Pályakezdőknek indít programot a Lufthansa Systems Hungária
Az IT Young Professional Programba általános szoftverfejlesztési tudással rendelkező fiatalok jelentkezését várják
Budapest a légiközlekedési informatika egyik fontos központjává vált az elmúlt években. A Lufthansa System Hungária szakemberei több száz légitársaság és repülőtér mindennapi biztonságos és hatékony működését segítik a fővárosból. Az IT Young Professional Programban a pályakezdő fiataloknak is lehetősége nyílik, hogy kipróbálják magukat ebben a különleges iparágban.
A Lufthansa Systems Hungária június 10-ig várja az általános szoftverfejlesztési tudással és magabiztos angol nyelvismerettel rendelkező fiatalokat. Az IT Young Programot először 2012-ben hirdette meg a cég azzal a céllal, hogy a pályakezdők számára egy olyan tanulási időszakot biztosítsanak, amely projektfeladatokon keresztül vezeti át őket az elméleti alapoktól a tényleges munkafolyamatokba.
2017-ben 10-12 pályakezdő próbálhatja majd ki magát a folyamatosan megújuló légiközlekedési informatika területén. A projektorientált gyakorlati oktatás július közepén kezdődik, szeptembertől pedig már valós ügyfelekkel és rendszerekkel foglakozhatnak a fiatalok A lépcsőzetes tanulási folyamatnak és az újabb feladatköröknek köszönhetően az előző programok résztvevőinek jelentős többsége évekkel a képzések után is a Lufthansa Systemsnél képzeli el a jövőjét.
A napi több millió utas repülésének biztonságát és kényelmét támogató rendszerek tervezése és működtetése mellett a budapesti központ az innovációban is élen jár. A friss fejlesztésű inTime mobilalkalmazás például már a repülőtérre való indulás előtt jelzi az utasnak, hogy mennyi időbe telik, míg az adott pozíciójától eljut az üléséig. A fedélzeti szórakozásról a BoardConnect platform gondoskodik, amely egyszerre segíti a légi személyzet munkáját és biztosít szélessávú internetet az utasok számára. A résztvevőknek lehetőségük nyílik majd a legfrissebb projektek megismerésére is a mentoruk segítségével.
A program részletei: job.lhsystems.hu/yp
Kapcsolódó cikkek
- A MÁV átállt az új, hárommilliárdos, informatikai háttérrel támogatott közlekedésfejlesztési rendszerére
- Átfogó programot indít a kormány az informatikus utánpótlás biztosítására
- Több száz jelentkezőből kerülnek ki a legjobbak az új képzési modellben
- Óriási informatikai fejlesztés a Waberer’s csoportnál
- Legyél Te is Informatikus! – Informatikai Oktatási Konferencia 2017
- Számítógépeket adományozott a LeasePlan a programozás iránt érdeklődő gyerekek számára
- Otthoni munkát a női programozóknak!
- Egyre fontosabbak a partneri minősítések az IT-szektorban
- Újabb magyar gázpiaci exportsiker Horvátországban
- Így lesz programozó a mentős, a zenész, a közgazdász
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.