Online csapatépítés, nem csak a karantén idejére
Aki az üzleti világ valamely területén dolgozik, napjainkban nagy valószínűséggel megtapasztalhatta, a kellemetlen konferencia hívások és a nehezen kezelhető távolsági kapcsolattartás problémáját. A csapatösszetartás a személyes találkozások csökkenésével egyre nehezebbé válik és a lelkes vezetők által összehívott online meetingek sokszor kellemetlen emléket hagynak a résztvevők fejében. Többek között ezekre a problémákra kínál megoldást a HomeUnity, aminek célja a klasszikus offline csapatépítők hatékony átültetése az online térbe.
Az érdeklődők jelenleg 6 különböző “modul” közül választhatnak, melyek mindegyike teljesen más-más tematikára épül. A Gasztro Királyok modulban kiderül, hogy a kollégák közül ki a legügyesebb a konyhában, a Sherlock “Homes” pedig a szabadulószobák hangulatát hozza el és közösségi média oldalak labirintusán kalauzol át. Kérhetünk a cégünkre szabott edzést profi jóga oktatókkal, de átélhetjük a kocsmakvízek jól ismert hangulatát profi moderátorok által vezényelve.
“Természetesen a jelenlegi helyzet adta az ötletet a HomeUnity születésekor, de hiszünk abban, hogy a későbbiekben is nagy szükség lehet a távolsági csapatépítésre. Egyre több munkavállaló dolgozik otthonról, ami nagy mértékben csökkenti a csapatösszetartást és ezáltal a hatékonyságot is. A megfelelő irodai hangulatot végső soron az emberek egymással való interakciója teremti és ha ez hiányzik, akkor a csapat motivációja és produktivitása is csökken. Többek között ebben is szeretnénk segíteni”
Az ötletgazdák azt remélik a HomeUnity-től, hogy feloldja a konferencia hívások kínos szorongását, közelebb hozza egymáshoz az otthonaikba zárt munkavállalókat és egy kellemes, szórakoztató élményt nyújt mindenkinek. A szolgáltatást a homeunity.hu oldalon érhetik el az érdeklődők.
Kapcsolódó cikkek
- Folyamatos a Vivre növekedése
- Online tudásplatformjával segít a Tork az egészségügyi dolgozóknak
- Ingyenes YouTube Premium szolgáltatás Samsung készülékekhez
- Március 16. óta megtízszereződött az Okos Doboz forgalma
- A Föld Napjára ajánl digitális tananyagot az E.ON
- A HP mentőcsomaggal segíti partnereit
- Az otthoni internetezést segíti tanácsaival az NMHH
- Középiskolások százezrei tanulnak matekot ingyen az interneten
- A Vivre.hu támogatja a hagyományos kiskereskedőket
- Magyar fejlesztésű szoftver mentheti meg a szabadulószobákat
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.