Black Cell Akadémia a Z generáció számára
Ingyenes professzionális képzést indít a Black Cell SOC Kiberbiztonsági Műveleti Központ
Black Cell Academy néven indít IT-biztonsági és programozási képzést a Black Cell SOC Kibervédelmi Műveleti Központ, aminek célja az utánpótlás-generáció képzése. A fél éven át tartó képzés egy kezdő és egy haladó csoportban folyik majd párhuzamosan. A végzősök tudásbázisa alapvető Python programozási nyelvismerettel és etikus hackelési alapismeretekkel gazdagodik majd.
A képzés keretén belül a fiatalok a Python programozási nyelv ismereteit sajátítják el az alapoktól, valamint egyszerűbb és összetettebb programokat készítenek, kiemelt figyelmet fordítva a hálózati kommunikációra. A Python legnagyobb előnye a platformfüggetlenség, ami lehetővé tes zi az elkészített szoftver használatát szinte bármelyik típusú és gyártmányú számítógépen, laptopon, hibriden, tabon, illetve okostelefonon. A szoftverkészítés mellett etikus hacker alapismereteket is elsajátítanak a képzésen résztvevők, ami szorosan kapcsolódik a megtanult nyelvhez.
A jelentkezőket egy teszt alapján sorolják majd be a két csoport egyikébe. A korhatár 25 év, továbbá nem feltétele az aktív iskolalátogatás és az IT-biztonsági területhez szorosan kapcsolódó tevékenységi kör sem, ám elhivatottságra minenképpen szüksége lesz annak, aki bekerül az akadémiára, ugyanis a házi feladatok legalább 50%-át teljesítenie kell ahhoz, hogy a képzés ingyenes maradjon. Ellenkező esetben a diákoknak a következő hónapban a tanfolyam díja 25.000 Ft + ÁFA lesz. Az ingyenesség bármikor visszaszerezhető a házi feladatok minimumának teljesítéséve l.
A Black Cell Academy jelentkezési részletei és a regisztrációra a következő weboldalon adódik lehetőség: https://blackcell.hu/academy
A Black Cell SOC Kiberbiztonsági Műveleti Központról a soc.blackcell.hu weboldalon tudhatnak meg többet a lelkes érdeklődők.
Kapcsolódó cikkek
- Budapestre érkezik a Scratch konferencia
- „Tanulj tőlünk, hogy tanulhassunk Tőled”: Indul a T-Systems Akadémia
- Programozás és kódolás gyermekeknek a Vodafone és a KódGarázs szervezésében
- Átfogó programot indít a kormány az informatikus utánpótlás biztosítására
- Több száz jelentkezőből kerülnek ki a legjobbak az új képzési modellben
- Így lesz programozó a mentős, a zenész, a közgazdász
- Digitális téma: minden tanárnak, minden órán
- Átalakulóban az informatika oktatás
- Ha van bizonyíték és perspektíva, akár diplomások is vállalják a pályamódosítást
- Innovatív képzési modell segíthet enyhíteni a hazai informatikushiányt
Oktatás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.