Dolgozni csak pontosan, szépen, ahogy robot segít a fejlesztésben
Együttműködő robotok segítik az elektronikai gyártó cég, a Scott Fetzer Electrical Group munkáját a nehezen automatizálható folyamatok során. A UR robotok 20%-al növelték a gyártás hatékonyságát, a monoton és veszélyes feladatok alól mentesülve a dolgozók immár jövedelmezőbb területekre koncentrálhatnak.
Az amerikai vállalat megoldást keresett arra, hogy globális szinten növelje versenyképességét, miközben kihasználja a már meglévő gépeit, berendezéseit. A cég egyik legnagyobb kihívását a gyártási környezet jelentette, hiszen változatos termékeit különböző folyamatok által, akár kis mennyiségben gyártja, számos gyártósora nem működik állandóan. „Egy rugalmas, mobil robot erőforrásra volt szükségünk, az egyedüli megoldást a kollaboratív robotokban láttuk.” – mondta Matthew Bush, a Scott Fetzer Electrical Group üzemeltetési igazgatója.
A dán Universal Robots által gyártott UR5 és UR10 típusú robotok egész sora áll jelenleg a vállalat rendelkezésére, amelyek egy mobil talapzaton, kerekekkel felszerelve végzik tevékenységüket, integráltan, az egész termelési folyamat részeként. A robotok készenlétben állnak a dolgozók számára, a reggeli eligazítást követően az alkalmazottak az adott napi munkaállomáson beprogramozzák őket az aktuális feladatra. A robotokat emellett olyan feladatokra is alkalmazzák a gyárban, mint például az új fejlesztések tesztelése. A cég a pozitív tapasztalatoknak köszönhetően immár minden újítást olyan szemlélettel is vizsgál, hogy azok robotok segítségével működhetnek-e. Amennyiben ez nem megvalósítható, visszatérnek a kezdetekhez, és újratervezik a koncepciót.
„A saját fejlesztésű, együttműködő UR robotok felhasználási lehetőségének tárháza végtelen.” – mondta Slavoj Musilek, a Universal Robots közép-kelet-európai igazgatója, majd hozzátette – “Bármely iparágban adaptálhatóak, a folyamatos innovációnak köszönhetően újabb és újabb területeket fedezünk fel, ahol a vállalatok beépíthetik az automatizációt munkafolyamataikba.”
Kapcsolódó cikkek
- Cukorbeteg kisgyerekként viselkedő robotot fejlesztenek Nagy-Britanniában
- Nagy sikert arattak az ABB robotjai a 2016-os Grammy-gálán
- Nyerj robotot az Universal Robots-tól!
- Nagy a tét, időben kell lépni
- Csúcstechnológiával mutatkozik be a Universal Robots
- Az ABB 3D-s innovatív minőségellenőrzési technológiai cég felvásárlásával bővíti digitális termékkínálatát
- Óriásit nőtt tavaly a Universal Robots
- A rotorok és robotok újra támadnak!
- A jövő mérnökei: ilyen lesz a munka az ipari robotokkal
- A farmról a hűtőig, együttműködő robotok segítségével
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.