COVID-19 adatelemzési verseny
Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) égisze alatt meghirdetett online versenyre a járványok életciklusával kapcsolatos, adatvezérelt megoldásokkal lehet pályázni.
A COVID-19 világjárvány egészségügyi, szociális és gazdasági szempontból is nehéz feladatok elé állította a döntéshozókat, és rendkívüli intézkedéseket tett szükségessé. Ezek segítenek a járvány terjedésének fékezésében, ugyanakkor hatalmas csapást mérnek a gazdaságra, ami recesszióhoz és hirtelen megnövekedő munkanélküliséghez vezet. Ebben a helyzetben különösen fontos, hogy a mobiltelefonok és a közösségi hálózatok adatait, a mesterséges intelligenciákat és a modern adatelemzési módszereket bevetve modellezni lehessen a járványok viselkedését.
A versenyre nem gyógyszer vagy vakcina fejlesztésével kapcsolatos ötleteket várnak, hanem kifejezetten adatokon alapuló riasztó- és monitoring-rendszerekkel, különböző régiókra, populációkra és korcsoportokra vonatkozó adatelemzési és adatintegrációs módszerekkel lehet nevezni. Az eseményre április 27-ig pályázhatnak hallgatók, start-upok, kis- és középvállalkozások, nagyvállalatok, illetve az ezek képviselőiből álló csapatok. A versenyre legfeljebb 15 csapatot válogatnak be, amelyek 15 ezer dolláros összdíjazásért versenyezhetnek, emellett néhányan hat hónapra szóló anyagi támogatást is kaphatnak ahhoz, hogy teljesen kifejlesszék az általuk benyújtott ötletet. A beérkezett pályamunkákat gazdasági és skálázhatósági szempontok, illetve a járvánnyal szembeni védekezésben mért hatékonyság alapján értékelik.
A részletes pályázati kiírás és regisztrációs felület ezen a honlapon található angol nyelven, további információ a szervezőktől kérhető e-mailben.
Kapcsolódó cikkek
- Érintésmentes testhőmérséklet-mérés a SOTE Klinikán
- Ilyen volt 2020 első negyedéve a hazai munkaerőpiacon
- Koronavírus: hasonló digitalizációs problémákkal küzdenek a magyar és az amerikai cégek
- Nyugdíjastérképpel segíti az önkormányzatokat egy hazai vállalat
- Eldobható papír szájmaszkot fejlesztett egy magyar nyomda
- Egészségügyi dolgozóknak és hátrányos helyzetűeknek adott támogatást a HungaroControl
- Négy fal a nagyvilág - Szívünkből köszönjük!
- A tartósan tiszta otthon titka a tudatos takarítás
- Vállalati stratégiává vált a digitális munkahelyek kialakítása
- Az ABB ingyenessé tette a digitális szolgáltatásokat
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.