A Siemens megvásárolta az UltraSoC-ot
A Siemens megállapodást írt alá az egyesült királyságbeli cambridge-i székhelyű UltraSoC Technologies Ltd. megvásárlásáról, mely műszerezési és analitikai megoldások szolgáltatójaként az egylapkás rendszerek (SoC) alaphardverének részévé tette az intelligens megfigyelést, a kiberbiztonságot, és az üzembiztonsági képességeket.
A Siemens az Xcelerator portfólióba tervezi beépíteni az UltraSoC technológiáját, a Mentor Tessent szoftver termékcsomag részeként. Az UltraSoC-kal kiegészülve a Siemens olyan egységes, adatvezérelt infrastruktúrát tud kialakítani, mely nem csak javíthatja a termékminőséget, a biztonságot és a kiberbiztonságot, de egy átfogó megoldás is, melynek segítségével a félvezetők ágazatába tartozó ügyfelei megbirkózhatnak legfontosabb problémáikkal, köztük a gyártási hibákkal, a szoftver- és hardverhibákkal, az eszközök korai meghibásodásával és elhasználódásával, az üzembiztonsággal és a rosszindulatú támadásokkal.
„Az UltraSoC felvásárlásának köszönhetően a Siemens ügyfelei számára mostantól nem csupán a „tesztelésre tervezés” elérhető az egylapkás rendszerekhez, hanem egy átfogó „életciklus-kezelésre tervezés” is, melynek része az üzembiztonság, a biztonság és az optimalizálás” – mondta Brady Benware, a Siemens Digital Industries Software Tessent üzletágának elnökhelyettese és ügyvezető igazgatója. „A továbbfejlesztett kialakítást a kockázatok észlelésére, mérséklésére és megszüntetésére kihasználva a SoC teljes életciklusa során ügyfeleink drámai javulást érhetnek el a számlázásig eltelő idő, a termékek minősége és biztonsága, továbbá a nyereségesség terén is. A Siemens részeként a gyorsan fejlődő üzletágban tevékenykedő és tekintélyes ügyfélkörrel rendelkező UltraSoC a Tessentet kiegészítve valóban egyedi kínálatot alakíthat ki a piacon.”
Az UltraSoC a megfigyelő hardverek összetett SoC-kbe való beágyazásának úttörője, mely a gyártástól a felhasználásig terjedő analitikai képességeket tesz elérhetővé. E képességek célja a szilíciumlapkák tesztelési folyamatának felgyorsítása, a termék teljesítményének optimalizálása és annak megerősítése, hogy az eszközök az üzembiztonság és a kiberbiztonság szempontjából „terv szerint” működnek. A Tessent a SoC-k tesztelésre tervezési (DFT) megoldásainak egyik piacvezetője, és a Tessent Biztonsági Ökoszisztémáján keresztül az autóipari üzembiztonság terén is bizonyította képességeit. Az egymást kiválóan kiegészítő kétféle kínálat egy komplett megoldáscsomag alapja, mely lefedi a félvezetők tervezését és gyártását, az üzembiztonságot és a kiberbiztonságot, valamint a termékek működésének optimalizálását a terepen.
A Siemens és az UltraSoC technológiáinak ötvözése a félvezető termékek teljes életciklusa során előnyökkel jár, az SoC-k szerkezeti, elektromos és funkcionális képességeit is beleértve, és a Siemens átfogó digitális ikrét is támogatja, ahol a tényleges eszköz megfigyelését az UltraSoC biztosítja.
„A Siemens hihetetlen csapatának, eszközeinek, ipari know-howjának és méretének köszönhetően az UltraSoC megvásárlása felgyorsítja jövőképünk megvalósítását” - mondta Rupert Baines, az UltraSoC vezérigazgatója. „A világ egyik elsőszámú technológiai vállalatának részeként az UltraSoC még jobban tudja majd szolgálni ügyfeleit, felgyorsítva a kutatást és fejlesztést, és kihasználva a piacra juttatáshoz szükséges források jóval nagyobb készletét és egy hatalmas, globális infrastruktúrát. Már legelső megbeszélésünkkor nyilvánvaló volt, hogy az UltraSoC és a Siemens jövőképe azonos annak kapcsán, miként alakíthatják át teljesen működésüket a technológiai vállalatok, a dizájn megszületésétől a gyakorlati alkalmazásig. Nagy izgalommal tölt el, hogy csatlakozunk közösségükhöz.”
Az UltraSoC termékei széles körben használatosak az autóiparban, a nagy teljesítményű számítástechnikában, az adattárolásban és a félvezetők ágazatában. A vállalat nemrég a DARPA AISS (Biztonságos Szilícium Automatikus Bevezetése) program résztvevői közé lett választva, és tagja a Secure-CAV konzorciumnak, mely egy ambiciózus együttműködési projekt a jövő összekapcsolt önvezető járművei (CAV-k) biztonságának fokozására. Az UltraSoC megvásárlása a tervek szerint a Siemens 2020-as 4. pénzügyi negyedévében fog lezárulni. Az ügylet részleteit nem tették közzé.
Kapcsolódó cikkek
- Ingyenes online kurzusok a cyber-biztonsági szakemberek számára
- Vigyázó szemetek a kiemelt fiókokra vessétek!
- Egyes országokban ötszörösére nőtt a kiberbiztonsági támadások száma a járvány alatt
- A tömeges home office 5 legfontosabb kiberbiztonsági tanulsága
- Könnyű préda a családi vállalkozás a kiberbűnözők számára?
- A Siemens is támogatja a kiberbiztonság megteremtését távoli munkavégzés esetén
- Komoly kiberbiztonsági kockázattal kell szembenézniük a családi vállalkozásoknak
- A Zyxel technikai segítséget nyújt az otthonról dolgozóknak
- Az új egyensúlymutatvány: távmunka kiberbiztonsági kockázatok nélkül
- A HP egyedülálló innovációkkal emeli új szintre a kiberbiztonságot
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.