Nyerő páros: PRIMERGY szerverek Windows Server 2016 operációs rendszerrel
A Fujitsu bejelentette az új kiadású Microsoft Windows Server 2016 (WS16) operációs rendszerrel dolgozó PRIMERGY szerverek azonnali bevezetését. A nyerő páros nagyobb rugalmasságot és továbbfejlesztett biztonsági funkciókat kínál az ügyfeleknek, ugyanakkor a biztonságos és agilis felhőinfrastruktúrák előnyeinek kiaknázását is megkönnyíti számukra.
A WS16-ra átállított, teljes körűen tanúsított Fujitsu PRIMERGY szerverekkel a Fujitsu ügyfelei zökkenőmentesen továbbléphetnek a hagyományos alkalmazásokról és adatközpont-infrastruktúráról a szoftveresen definiált számítási, adattárolási és hálózati képességeket kínáló felhőalapú számítástechnikára, és privátfelhő-környezeteket hozhatnak létre.
A Microsoft piacvezető szoftverének és a Fujitsu hardvereinek párosítása a biztonságot is erősíti. Az azonnal, felár nélkül megvásárolható WS16-alapú Fujitsu PRIMERGY fejlett képességei közül említést érdemel a beépített behatolás elleni védelem – a privilégiumokra épülő hozzáférés-szabályozás, valamint a rendszertámadás elhárításának támogatása. A PRIMERGY szerverekbe ágyazott TPM 2.0 modul kínálta fejlett hardverszintű biztonság mellett a Fujitsu kiegészítő termékeket is nyújt a biztonsági kihívások kezeléséhez. A nemrég bevezetett SURIENT menedzselt rackmegoldás (MRS) a fizikai biztonság szintjét emeli az adatközpontban. Megelőzi a szerverek, az adatok, a tárolók és a hálózati komponensek illetéktelen fizikai hozzáférését. A Fujitsu fejlett biometrikus technológiákat is kínál a végfelhasználói azonosításhoz és a hozzáférés-szabályozáshoz.
Egyes Fujitsu PRIMERGY szerverrendszereknél a Microsoft tanúsítása is igazolja a Windows Server 2016 támogatását. A tanúsított PRIMERGY termékek bevezetése egyszerűbb, és már az első szerver is nagyon gyorsan üzembe állítható a digitalizációs projektek támogatására. Az előkonfigurált szerverek kínálatának tagjai:
- a Hyper-V fürtökkel kompatibilis PRIMERGY RX2540 M2 és RX2530 M2;
- a memórialapú számítástechnikához és nagyszabású virtualizációs projektekhez optimalizált PRIMERGY RX4770 M3, max. 6TB RAM-memóriával.
Kapcsolódó cikkek
- A Fujitsu IoT-megoldásai a világ élvonalában
- Új tehetség a HPC csapatban: Fujitsu PRIMERGY CX600 M1
- A Fujitsu AI-fejlesztésének köszönhetően biztonságosabban vezethetünk
- Rendületlen vállalati bástyák: új generációs x86-os PRIMEQUEST szerverek
- Megérkezett a Fujitsu bivalyerős mobil munkaállomása, a Celsius H760
- A Fujitsu STYLISTIC R726 a „2 in 1” kategória új csúcsmodellje
- Új PRIMERGY szerverek: többet, jobban, kevesebbért
- A Fujitsu IoT-t támogató technológiái
- A Fujitsu segít a vállalkozásoknak kézben tartani a növekvő adattömeget
- Digitális átalakulás kérdőjelekkel
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.