15 millió forint kezdőbefektetés egyetemista startup ötleteknek

forrás: Prím Online, 2020. március 6. 16:43

Az ország bármely egyeteméről várják egyetemista csapatok jelentkezését a március végén induló Startup Campus x BME powered by Hiventures inkubációs program szervezői. A program során az egyetemisták nem csak a startupvilágba nyernek betekintést, üzleti képzést és egyéni mentorálást kapnak, de lehetőségük nyílik 15 millió forintos kezdőbefektetésre is.

Idén már negyedik alkalommal indul el a Startup Campus, a Budapesti Műszaki Egyetem és az MFB Csoporthoz tartozó Hiventures közös programja, melynek célja, hogy támogassa az egyetemi startup kultúrát és elősegítse a hallgatóktól érkező innovatív ötletek sikeres megvalósítását.

 

A program tavaszi turnusának kihívásait a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) innovációs programja, a NAK TechLab adja, amelyekre az agrárszektorban hasznosítható ötletek (környezetterhelés csökkentése, öntözés, szenzortechnológia, robotika, élelmiszer-biztonság) érkezhetnek , de a program nyitott bármilyen más területen dolgozó csapatok számára is. 

 

Az ötalkalmas budapesti képzés alatt a résztvevők elsajátítják egy startup indításához szükséges elméleti és gyakorlati tudást, többek közt a jó üzleti modell, pénzügyi terv és piacra lépési stratégia elkészítéséhez szükséges elméleti alapokat, valamint egyéni mentorálásban és pitch tréningen vesznek részt, amely felkészíti őket a programot záró Demo Day-re, a Hiventures befektetési ülésére. Itt a csapatok vállalati partnerek és befektetők előtt prezentálhatják ötleteiket, cserébe értékes piaci visszajelzést, a legjobbak pedig 15 millió forintos kezdőbefektetést kapnak. Az egyetemistáknak a jelentkezéshez egy skálázható, innovatív ötletre és egy minimum kétfős csapatra van szükségük, amelyben legalább egyiküknek van aktív hallgatói jogviszonya bármely magyarországi egyetemmel.

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Országszerte elérhetővé válik a Netrevalók program

A Netrevalók program sikeres tavalyi indulása után idén az Informatikai és Könyvtári Szövetséggel kötött megállapodással országos szintűvé válik a kezdeményezés, és 27 fővárosi könyvtár mellett 48 vidéki intézmény is csatlakozik a programhoz. Így összesen már 45 településen lesz elérhető a generációk digitális edukálását célzó program. A digitális infrastruktúra fejlesztése érdekében a Magyar Telekom a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár és az Informatikai és Könyvtári Szövetség részére 100- 100 darab monitort adományoz a programban résztvevő könyvtárak számára.

2024. március 28. 11:50

Tabudöntögető témákat feszegetnek a diákok a Megoldások a holnapért programban

Kiválasztották a Samsung és az EdisonKids által meghirdetett Megoldások a holnapért kihívás legjobb 50 diákcsapatát. A fenntarthatóság, a jövő oktatása és a közösség hívószavára összesen 120 jövőformáló és kreatív pályázat érkezett az ország számos pontjáról. A továbbjutók új készségekkel és ismeretekkel gazdagodhatnak a Megoldások a holnapért speciális tanulási platformján, hogy újszerű megoldást dolgozhassanak ki az általuk felvetett problémára. Az oktatási anyagok összeállításában, a diákok tervezői gondolkodásának elmélyítésében idén ismét kulcspartner a Cellux Csoport. A csapatokat támogató tanárok mentorálásában a Hősök Tere Alapítvány ad szakmai segítséget.

2024. március 28. 10:01

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50

A 2024-es év fordulópont lehet az IT munkaerőpiacon?

2024. március 20. 10:09

Nők az informatikában – Számít a nemek aránya a munkahelyen?

2024. március 12. 20:53

Szemünk előtt zajlik az e-kereskedelem mohácsi csatája

2024. március 6. 13:05