Teltház az MKB Fintechlab Design Summit 2019-en

forrás: Prím Online, 2019. december 3. 18:38

November 21-én a hazai pénzügyi világ számára értékes eseményre került sor az MKB Fintechlab szervezésében. Az idei évben első alkalommal megrendezett  Fintechlab Design Summit 2019 fókuszában az ügyfélközpontú tervezés állt, amely a legalkalmasabb  eszköz a digitális átálláshoz szükséges gondolkodásmód kialakítására. 

A Fintechlab Design Summit 2019 170 résztvevője a nemzetközi bankvilág olyan ismert szereplőinek képviselőitől tanulhatott, mint a Revolut, az N26, a CHERRISK, a Transferwise, vagy a cseh MONETA Money Bank. 

 

A Fintechlab Design Summit 2019 témái az ügyfélközpontú szolgáltatások kialakítására és az ezekkel kapcsolatos gyakorlati tapasztalatokra épültek. Henrik Hagedorn, az N26 egyik vezetője elmondta, hogy az N26-nál például már felhasználói élményt tükröző UX mérőszámokkal elemzik az ügyfelek elégedettségét. Karol Sadaj, a Revolut lengyelországi vezetője hangsúlyozta, hogy az ügyfélélmény szempontjából kiemelkedően fontos az egyszerű, érthető felhasználói élmény és az ügyfelek viselkedésének mély megértése, ugyanis a digitális világban a bankoknak választ kell tudniuk adni a nagy globális trendek miatt megváltozott ügyfélelvárásokra, mint a mobiltelefon elterjedése vagy az 24/7 elérhetőség.

 

Pereczes János, az MKB Fintechlab ügyvezető igazgatója: "A Design Thinking (tervezői gondolkodásmód) számunkra a működés definiálását jelenti: hogyan definiáljuk egy szervezet működését, hogyan tervezünk meg ügyfélélményt, és hogyan fejlesztünk digitális és fióki szolgáltatásokat. Mint minden szektor, a pénzügyi szektor is az emberekről szól, így a fejlődés azt jelenti, hogy ügyfeleinkre és kollégáinkra koncentrálunk és a technológia előrehaladásával, azt felhasználva valódi értéket teremtünk számukra. Tudatos építkezés zajlik nálunk, amely középpontjában emberek állnak. Azért szerveztük meg a Fintechlab Design Summit 2019-et, hogy a tapasztalatainkat megoszthassuk és elhozzuk a közönség számára a legsikeresebb nemzetközi példákat."

 

Az MKB Fintechlab kiemelten fontosnak találja az edukációt és a következő generációs szakemberek támogatását, így a rendezvényen lehetősége nyílt részt venni a Corvinus és a CEU diákjainak is. 

 

A tervek szerint a rendezvény évente visszatérő formában segíti majd a nemzetközi kapcsolatépítést és együttműködést. Továbbá, az MKB Fintechlab kapcsolódó eseményei és képzési programjai 2020-ban folytatódnak, melyek a tervezői gondolkodással kapcsolatos tudást lesznek hivatottak átadni.

E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Process Solutions: Mit várnak el a gazdasági vezetők és a cégvezetők a könyvelési szolgáltatójuktól?

A technológiai fejlődés és az üzleti környezet változásaival párhuzamosan a cégvezetők, vállalati döntéshozók elvárásai is folyamatosan változnak. Nemcsak a törvényi megfeleltetéssel kapcsolatos kötelezettségek betartását várják el könyvelőiktől, hanem stratégiai partnerséget és technológiai innovációt is.

2024. május 8. 19:41

Bemutatta legmodernebb újításait a Huawei Dubajban

Legújabb, innovatív viselhető-, audió- és irodai okoseszközeit mutatta be a Huawei a Dubajban rendezett nagyszabású nemzetközi eseményén. 

2024. május 8. 18:02

Telefonunk tárhelye kihat készülékünk működésére

A technológia fejlődésével egyre nagyobb jelentősége van az okostelefonok tárhelyének. Az egyre jobb minőségű képek és videók, a komplex alkalmazások és az MI megoldások mind egyre inkább csak igénylik a tárhelyet. Ugyan a HONOR eszközei kifejezetten magas tárhellyel érkeznek, mi magunk is tehetünk azért, hogy a legtöbbet hozzuk ki belőlük.

2024. május 8. 17:26

Vissza a valóságba a Nokia 3210-zel

25 évvel az eredeti megjelenése után a Human Mobile Devices (HMD) idén újra elhozza a legendás Nokia 3210-et – most megújult, izgalmas "Y2K" arany, tengerkék és sötétszürke színekben. A cél pedig ezúttal sem más, mint összekötni az embereket – csakhogy ezúttal a képernyőtől való elszakítással.

2024. május 8. 15:57

Még mindig óvatlan az online vásárló magyarok ötöde

A magyar lakosság majdnem háromnegyede rendszeresen vásárol és fizet interneten keresztül (69 százalék), és szinte mindenki (97 százalék) tudatában van az ezzel járó kockázatoknak. A megkérdezettek négyötöde legalább egy módszert alkalmaz is a biztonsága érdekében viszont ötből egy fő még mindig nem ellenőrzi a fizetési felületek hitelességét – derült ki az OTP Mobil friss felméréséből. 

2024. május 8. 14:16

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36