Költséghatékony belső szállítmányozás
Komolyan növekszik itthon is a kereslet az együttműködő robotok iránt. Nem meglepő tehát, hogy bővíti hazai hálózatát az együttműködő mobil robotok piacvezetője is, a dán Mobile Industrial Robots (MiR). Új partnere a B&O Engineering Kft., amely több évtizedes szakértelemmel a háta mögött nyújt segítséget ipari automatizálásban a hazai cégeknek. A B&O Engineering Kft. így a MiR megoldások első magyar forgalmazójának, a RONIX-AUTOMATIKA Kft.-nek nyomába lép.
Kollaboratív robotokra specializálódtak
A tavalyi évben fennállásának 10. évét ünneplő B&O Engineering Kft. ügyvezetője, Borsos Balázs úgy véli, hogy komoly lehetőségek rejlenek a mobil robotokban, és a jövőben meghatározó szerepet fognak betölteni a vállalatok intralogisztikai folyamataiban is. Bátran bízhatunk a szavában, hiszen az általa sikeresen vezetett vállalat otthonosan mozog a legmodernebb, ipari automatizálásra fókuszáló megoldásokban; robottechnikára, kollaboratív robotokra specializálódtak, komplett gyártósorok tervezésében is részt vesznek. Szakértelmüket mi sem bizonyítja jobban, mint hogy árbevételük a tavalyi évben elérte a 1,2 milliárd forintot, és olyan partnerekkel dolgoznak együtt, mint a Denso, az Audi Hungária Zrt. vagy a Flex. Most a Mobile Industrial Robots mellett tették le a voksukat.
Kevesen ismerik fel egyelőre a lehetőséget, pedig nagy bennük a potenciál
Magyarországon - méretéhez képest – sok robot eladás történik, a megrendelések jellemzően nagy, multinacionális vállalatoktól érkeznek. Általánosságban azonban a vállalatok gondolkodásmódján van még mit javítani, kevesen ismerik fel egyelőre a lehetőséget, amit a robottechnológia a versenyképesség növeléséért tehet. „Magyarországon égető probléma például a munkaerőhiány, főleg a multinacionális vállalatoknál, ahol ennek következtében fennakadás mutatkozhat a termelésben. Ebben nyújthatnak megoldást az együttműködő mobil robotok. A hazai nagyvállalatok már felfedezték a bennük rejlő lehetőséget, és előszeretettel ruháznak be robotokba, nagy mennyiségben.” – mondta Borsos Balázs.
Míg a robot kiváltja a kis hozzáadott értékű munkát, addig a dolgozók más szinteken, értékteremtő folyamatokban vehetnek részt. A MiR robotok segíthetnek a logisztika során, a gyártásban és más robotoknak is mobilitást adhatnak, például robotkaroknak, amelyek a MiR robotokra szerelhetőek. A lehetőségek tárháza azonban végtelen. A dán robotgyártó vállalat termékei az emberek közvetlen közelében képesek dolgozni, mindenféle biztonsági intézkedés nélkül, így nagymértékben optimalizálják a termelési területen zajló szállítmányozást. A MiR robotok emellett rendkívül felhasználóbarátok: kevesebb, mint egy nap alatt telepíthetőek, valamint az intuitív interfésznek köszönhetően a programozási tapasztalattal nem rendelkező alkalmazottak is tudják őket programozni.
A MiR autonóm robotjai a fejlett mobil robotok új generációját jelentik, amelyek gyors megtérülést eredményeznek a befektető számára, gyakran kevesebb, mint egy év alatt. A forgalmazókon keresztül a vállalatok élő bemutatót kérhetnek, sőt a MiR robotokat akár saját telephelyükön is tesztelhetik, a megrendelést követően pedig mindössze négy hét alatt leszállítják nekik a terméket. Innen pedig már az üzembe helyezés nem tart tovább egy napnál.
A B&O Engineering Kft. idei célkitűzése, hogy megsokszorozza a MiR robotok eladásait, és minél több nagyvállalatnak juttassa el az innovatív technológiát. „A B&O Engineering a hazai robotika egyik éllovasa az együttműködő robotokat illetően. Az ipari automatizálás terén, számos iparági szegmensben szerzett tapasztalatokat, ennek köszönhetően döntöttünk úgy, hogy forgalmazónak nevezzük ki őket. Erős és ügyfélközpontú szervezetet építettek fel, amelynek komáromi székhelye könnyen elérhető, így téve őket ideális üzleti partnerré mind a Mobile Industrial Robots, mind a végfelhasználók számára.” – mondta Jesper Sonne Thimsen, a Mobile Industrial Robots kelet-európai régiójának értékesítési vezetője.
Kapcsolódó cikkek
- A gépi tanulás lesz a legfontosabb technológia az internet indulása óta
- Mobil robotok a jövő gyárának központjában
- Lego robotokat programoznak a Funside School tanulói
- Fogjon kezet egy UR robottal az Ipar Napjain!
- Nincs többé várakoztató zene az ügyfélszolgálatoknál?
- Az ABB és a The Economist Automatizálási Felkészültségi Indexet vezet be
- A Fujitsu „pay-as-you-go” szolgáltatása egyszerűsíti a robotizált folyamatautomatizációt
- Fedezze fel a belső szállítmányozás új lehetőségeit az Ipar Napjain!
- A Teradyne felvásárolja a MiR-t, az együttműködő autonóm mobil ipari robotok piacvezetőjét
- Ember és robot együtt dolgozik a Fujitsu és a KUKA közös projektjében
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.