A Fujitsu új ár-teljesítmény rekordot állított fel
A nemrég továbbfejlesztett, belépő szintű ETERNUS DX S4 hibrid tárolócsaládhoz tartozó Fujitsu ETERNUS DX200 S4 nagy teljesítményével, ár-teljesítmény arányával és válaszidejével is hivatalos elismerést szerzett a – tárolórendszerek teljesítményének független összehasonlítására használt – SPC-1 benchmark szerint.
Az ETERNUS DX200 S4 modellel a Fujitsu új SPC-1 rekordot állított fel. A 0,22 USD/IOPS (másodpercenkénti input/output műveletek száma) aránnyal a Fujitsu hibrid tárolórendszere megfizethető alternatívát kínál a kis- és középvállalatok számára. Az ETERNUS nagy teljesítményét igazoló SPC-1 benchmark teszteredmények tanúsága szerint a rendszer 0,59 millimásodperces válaszidőre képes teljes terhelés mellett. Az ETERNUS IOPS-teljesítménye meghaladja a 300 ezres határt.
A Fujitsu nemrég duplájára növelte ETERNUS DX S4 hibrid tárolói rendszerkapacitását. Ezzel minden eddiginél nagyobb teljesítményt és kapacitást tett elérhetővé a KKV-k, valamint a távoli vagy fiókirodáikba tárolómegoldást kereső nagyvállalatok számára. Az ETERNUS DX200 S4 belépő szintű áron nyújt nagyvállalati funkcionalitást, így tökéletes megoldás a szervervirtualizáció, az e-mail, az adatbázisok, az üzleti alkalmazások, valamint a központosított, konszolidált fájlrendszerek támogatására. Az évi kevesebb mint egy perc váratlan leállásnak megfelelő, 99,9999 százalékos rendelkezésre állásnak köszönhetően az ETERNUS az üzletmenet folytonosságát is támogatja.
A SPC-1 Benchmark által is megerősített funkcionalitás birtokában a belépő szintű ETERNUS tárolót választó ügyfelek valóban teljes sebességgel haladhatnak tovább a digitalizáció útján, mivel nem kell drágább tárolórendszerre frissíteniük a növekvő kapacitás- és teljesítményigények kiszolgálásához.
Annak érdekében, hogy az ügyfelek összehasonlíthassák a különböző tárolószállítók rendszereinek teljesítményét, a független SPC-1 benchmark IOPS-teljesítmény, ár-teljesítmény arány (USD/IOPS) és válaszidő szempontjából is vizsgálja az egyes termékeket. Az Fujitsu ETERNUS DX200 S4 eredményei 2017. június 1-én kerültek fel a Storage Performance Council webhelyére.
Kapcsolódó cikkek
- A legújabb PRIMEFLEX a kulcs a jövőbiztos IT-infrastruktúra gyors bevezetéséhez
- A Fujitsu kutatása feltérképezi a digitális oktatáshoz vezető utat
- A Fujitsu immár ötödik éve az élen a Gartner szerint
- A Fujitsu rendkívül biztonságos biometrikus azonosítómegoldást vezet be Active Directory környezetekhez
- A Fujitsu ETERNUS All-Flash tárolója felgyorsítja a digitalizációt
- A Fujitsu optimalizálja az SAP-környezeteket a digitális világ követelményei szerint
- A Fujitsu új AI-alapú mélytanulási technológiája új megvilágításba helyezi a társadalom valós problémáit
- A Fujitsu ügyfeleit már robotok szolgálják ki
- A digitális átalakulás nyugtalanítja a pénzügyi szektor vezetőit
- A Fujitsu továbbfejlesztett belépő szintű tárolókkal támogatja a középvállalatok növekedését
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.