Lezárult a Nagy Digitális Kaland!
2018. május 26-án a Vodafone Magyarország székházában kihirdették az általános iskolásoknak szóló digitális csapatverseny, a Nagy Digitális Kaland eredményeit – összesen több mint 1000, a digitális világban otthonosan mozgó 3-4., illetve 5-6. osztályos csapat mérkőzött meg egymással, akik közül kategóriánként 10-10 győztest hirdettek ki.
A Logiscool Digitális Tudásért Alapítványa szervezésében és a Vodafone Magyarország által működtetett digitaliscsalad.hu okos magazin támogatásával létrejövő Nagy Digitális Kaland országszerte párhuzamosan 35 helyszínen zajló megmérettetésén háromfős, 3-4. és 5-6. osztályos csapatok versenyeztek. A 2018. május 11-én második alkalommal megrendezett versenyen idén – szemben a tavalyi 2000 fővel – több mint 3200-an vettek részt, 1074 csapatra bontva. A résztvevők 72%-a fiú, 28%-a lány volt, ami kifejezetten jó aránynak számít a technológiai szakmák területén jellemző aránytalanság ellenére egy ilyen témájú versenyen. A Vodafone számára éppen ezért kiemelten fontos, hogy egyenlőséget teremtsen a nemek arányában a technológiai szakmák területén, de általánosságban a fiatalok digitális kompetenciáinak fejlesztése is a vállalat szívügye. A Nagy Digitális Kalandon például különdíjat kapnak a csak lányokat felsorakoztató csapatok – idén a 3-4. osztályos kategóriában a Syntax Error, az 5-6. osztályos kategóriában pedig a Kódolók volt a legjobban teljesítő lánycsapat. A résztvevőknek egy óra állt rendelkezésükre, hogy teljesítsenek egy játékos küldetést, amely kapcsolódott a digitális világhoz, a logikus, algoritmikus gondolkodáshoz, illetve az internetbiztonsághoz egyaránt. Idén is LogiRobi, a barátságos űrből érkezett robot tudásának fejlesztése volt a cél.
Az online feladatok teljesítéséhez a tanulóknak Wi-Fi képes laptopot vagy tabletet kellett használniuk – a résztvevők számára az internetet 4G képes MiFi eszközeivel a Vodafone biztosította.
A nyeremények között a digitális világot képviselő eszközök, többek között tablet, okosóra és mini drón is szerepelt. A díjakat Tóth Zsuzsanna, a Vodafone Magyarország HR vezérigazgató-helyettese adta át.
Tóth Zsuzsanna HR vezérigazgató-helyettes a nyertesekkel // forrás: Vodafone Magyarország
“A Vodafone-nál hatalmas hangsúlyt fektetünk a fiatalok, különösképp a lányok technológiai orientációjára. Ezért is ismerjük el különdíjjal a csak lányokból álló csapatokat a Nagy Digitális Kalandon. Emellett számos egyéb kezdeményezésünk is azt a célt szolgálja, hogy megszüntessük a nemek közötti aránytalanságot a műszaki, természettudományos, mérnöki és matematikai munkakörökben” – fejtette ki Tóth Zsuzsanna HR vezérigazgató-helyettes a verseny kapcsán.
Carra Anita lakossági szolgáltatások üzletág vezérigazgató-helyettes elmondta: „Második alkalommal került megrendezésre Nagy Digitális Kaland és örömmel tapasztaltuk, hogy rohamosan nő az esemény népszerűsége, másfélszeresére nőtt a résztvevők száma tavalyhoz képest. Ezt a generációt már úgy ismerte meg a többség, mint digitális bennszülötteket, de épp ez az oka, hogy az ő esetükben a játékos fejlesztésnek, tanulásnak még nagyobb jelentősége van, hiszen egy nap ők fogják megalkotni a ma még csak a képzeletünkben létező legújabb technológiákat, innovációkat. Természetesen a szülőkről sem feledkezhetünk meg, hiszen ők azok, akik nehezebben igazodnak el a teljes digitalizáció világában. Ezért működtetjük a Digitális Család weboldalt, melynek célja, hogy csökkentse a generációk közti szakadékot és a digitális világhoz kapcsolódó hasznos tanácsokkal és tippekkel segítse a szülőket és a gyerekeket egyaránt.”
A részletes eredmények május 28-tól elérhetők a verseny honlapján, a https://www.nagydigitaliskaland.hu/ oldalon.
Kapcsolódó cikkek
- Május közepéig jelentkezhetnek startupok piacra lépést és Kínát célzó programokra
- A régió egyetemi startup ötletei versenyeztek
- A Vodafone és az ESL nemzetközi e-sport partnerséget kötött
- Hajszál híján meglett az 1 gigabites letöltési sebesség a Vodafone 4G+ hálózatán
- Microsoft verseny programozóknak, 3D-dizájnereknek, informatikusoknak
- A Led Coding nyerte a Women Startup Competition Romániai elődöntőjét
- Növekedési fázisú startupokat céloz az EIT Digital hétszázötvenezer euró összdíjazású versenye
- Április 27-ig jelentkezhetnek startupok 135000 eurós összdíjazású innovációs versenyekre
- A gyanús külföldi számok visszahívásától óva int az NMHH a szolgáltatókkal együtt
- Magyar hallgatók a L’Oréal Brandstorm nemzetközi döntőjén Párizsban
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.