Családbarát intézkedések a Morgan Stanley-nél
A Morgan Stanley budapesti irodája számos családbarát intézkedéssel igyekszik elősegíteni a munka és a magánélet közötti egyensúly megteremtését. Gyermek érkezésekor például a vállalat 15 nap extra apasági szabadságot biztosít az édesapáknak vagy második szülőknek, a kismamák pedig a távollétük első 24 hetében a teljes fizetésükre jogosultak.
„Fontos számunkra, hogy olyan körülményeket teremtsünk, ahol a kollégáink mind a szakmai környezetben, mind a magánéletben ki tudnak teljesedni. Persze mindez mást jelenthet egy pályakezdő informatikusnak, egy szenior programozónak vagy egy kétgyermekes szülőnek, aki a kockázatelemző csapatunkban dolgozik. Éppen ezért olyan juttatási csomagokat állítunk össze, amelyre ténylegesen igény van, és amely rugalmasan képes kiszolgálni a nálunk dolgozó sokszínű szakemberállományt. Egyik viszonylag újonnan bevezetett intézkedésünkkel a gyermeket vállaló kollégáink számára szeretnénk biztosítani többek között azt, hogy a gyermek megszületésekor még több időt tölthessenek a kisbabával” – mondta el Fremda Balázs, a Morgan Stanley budapesti irodájának HR igazgatója.
5 nap helyett 20 nap apasági szabadság jár: munka és magánélet nagyobb egyensúlyban
A vállalat tavaly óta a törvényben megszabott 5 napos apasági szabadság mellett további 15 nap extra szabadnapot is biztosít dolgozóinak gyermekük születésekor. A Morgan Stanley által biztosított apasági szabadság a kétszerese az Európai Unió által javasolt 10 napnak, amely a munka és a magánélet közötti egyensúlyról január végén közzétett irányelvtervezetben szerepel.
Emellett az édesanyákat azzal is igyekszik támogatni a vállalat, hogy a szülési szabadságuk első fél éve alatt járó CSED juttatását kiegészíti a fizetésük 100%-ára. Így ebben az időszakban egyáltalán nem kell jövedelemcsökkenéssel számolniuk a családoknak.
Visszatérő szülőket is támogatnak a Return To Work – Lendüljön Újra Munkába programmal
A Morgan Stanley kimondottan nagy hangsúlyt fektet arra is, hogy támogassa a munkapiacról hosszabb időre kieső szakembereket is. A Morgan Stanley különleges programot indított olyan szakembereknek, akik legalább 2 éves kihagyás után szeretnének újra munkába állni: ez a „Return To Work – Lendüljön Újra Munkába”. A programra nagy érdeklődés mutatkozik, a jelentkezők száma tavaly például 100 felett volt. „A 12 hetes, fizetéssel járó program módot ad a munkába való visszarázódásra és a szakmai önbizalom visszaszerzésére. Újrakezdőink megismerhetik a vállalatot, mi pedig őket. A résztvevőket a munka mellett számos fejlesztési lehetőséggel is támogatjuk, ilyen például a munka és a magánélet egyensúlyára, a hatékony időgazdálkodásra vagy a prezentációs készségekre fókuszáló képzés. Ezen felül hetente kétszer angoloktatáson is részt vesznek, amely kiterjed a telefonos és az e-mailes kommunikáció erősítésére is. A résztvevők folyamatos visszajelzést is kapnak személyes mentoraik révén, akik szakmai és személyes jellegű kérdésekben is segítséget nyújtanak” – mondta el a programról Fremda Balázs.
Kapcsolódó cikkek
- Idén az ABB Kft. vezetője kapta “Az év külföldi vállalatvezetője” díjat
- Christopher Mattheisen a Microsoft Magyarország új ügyvezető igazgatója
- Gerald Grace az Invitech új vezérigazgatója
- Tovább terjeszkedik a Huawei Magyarországon
- Továbbra is élvonalban a magyar műszaki áruházlánc
- BILK - újabb raktárbővítés
- Kockázati tőkebefektetéssel romániában terjeszkedik a magyar szoftvergazdálkodási szakértő
- Új ügyvezető igazgató az LG Electronics Magyar Kft. élén
- Tovább növekszik a kereslet a BILK logisztikai kapacitásai iránt
- A View20 globális megjelenésével kapcsolna új sebességre a Honor
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.