kutyaszemszögből videós sisakkal
- High-tech jövő a jelenben
- Országos programozó versenyt hirdetett a Microsoft
- A Telenor Accelerate nyertesei a Microsoft BizSpark Plus csomagját is igénybe vehetik fejlesztéseikhez
- Valóságkutatók hete Budapesten: jön a Reality Research Festival
- Összefog az ABB és a Microsoft az ipar digitális átalakításának ösztönzésére
- Globális szintű stratégiai megállapodás a Microsoft és a BDO között
- A Microsoft tovább fejleszti a felhőkapacitásait Európában
- Karrierközponttal az informatikushiány ellen
- Németországi adatközpontokban is elérhetővé vált a felhőalapú szolgáltatás, a Microsoft Azure Germany
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.