Ipar 4.0 innovációkat támogat a Startup Campus berlini programja
2018. június 26-án a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen rendezték meg az „Industrie 4.0 Startups meet Hidden Champions selection day” elnevezésű eseményt. Az innovációk nemzetközi piacra vitelére szakosodott Startup Campus, és a baden württembergi Venture Forum Neckar befektetői csoport közös rendezvényén a nemzetközi nagyvállalati szegmenst a General Electric Digital, a hazai közép- vállalati szcénát pedig a Tungsram Csoport képviselte.
A „Industrie 4.0 Startups meet Hidden Champions selection day” rendezvénysorozat célja, a Németországban a gazdaság gerincét jelentő, saját szegmensükben világelső kis- és középvállalatok digitális transzformációjának elősegítése. Ennek érdekében világszerte olyan Ipar 4.0 termelési rendszerekhez kapcsolódó innovációkat keresnek, melyek biztosítják a németországi KKV szektor versenyképességét.
Az eseményen részvevőket Dr. György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára köszöntötte. Az érdeklődők ezt követően meghallgatták Dr. Stefan Reinech a Venture Forum Neckar befektetői csoport elnökének, valamint Thomas Schulz a GE Digital közép- kelet európai hálózati Managerének előadását.
A megszólalók sorát Kovács László, BME I 4.0 Technológiai Központ vezetője folytatta. A beszédeket Joerg Bauer a Tungsram Csoport elnök vezérigazgatója zárta, aki első kézből mutatta be azon kihívásokat, melyek egy középvállalat digitalizációját kísérik.
Az eseményen bemutatkoztak a Startup Campus ipar 4.0 portfólió csapatai, az Aeriu, a Haris Engineering, az SFI engineering, a Pozi.tech és AXS motion system.
A csapatok közül mind az öt megszerezte a jogot a 2018. július 24. -én Haibronnban megrendezésre kerülő, befektetői fórumon való részvételre.
Az eseményt követően Galla Zoltán a Startup Campus németországi programjának vezetője hangsúlyozta: "Hiszünk abban, hogy a magyarországi innovatív kezdő vállalkozások számára, a hosszútávú együttműködéseken alapuló, szakmailag előkészített és iparági fókusszal rendelkező Programok lesznek képesek elősegíteni, a tőkeerős német KKV szektorral való együttműködést".
Kapcsolódó cikkek
- Saját fejlesztéseivel is készül az Ipar 4.0 –ra a T-Systems Magyarország
- Ideje felkészülni a vállalkozásoknak az Ipar 4.0-ra
- A gyártók Ipar 4.0 projektjeinek még egy nagy lépéssel kell fejlődniük
- Új alkalmazásplatform fejlesztése a globális IoT piac szereplőinek
- Dimenzióváltás a gyártástechnikában
- A Hannoveri vásáron a Fujitsu bemutatja legújabb innovációit
- Ipar 4.0 – kapuk előtt az új ipari forradalom
- Ember és robot együtt dolgozik a Fujitsu és a KUKA közös projektjében
- Vállalati környezet menedzselt IoT keretrendszerének létrehozása
- Múzeumból egyenesen jövő gyárába?
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.