A Sparklab by NN legújabb projektjei
Második szakaszát zárta a Sparklab by NN, az NN Biztosító inkubációs programja, amelynek keretében újabb három magyar kezdeményezés részesült mentoráló támogatásban. A Sparklab célja olyan technológiai újítások piacra vitelének elősegítése, amelyek az emberi életminőség javításában játszhatnak szerepet. Az idén összesen 44 országból jelentkeztek ötleteikkel a startupok és egyéb cégek. Közülük az inzulinrezisztencia, a mozgásszervi problémák, valamint a gyermekkori elhízás leküzdését segítő kezdeményezések kaptak lehetőséget prototípusaik kifejlesztésére.
A júniusi Demo Day#2 eseménnyel hivatalosan is lezárult a Sparklab by NN, az NN Biztosító inkubátor programjának második szakasza. A 2017 februárjában elindított programban a vállalat három hónapon át mentorálást, anyagi támogatást és bemutatkozási lehetőséget nyújt a jelentkező startupoknak és cégeknek termékeik, szolgáltatásaik validált prototípusának kifejlesztéséhez.
“Az NN-nél nem csak saját működésünkben törekszünk az innovációra, hanem szélesebb körben is támogatjuk az új ötletek megvalósítását. A célunk az emberi életminőséget segítő kezdeményezések felkarolása, jöjjön az kollégáktól, startupoktól vagy akár nagyvállalati partnerektől. Óriási siker, hogy több mint 100 jelentkezőből tudtuk kiválasztani a három legjobbat, akivel együtt dolgoztunk az inkubációs programban” – hangsúlyozta Sztanó Imre, az NN Biztosító Zrt. elnök-vezérigazgatója.
A most lezárult második szakaszban ismét három ötletet támogat a program, amelyek az inzulinrezisztencia, a mozgásszervi problémák, valamint a gyermekkori elhízás terén kívánnak segítséget nyújtani az érintetteknek.
“Intenzív három hónap volt, amibe mindent beleadtunk: a három projekten az inkubációs szakaszban összesen 200 órát dolgoztunk 15 mentor segítségével, hogy a lehető leghatékonyabban tudjunk haladni. A sikeres termékfejlesztéshez a csapatok elsajátították az agilis módszertan alapjait, a lean startup szemléletet vagy a felhasználóélmény-tervezést. Ennek köszönhetjük, hogy ilyen rövid idő alatt ötletből prototípus és piacon validált termékkoncepció született” – emelte ki Sűdy István, a program szakmai vezetője.
Mesterséges intelligencia a mozgásszervi problémák előrejelzéséhez
A Mobile Motion Lab algoritmusa a mozgásunkban beálló változásokat vizsgálja, ami alapján előre jelezhetőek és kezelhetőek a porckopáshoz, a szalagok megnyúlásához vagy ízületi gyulladáshoz vezető problémák. A csapat túl van 200 sikeres vizsgálaton, és egy szezonon keresztül egy profi jégkorong csapattal is együttműködött.
GyereKi a gyerekkori elhízás megelőzéséért
A gyermekkori elhízás legjellemzőbb oka a mozgáshiány, ez pedig olyan krónikus betegségekhez vezethet, mint a magas vérnyomás vagy a cukorbetegség. A Vodafone csapatának mobilalkalmazása egy digitális mesevilággá varázsolja a népszerű túraútvonalakat, amelyek teljesítéséért a tervek szerint a gyermekek többek között ajándék adatforgalmat kapnának majd.
„A Vodafone életében kiemelt szerepet tölt be az innováció, ami nem csak a szolgáltatásainkban mutatkozik meg, de más cégekkel való együttműködéseinkben is. Különösen fontosnak tartjuk azoknak a megoldásoknak a támogatását, amelyek valamilyen, a társadalom egy széles körét érintő problémára keresnek választ, illetve elősegítik Magyarország digitális fejlődését. Ez a kezdeményezés maximálisan megfelel ezen céloknak, így a korábbi sikeres kooperációt követően immár második alkalommal működünk együtt az NN Biztosító inkubációs programjával, a Sparklab-bel. Ez alkalommal a gyermekkori elhízás elleni küzdelmet segítő alkalmazáson dolgoztunk, ami az egész családot érintő probléma, így a megoldás is családi jellegű. A Vodafone számára mindig is kiemelten fontos volt a gyermekek, szülők ismereteinek bővítése, ezzel a céllal indítottuk el Digitális Család honlapunkat. Az alkalmazással is hasonló céljaink vannak: minél több gyermeknek és családnak segítséget nyújtani a digitális megoldások által” – mondta el Carra Anita, a Vodafone Magyarország Lakossági Szolgáltatások Üzletágának vezetője.
Inzulinrezisztencia – óriási a kockázat, pedig odafigyeléssel kordában tartható
Becslések szerint globálisan az emberek 20-24 százalékát érinti az inzulinrezisztencia, amely helyes táplálkozással kordában tartható, és a tünetek teljesen megszüntethetők. A MIRA Health csapatának célja, hogy felmérje az inzulinrezisztencia kockázatát a felhasználónál, majd a helyes táplálkozásban nyújtson segítséget a betegség megelőzésében.
Kapcsolódó cikkek
- Lopott magyar kamiont fogtak a legújabb mobiltechnológiával
- Nyári csapatépítővel zárult a Vodafone Digitális Iskola Programjának második éve
- A Vodafone IoT szolgáltatással segíti az alultápláltság elleni küzdelmet Afrikában
- Több ezer köbméter vizet spórolhat meg a Vodafone által díjazott találmány
- A Da Vinci Kids App már a Vodafone Pass-ban is elérhető
- A Vodafone bevezette a Tuti Net tarifát
- Lezárult a Nagy Digitális Kaland!
- A Vodafone és az ESL nemzetközi e-sport partnerséget kötött
- Hajszál híján meglett az 1 gigabites letöltési sebesség a Vodafone 4G+ hálózatán
- A gyanús külföldi számok visszahívásától óva int az NMHH a szolgáltatókkal együtt
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.