Egy architektúrában minden az ipari létesítmények hatékony menedzseléséhez
A Schneider Electric, az energiamenedzsment és az automatizálás nemzetközi szakértőjének új EcoStruxture for Industry megoldása minden eddiginél hatékonyabb működést biztosít az ipari szervezetek számára.
Korábban nehéz volt kinyerni, integrálni és elemezni az egyes gyártási folyamatokra vonatkozó adatokat az olyan termelési tevékenységek során, ahol automatikusan, megszakítás nélkül zajlik a feldolgozás vagy az előállítás. Az üzemek és gépek menedzselésére készített, IIoT-kompatibilis, nyílt és interoperábilis architektúra kiaknázza a vállalat újgenerációs, Wonderware-alapú rendszerplatformjának előnyeit. Segítségével a Schneider Electric képes az edge és a felhőalapú számítástechnika összekapcsolására, így lehetővé teszi, hogy az adatelemzés által intelligensebbé tegyék az eszközöket és létesítményeket érintő folyamatokat.
A folyamatos és hibrid gyártási műveleteket alkalmazó ügyfelek számára a Schneider Electric IIoT-kompatibilis, időtálló megoldásai kiemelkedő, teljes körű működési hatékonyságot és dinamikusabb ellenőrzést kínálnak. A hasznos új funkciókat tartalmazó System Platform 2017 mára több mint 100 000 telephelyen működik világszerte, ökoszisztémája pedig 4000 rendszerintegrátorból és bevezető partnerből, illetve 160 000 fejlesztőből áll.
Az EcoStruxure for Industry bemutatásával egy időben a Schneider Electric azt is bejelentette, hogy újabb területre terjeszti ki stratégiai együttműködését a Microsoft Corp. vállalattal. Ennek köszönhetően az ügyfelek mostantól több olyan felhőalapú alkalmazáshoz férhetnek hozzá az EcoStruxture architektúrából, amelyek kihasználják az Azure felhőplatform összes képességét, illetve az olyan újgenerációs lehetőségeket is, mint például a Mixed Reality, így magasabb szintre emelhetik a döntéshozatalt, a produktivitást és a hatékonyságot.
Az EcoStruxure for Industry
A EcoStruxure for Industry a vállalat EcoStruxure architektúrájának ipari ügyfelek számára készített változata, amely a legátfogóbb energia-, automatizálási, illetve szoftveres portfóliónak számít az iparágban. Kész megoldáscsomagokat kínál a felhasználók számára: magában foglalja a piacvezető kapcsolódó termékeket, csúcstechnológiás vezérlőket, alkalmazásokat, elemző rendszereket és szolgáltatásokat egyaránt. Az ipari ügyfelek az integrált keretrendszer segítségével egyszerűsíthetik az egyre összetettebbé váló működtetési folyamatokat, optimalizálhatják az eszközöket, és gyorsabban alkalmazkodhatnak a változó üzleti feltételekhez.
Az EcoStruxure for Industry alapja a Wonderware rendszerre épülő System Platform 2017, amely egy, az ipari alkalmazások fejlesztői számára készült, rugalmas, méretezhető és nyílt szoftvercsomag. Naprakész funkciókat kínál az új és/vagy testre szabott alkalmazások készítéséhez, amelyekkel optimalizálhatók az ipari folyamatok és eszközök, illetve kihasználhatók a külső szoftvergyártó partnerek vagy a Schneider Electric által fejlesztett további alkalmazások előnyei. A nyílt fejlesztési környezet és az átjárható felület segítségével a felhasználók nagyobb rálátást nyerhetnek az ipari műveletekre.
Kapcsolódó cikkek
- Elindulhat a jövő gyárának megvalósítása
- Új IoT megoldások és mesterséges intelligencia
- A Microsoft új szolgáltatásaival könnyen építhető mesterséges intelligencia a most készülő és a régi alkalmazásokba egyaránt
- Lassul az IoT szekere?
- Schneider Electric-HPE mikroadatközponti együttműködés
- A Fujitsu felméréséből kiderül, hogy a digitális átalakulás ösztönzi az üzleti növekedést
- A Fujitsu szerint a digitális átalakulás főszereplői az emberek
- Valóra vált rémálom: a babák figyelnek téged
- Hetedjére is a világ legetikusabb vállalatai között a Schneider Electric
- 5 tipp a hatékony otthoni elektromosautó-töltéshez
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.