Biometrikus azonosítás már SAP rendszerekhez is
A PalmSecure hozzáférés-szabályozó technológiára épülő megoldás kifejezetten az SAP szoftvereit használó környezeteket támogatja, és biometrikus hozzáférés-szabályozást biztosít az SAP ERP alkalmazást és az SAP HANA platformot futtató rendszerekhez.
Az SAP-rendszerhozzáférést szabályozó bioLock biometrikus szoftvert fejlesztő realtime North Americával, az SAP arany fokozatú partnerével kötött globális viszonteladói megállapodás értelmében a Fujitsu közvetlenül vagy értékesítési partnereken keresztül, natív módon beágyazott megoldásként kínálja a fejlett biometrikus biztonsági képességeket. A cég ügyfelei így a világon mindenütt újabb biometrikus biztonsági réteget illeszthetnek be SAP-megoldáskörnyezetükbe, és rendkívül biztonságos és kényelmes személyazonosság-kezelő és hozzáférés-szabályozó megoldással védhetik az adatokat a lopás, az elvesztés és a visszaélések ellen.
A realtime North Americával már eddigi is meglévő partnerkapcsolat kibővítésével a Fujitsu fejlett, új biometrikus személyazonosság-kezelő megoldással léphet piacra. A bioLock lehetővé teszi az SAP-rendszerek hozzáférésének szigorú, granuláris szabályozását. A biometrikus azonosítást követően rendeli hozzá a jogosultságokat a felhasználóhoz, kiküszöbölve ezzel a felhasználói jelszavak megosztása és másolása által okozott problémákat.
Az SAP rendszerbiztonsági jellemzőivel, azon belül az egyszeres bejelentkezéssel, valamint az SAP irányítás-, kockázat- és megfelelés-kezelési (GRC) megoldásaival integrált, SAP ERP-hez készült bioLock a PalmSecure technológia segítségével, egyéni tenyérvéna-mintázatuk alapján azonosítja a kritikus SAP-rendszerekbe (HR, CSR, SCM és pénzügyi szoftverek, kiskereskedelmi PoS rendszerek és SAP HANA) bejelentkezni kívánó felhasználókat. A biometrikus azonosítás közös használatú eszközökről is lehetővé teszi az SAP-rendszerek biztonságos elérését. A fontos vagy kockázatos tevékenységeket ismételt azonosítást végző ellenőrző pontokkal lehet védeni annak érdekében, hogy csak a jogosult dolgozók tudják végrehajtani a kritikus műveleteket.
A bioLock PalmSecure-technológiára épülő új és továbbfejlesztett jellemzői biometrikus azonosítással szabályozzák például a vállalati telephely lezárt részeire való belépést, és teljes körűen integrálhatók az SAP munkaidő- és jelenlétkezelő alkalmazásával. A praktikus terméktársítások és az előkonfigurált megoldáscsomagok lerövidítik a megoldás bevezetési idejét az SAP-szoftverkörnyezetben.
„Ügyfeleihez hasonlóan a Fujitsu is rendelkezik a biztonsági megoldások nemzetközi értékesítéséhez szükséges globális jelenléttel és képességekkel. A Fujitsu partnereként örömmel nyújtunk segítséget az SAP-megoldásokat futtató ügyfeleknek aktuális üzleti biztonsági kihívásaik legyőzéséhez” – nyilatkozta Martin Lum, a realtime North America marketing-alelnöke.
„A legfrissebb statisztikák szerint a nagyméretű szervezetek többsége árbevétele legalább öt százalékától esik el évente visszaélések miatt. Akár szándékosan, akár gondatlanságból történik, ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy a munkavállalók nagyobb biztonsági kockázatot jelentenek a vállalatokra nézve, mint a külső támadók. Ezért rendkívüli fontos üzleti szempontból, hogy csak a jogosult munkavállalók férjenek hozzá a kényes adatokhoz. A PalmSecure-technológiára épülő, SAP ERP-hez készült, könnyen bevezethető, biztonságos bioLock megoldással a szervezetek szigorú, mégis felhasználóbarát hozzáférés-szabályozást valósíthatnak meg az SAP-szoftverkörnyezetben, és minden tevékenységet kiterjedt ellenőrzési nyomvonallal naplózhatnak. A megoldás jellemzően 12 hónapon belül megtérül. Nagy örömmel bővítjük partnerkapcsolatunkat a realtime North Americával, hogy ezen keresztül is segítséget nyújtsunk ügyfeleinknek a biztonság és a védelem legmagasabb szintjének megvalósításához, és ezen keresztül kényes adataik megóvásához” – tette hozzá Thomas Bengs igazgató, a Fujitsu EMEIA PalmSecure termékekért és megoldásokért felelős igazgatója.
Kapcsolódó cikkek
- Közös fellépés a kibertámadások ellen
- A pénzügyi szervezetek 38%-a nem képes megkülönböztetni egy kibertámadást egy hétköznapi ügyfél aktivitástól
- 8 biztonsági tipp az új évre
- CES 2017: Otthonainkat és városainkat is okossá teszi a Bosch
- Bevezették a világ első szociális és egészségügyi szolgáltatásokat integráló információs rendszerét
- Hogyan legyünk biztonságban a közösségi oldalakon?
- Szilveszterkor várjon a koccintással: 2016 egy másodperccel tovább tart!
- Kémkedő játékok a karácsonyfa alatt
- Az ESET összeállította 2017-re vonatkozó biztonsági előrejelzését
- Az eddigi legveszélyesebb zsarolóvírus elleni dekódoló eszközt tett nyilvánossá a Kaspersky
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.