Elindult a HelloWorld Online
Hiánypótló, a modern informatikai oktatást népszerűsítő oldalunk fókuszában a programozás és a robotika népszerűsítése, valamint a szülők edukációja áll. Az új site a helloworldonline.hu címen érhető el.
Becslések szerint több mint 22 ezer informatikus hiányzik a magyarországi munkaerőpiacról, globálisan pedig még nagyobb a gond. A felsőoktatási intézmények és a tanfolyamok nem képesek kiszolgálni a cégek igényeit, azok ritkán tudják betöltetni minden pozíciójukat, inkább a hiány mértékéről beszélnek egymás között. Égető problémáról van szó, amely jelentős mértékben rontja hazánk versenyképességét, éppen ezért igen fontos az utánpótlás-nevelés új alapokra helyezése, minél több ember bevonása az informatikusoktatásba. Az elmúlt években számos jó kezdeményezés indult, ráadásul a magyar kormány is egyre inkább felismeri a modern képzésben rejlő lehetőségeket.
Ennek köszönhetően napjainkban már számos, gyerekeknek szóló informatikaoktatási formát találhatunk, jellemzően Scratch, robotvezérlő, Minecraft és IoT (Internet of Things, azaz a dolgok internete) tematikával. Ezek a tanfolyamok sajnos szűkös befogadóképességgel rendelkeznek, ráadásul általában a fővárosban, illetve a nagyobb városokban koncentrálódnak, és gyakran fizetős szolgáltatás keretében próbálják megszerettetni a felnövekvő generációval a kódolást. Az idén 25 éves PC World szerkesztői által életre hívott HelloWorld oktatási mozgalom korábban szintén csak táborokban tudta elérhetővé tenni a pedagógusok és iparági szakértők által kidolgozott egyedi tananyagokat, miközben mindig is igény mutatkozott a speciális tudás minél szélesebb körű átadására.
Az újonnan indult HelloWorld Online viszont közkincsé teszi a modern informatikai oktatást, az oldal szerkesztői ugyanis ingyen bocsátják majd rendelkezésre azokat a tananyagokat, amelyekért eddig általában fizetniük kellett a szülőknek. Az új portál emellett egy helyre gyűjti a legjobb modern informatikai kezdeményezéseket, példaképeket, csapatokat és versenyeket, valamint hírt ad minden fontos eseményről, amely segít népszerűsíteni a modern IT-megoldásokat és kompetenciákat a 10-18 évesek között.
Kapcsolódó cikkek
- Black Cell Akadémia a Z generáció számára
- Budapestre érkezik a Scratch konferencia
- „Tanulj tőlünk, hogy tanulhassunk Tőled”: Indul a T-Systems Akadémia
- Programozás és kódolás gyermekeknek a Vodafone és a KódGarázs szervezésében
- Átfogó programot indít a kormány az informatikus utánpótlás biztosítására
- Több száz jelentkezőből kerülnek ki a legjobbak az új képzési modellben
- Így lesz programozó a mentős, a zenész, a közgazdász
- Digitális téma: minden tanárnak, minden órán
- Átalakulóban az informatika oktatás
- Ha van bizonyíték és perspektíva, akár diplomások is vállalják a pályamódosítást
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ez most Magyarország 10 legjobb munkáltatója a dolgozói vélemények alapján
A Munkahelyeink.hu nemzetközi karrierplatform közzétette a legnépszerűbb munkaadók rangsorát. A Top Employers Hungary lista jelenleg az egyetlen független rangsor, amely kizárólag a munkavállalók értékeléseire épül. Az idei toplistát a Coloplast Hungary, a Yettel Magyarország és a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary vezeti.
Robotokkal segíti a hatékonyabb oktatást a Yettel
Megkezdődött a felkészülési és jelentkezési időszak a 2024/2025-ös ProSuli robotikaversenyre. A mára országos jelentőségű, nemzetközi versenyrészvételt is kínáló eseménysorozatra új iskolák és robotikacsapatok jelentkezését is várják. Az újoncokat és kezdő csapatokat online oktatóanyaggal és konzultációs lehetőséggel segítik a szervezők, illetve nyílt pályázatot indítanak az iskoláknak ingyenesen megszerezhető LEGO robotkészletekre.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.